Ātrie kredīti – kā aizņemties pēc iespējas izdevīgāk?

Par ātrajiem kredītiem dzirdējis ikviens, pat tie, kas šo iespēju nekad nav izmantojuši. Ātrie kredīti ir daudzu iecienīts aizņemšanās veids, jo dod iespēju tikt pie naudas vien dažu minūšu laikā. Tomēr, tas var būt arī viens no dārgākajiem veidiem, tādēļ kredīta noformēšanā jāņem vērā dažas nianses.

 • Aizņemoties pirmo reizi, pie vairākiem aizdevējiem var iegūt īstermiņa kredītu bez komisijas maksas. Pēc noteiktā termiņa beigām, kas parasti ir 30 dienas, būs jāatmaksā tikai kredīta pamatsumma, ne centa vairāk;

 • Svarīgi gan atcerēties, ka šis aizdevums tāds paliks tikai tad, ja to atmaksāsi noteiktajā laika posmā. Gadījumā, ja tiks veikta aizdevuma termiņa pagarināšana vai kavēts maksājums, kredīts pārtaps par maksas pakalpojumu;

 • Jāpatur prātā, ka šī iespēja pieejama tikai jaunajiem aizdevēja klientiem, noformējot kredītu atkārtoti, tam tiks aprēķināta procentu likme.

Kas vajadzīgs, lai noformētu ātro kredītu?

Pirms kredīta noformēšanas atceries – tas paredzēts tikai kā īstermiņa risinājums steidzamām situācijām. Brīžos, kad naudas līdzekļi vajadzīgi nekavējoties, ātrie kredīti  var palīdzēt, taču svarīgi aizņemties tikai tik, cik spēsi atmaksāt noteiktajā laikā.

Lai aizņemtos internetā, nepieciešams:

 • Dators ar interneta pieslēgumu;

 • Bankas konts kādā no Latvijā strādājošām bankām;

 • Mobilais tālrunis;

 • E-pasts;

 • Dažas minūtes, lai pieteiktos aizdevumam;

 • Viens eiro cents reģistrācijas maksai.

Aizdevumam pieteikties var Latvijas iedzīvotāji, kas ir vecumā no 18 līdz 75 gadiem (pie atsevišķiem kredītdevējiem vecuma ierobežojums gan var atšķirties), saņem regulārus ienākumus un nav iekļauti parādnieku datu bāzē.

Kad ir vērts ņemt kredītu?

Situācijas, kurās var noderēt aizdevums, var būt dažādas, piemēram, negaidīti rēķini, automašīnas remonts, steidzami pirkumi, neplānota vizīte pie ārsta. Lai arī kādi būtu iemesli, svarīgi, lai šis šķietami ērtais īstermiņa risinājums nekļūtu par sākumu ilglaicīgām naudas grūtībām.

Ja rodas šaubas par aizdevuma lietderību, rūpīgi jāpārdomā, vai tā noformēšana ir piemērotākais risinājums.

Kas notiek, ja nav iespējams aizdevumu atmaksāt laikā?

Pirms kredīta noformēšanas, svarīgi izlasīt līgumu. Tajā aprakstītas visas iespējamās sekas, kas var rasties kredītsaistību nepildīšanas rezultātā, kā arī minētas būtiskākās izmaksas, piemēram:

 • Soda procenti;

 • Iespējas par atsevišķu samaksu pagarināt aizdevuma atmaksas termiņu.

Aizdevums jānoformē ar pārliecību, ka spēsi to atmaksāt laikā, pretējā gadījumā radīsies papildu izmaksas un risks sabojāt kredītvēsturi. Tas, savukārt, var traucēt noformēt atkārtotu aizdevumu vai iegādāties preces līzingā.

Kā izvēlēties izdevīgāko kredītu?

Labākā aizdevēja izvēlē maksimālā aizdevuma summa, izmaksas, atmaksas termiņš un kredīta piešķiršanas laiks ir būtiskākie kritēriji.

Ātrie kredīti pārsvarā pieejami jau 10 līdz 15 minūšu laikā. Pieteikties aizdevumam var gan darba dienās, gan arī nedēļas nogalēs un svētku dienās.

Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt.

Reklāmraksti