Daži padomi, kas noderēs, izvēloties brilles

Brilles ir gan redzes korekcijas līdzeklis, gan aksesuārs, ko izvēlas ļoti daudzi cilvēki. Lai gan ērta alternatīva brillēm ir kontaktlēcas, tomēr uzticība brillēm un to klasiskajām priekšrocībām joprojām ir augsta. Šajā rakstā varat izlasīt dažus “Vision Express” speciālistu apkopotus padomus, kā iegādāties sev piemērotākās brilles — gan optiskās, gan saulesbrilles.

Pirmais solis — vizīte pie acu ārsta

Pirms briļļu iegāde noteikti ir nepieciešama vizīte pie acu ārsta, lai veiktu redzes pārbaudi. Pēc tam saņemsiet recepti, kur būs norādīti redzes problēmām un specifikai atbilstoši briļļu lēcu parametri. Acu ārsts arī sniegs rekomendācijas par piemērotāko lēcu veidu, par to, kā parūpēties par savu acu veselību ikdienā. Tiem, kuri nēsā brilles redzes korekcijas nolūkos, jāatceras par ikgadējo pārbaudi, jo redzes stāvoklis var mainīties, tāpēc var būt nepieciešams mainīt briļļu stiprumu.

Briļļu ietvaru izvēle

Briļļu ietvaru izvēle noteikti ir patīkamākā daļa ceļā pie savam brillēm. Dizainu variācijas briļļu ietvariem ir ļoti plašas — no klasiskiem līdz pat ekstravagantiem modeļiem, kas atbilst augstākajai modei. “Vision Express” optikas salonos pieejamo optisko un saulesbriļļu ietvaru skaits mērāms vairākos simtos un ietver vismaz 140 zīmolu kolekcijas.

●     Speciālisti iesaka nesteigties. Nevajag kautrēties mērīt ļoti dažādus modeļus, kas atšķiras, jo var gadīties, ka tas, kas plauktā nešķiet uzmanības vērts, uz acīm izskatās lieliski.

●     Nevajag arī baidīties izvēlēties briļļu ietvarus, kas ir uzkrītoši un koši, jo brilles ir ne tikai redzes korekcijas līdzeklis, bet arī stila elements, kam ir svarīga loma vizuālajā tēlā. Tieši brilles var kļūt par jūsu stila “odziņu”.

●     Jāpievērš uzmanība briļļu ietvaru kvalitātei. Lai šajā ziņā nebūtu vilšanās, labāk doties uz optikas salonu ar labu reputāciju un pieredzi šajā jomā.

●     Briļļu dizaina jomā ir sava mode, kas mainās. Protams, ka ir vērts sekot tendencēm, tomēr par galveno prioritāti vajadzētu izvēlēties briļļu ietvaru saderību ar sejas formu un ikdienā ieturēto stilu.

Briļļu lēcu izvēle

Kādas briļļu lēcas izvēlēties, noteikti ieteiks arī acu ārsts un optikas salona darbinieki. Tomēr par to jau var padomāt laikus, izvērtējot iespējamos variantus, to priekšrocības.

Lēcas ar cietināto virsmu ir izturīgas pret skrāpējumiem, tās nav pārāk dārgas, tās arī var pārklāt ar UV staru aizsargfiltru un tonējumu. Antirefleksa lēcām ir atstarojumu mazinošs pārklājums, kas mazina acu nogurumu tad, ja ir ilgi jāstrādā telpās, pie ekrāniem, kur ir dažādi gaismas avoti. Polarizētas briļļu lēcas pieejamas ar un bez optiskās korekcijas. Tās ir bieža izvēle saulesbrillēm. Polarizētās lēcas pasargā acis no apžilbšanas, tās ir īpaši noderīgas, esot pie auto stūres, tās pasargā no UV starojuma, uzlabo redzamības kontrastu. Fotohroma briļļu lēcas reaģē uz ultravioleta starojuma intensitāti, pielāgojoties tai un veidojot piemērotu lēcu tonējumu. HI-TECH lēcas ir vieglas, plānas un ar lielisku optisko asumu, tām ir UV aizsardzība un izturīgs pārklājums, kas parada tās par ļoti iecienītām lēcām.

To, kuras lēcas jums ir piemērotākas, noteiks gan redzes īpatnības, gan dzīvesveids, gan finansiālās iespējas.

Reklāmraksti