Ieteikumi, kas palīdzēs nokārtot autoskolas teorijas eksāmenu

Mācības autoskolā sastāv no diviem blokiem — teorijas nodarbībām un braukšanas apmācības. Katrā no šīm daļām ir jānokārto gan skolas, gan valsts eksāmens. Lai gan šķiet, ka braukšanas eksāmens ir tas, kurš biedē vairāk, tomēr gana bieži topošajiem autovadītājiem grūtības sagādā tieši teorijas eksāmenu nokārtošana.

Ko un kā darīt, lai teoriju apgūtu labā līmenī, bez grūtībām nokārtojot gan autoskolas, gan CSDD teorijas eksāmenus? Rakstā apkopoti daži vienkārši ieteikumi, kuru ievērošana palīdzēs labāk sagatavoties teorijas eksāmenam.

Jāizvēlas laba autoskola
No tā, kāda autoskola izvēlēta, lielā mērā atkarīgs, cik labi būsiet sagatavoti eksāmenam. Mūsdienīga autoskola, kas darbojas pēc augstākajiem kvalitātes standartiem, būs piesaistījusi pieredzējušus pasniedzējus, saplānojusi mācību procesu tā, lai kursanti varētu efektīvi iegūt visas nepieciešamās teorijas zināšanas. Tādai autoskolai būs augstāki reitingi, laba reputācija un pozitīvas klientu atsauksmes.

Autoskola Credo Autoprieks ir ar 15 gadu pieredzi nozarē un nodrošina kvalitatīvu apmācību filiālēs visā Latvijā, ieskatieties https://credoautoprieks.lv/.  

Jāapmeklē visas nodarbības un uzmanīgi jāklausās
Teorijas pasniedzējs katru ceļu satiksmes noteikumu tematu paskaidros, sniegs vizuālus piemērus, pārrunās būtiskākās kļūdas un lietas, kurām jāpievērš uzmanība. Tāpēc pamatu pamats, lai sagatavotos teorijas eksāmeniem, ir uzmanīga klausīšanās nodarbībās. Vislabāk nodarbības nekavēt. Šobrīd spēkā stājies nosacījums, ka kavētās nodarbības ir jāapmeklē vienalga, pievienojoties citai grupai. Kvalitatīvi strādājot nodarbībās, varat aiztaupīt sev pūles vēlāk.

Uzreiz jāuzdod jautājumi, lai izprastu neskaidro

Vēlams būt aktīviem nodarbību laikā un uzdot jautājumus, ja kaut kas nav skaidrs. Tādā veidā uzreiz izvairīsieties no neskaidrībām un robiem savās zināšanās. Ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanas pamatā ir izpratne, tāpēc ir būtiski pārliecināties, ka esat visu pareizi sapratuši.

Jāatkārto apgūtais arī mājās
Ar klausīšanos nodarbībās visbiežāk nav pietiekami, lai atcerētos visas neskaitāmās nianses un skaitļus, kas iekļauti ceļu satiksmes noteikumos. Tāpēc ir būtiski teoriju atkārtot arī starp nodarbībām. Var pārlasīt attiecīgās nodaļas teorijas grāmatā, izpildīt uzdevumus, pārlasīt nodarbību pierakstus. Jo mēs taču zinām, ka atkārtošana ir zināšanu māte.

Jāpilda uzdevumi grāmatā un CSDD mājaslapā
Gatavojoties teorijas eksāmenam, noteikti ir jāpilda uzdevumi gan mācību grāmatā, gan CSDD mājaslapā, kur jau iespējams izmēģināt reālu CSDD eksāmenu ar 30 jautājumiem un 3 iespējamajām kļūdām. Tas palīdzēs saprast, cik daudz eksāmenā būs laika, kāda veida jautājumi tiek uzdoti. Tas arī palīdzēs samazināt stresu īstajā eksāmenā, jo pats norises princips jau būs skaidrs.

Teorija jāizprot, nevis jāiekaļ no galvas
Lai sekmīgi atbildētu uz teorijas jautājumiem, galvenā ir ceļu satiksmes noteikumu izpratne. Izprotot teoriju, varēsiet atbildēt uz jebkādi noformulētu jautājumu. Nav jēgas atcerēties konkrētus jautājumus, jo eksāmenā tie tiek mainīti, noformulēti savādāk, tāpēc galvenā ir izpratne un ļoti uzmanīga jautājumu izlasīšana.

Reklāmraksti