Ātrie kredīti internetā – kā tiem pieteikties?

Gandrīz ikviens ir dzirdējis par ātrajiem kredītiem, kas pēdējo gadu laikā ir kļuvuši par nozīmīgu īstermiņa aizdevumu veidu, ko piedāvā nebanku kreditori. Lielākajā daļā gadījumu ātrie kredīti internetā  tiek noformēti kreditora mājaslapā, kur ir jāaizpilda kredīta pieteikuma anketa un jānorāda visa nepieciešamā informācija par sevi. Lai nodrošinātu to, ka kredīts netiks atteikts, pirms pieteikuma anketas aizpildīšanas nepieciešams atbildēt uz 5 būtiskiem jautājumiem.

  1. Vai Tu esi sasniedzis pilngadību?

Latvijas likumdošana paredz to, ka ātrie kredīti internetā var tikt piešķirti cilvēkiem vecumā no 18 gadiem, jo gadījumos, kad notiek darījumi ar naudas aizdošanu, ir svarīgi, lai aizdevuma ņēmējs ir finansiāli atbildīgs par paņemto kredītu. Tomēr ir jāpiebilst, ka pēc uz ātro kredītu nozari vērstās negatīvās kritikas par neatbildīgu naudas aizdošanu, lielākā daļa šīs nozares kreditoru kā minimālo vecumu šāda aizdevuma saņemšanai ir noteikuši nevis likumā paredzētos 18, bet gan 20 gadus.

  1. Vai Tu esi nodarbināts?

Aizdevējiem ir ļoti svarīgi, tas, vai kredītņēmējs ir nodarbināta persona un vai viņam ir regulāri ikmēneša ienākumi, kas liecina par to, ka aizdevums tiks atmaksāts. Šobrīd ir tikai daži kreditori, kuri piedāvā iespēju piešķirt šādu kredītu cilvēkiem, kuriem nav vidējā Latvijas alga. Ātro kredītu aizdevēji neprasīs bankas konta izrakstu par pēdējiem 6 mēnešiem, kā to dara bankas, bet tie jebkurā gadījumā vēlas pārliecināties, ka atgūs naudu, ko ir aizdevuši.

  1. Vai Tu esi pastāvīgais Latvijas iedzīvotājs?

Latvijā ātrie kredīti internetā var tikt piešķirti ne tikai Latvijas Republikas pilsoņiem, bet arī cilvēkiem, kas pastāvīgi dzīvo Latvijā un kuriem valsts ir piešķīrusi personas kodu.

Vai Tev ir bankas konts kādā no Latvijas komercbankām? Viens no nebanku kreditoru nosacījumiem ātro kredītu piešķiršanai ir atvērts bankas konts kādā no Latvijas komercbankām. Aizpildot kredīta pieteikuma anketu, aizdevējs prasīs norādīt bankas konta numuru, uz kuru kredītu ir nepieciešams pārskaitīt, kā arī kredītņēmējam būs nepieciešams pārskaitīt reģistrācijas maksu 1 eiro centa apmērā, kas būtībā kalpo kā bankas konta apstiprinājums.

  1. Vai kredīts Tev tiešām ir nepieciešams?

Šis noteikti ir jautājums, kuru ir nepieciešams uzdot sev pirms kredīta pieteikuma anketas aizpildīšanas. Varbūt tomēr ir kāda cita alternatīva īstermiņa naudas problēmu risināšanai, piemēram:

  • Avanss darbā;

  • Virsstundas vai papildus darbs;

  • Draugu vai radinieku palīdzība;

  • Ja kredīts nepieciešams rēķinu apmaksai, iespējams, var runāt ar pakalpojuma sniedzēju par vēlāku maksājumu.

Ātrie kredīti internetā ir paredzēti īstermiņa naudas problēmu risināšanai, tādēļ, lai gan to iegūšana ir salīdzinoši ātra un ērta, tos noteikti nevajag izmantot kā ilgtermiņa risinājumu. Pirms jebkura kredīta ņemšanas ir nepieciešams pārliecināties par savām iespējām atmaksāt kredītu laikā!

Reklāmraksti