BTA aicina nesteigties ar vasaras riepu uzstādīšanu

Nedēļas otrajā pusē atgriežoties salam, autovadītājiem rītos atkal jārēķinās ar februāra pastāvīgajā aukstumā piemirstu parādību – «melno ledu». AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) aicina autovadītājus «neiekrist» uz vizuāli mānīgi tīro asfalta segumu un nesteigties ar vasaras riepu uzstādīšanu. Apdrošinātāja apkoptā statistika rāda, ka «melnais ledus» ir tikpat bīstams, kā pirmais sniegs, un tā dēļ automašīnu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits pieaug vismaz par desmito daļu.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) noteikumiem, ziemas riepas uz vasaras var mainīt jau no 1. marta. Sniega segas nokušana nedēļas sākuma siltajās dienās vienam otram šoferim devusi maldinošu signālu, ka pavasaris ir klāt un pienācis laiks automašīnai mainīt riepas.

Taču pēdējo gadu pieredze un arī šā gada meteoroloģiskā laika prognoze rāda, ka martā uz autoceļiem saglabājas sarežģīti braukšanas apstākļi – ceļa apledošana rītos un vakaros, pēkšņa snigšana vai lietavas, kas nekavējoties piesalst. Tos drošāk pārvarēt ar ziemas riepām.

«Nevajadzētu aizmirst arī par citām ziemas braukšanai raksturīgām niansēm, kā lielākas distances ieturēšana, atbilstoša braukšanas ātruma izvēlēšanās, ātrāka bremzēšanas uzsākšana, piesardzīgāka paātrināšanās un izvairīšanās no straujiem manevriem. Īpaši jāuzmanās uz tiltiem, pārvadiem un retāk lietotiem ceļiem, kur braukšanu apgrūtinoši apstākļi var saglabāties ilgāk, kā arī papildu vērība jāpievērš krustojumiem, jo ne visi satiksmes dalībnieki adekvāti izvērtē nepieciešamo bremzēšanas ceļu,» atgādina BTA Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors Ivo Danče.

Ja tomēr sanācis iekļūt satiksmes negadījumā, BTA klientiem iesaka, tiklīdz tas kļuvis iespējams, zvanīt uz BTA diennakts informatīvo tālruni +371 26121212 un sniegt informāciju par notikušo negadījumu un izpildīt saņemtās instrukcijas. Ja noticis ceļu satiksmes negadījums, jāveic darbības, kas paredzētas atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, paziņojot par to policijai vai aizpildīt saskaņoto paziņojumu.

Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir nozīmīgākā apdrošināšanas sabiedrība Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 190 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā 25 000 darbinieku. „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā.

Reklāmraksti