Ilgtermiņa kredīti – vai izdevīgāki?

Gandrīz visiem, kas aizņemas internetā vai bankā viens no svarīgākajiem, ja ne pats svarīgākais priekšnoteikums ir, lai kredīts būsu maksimāli lēts. Jau tradicionāli ilgtermiņa aizdevumi ir tie, kurus izvēlētos var cerēt uz zemākām procentu likmēm. Piemēram, kredīti uz 24 mēnešiem vairumā gadījumu būs lētāki nekā aizdevumi uz 5 mēnešiem, taču ne vienmēr. Paradoksālā kārtā īstermiņa aizdevumi Latvijā atsevišķos gadījumos piedāvā izdevīgākus noteikumus. Jāņem gan vērā, ka mazie kredīti, lielākoties, nepiedāvā aizņemties vairāk par 100 – 500 eiro. Ja vajadzīgāks lielāks naudas kredīts, tad gribot negribot ir jāskatās uz ilgtermiņa finanšu pakalpojumiem. Tas gan nav nekāds trūkums, jo Latvijas likumdošana paredz iespēju atmaksāt parādu pirms termiņa bez papildus komisijas. Pirms aizņemties izvērtējiet savas finansiālās iespējas un aizņemieties atbildīgi.

Cik lielas summu ir iespējams aizņemties internetā ?

Interneta kredīti līdzīgi kā banku pakalpojumi ir saistīti ar risku, taču aizdodot naudu intenretā ir jārēķinās, ka riskanto klientu skaits būs lielāks. Maksimālā summa, ko iespējams saņemt savā kontā bez došanās uz biroju parakstīt līgumu, turklāt bez ķīlas ir 3000 eiro. Ja esat gatavi iziet ārpus savas komforta zonas un apmeklēt biroju personīgi, tad varat saņemt pat 10000 eiro.

Klientiem, kas ir gatavi aizdevuma saņemšanai ieķīlāt nekustamo īpašumu vai māju pastāv iespēja pieteikties arī daudz lielākiem kredītem. Piemēram, kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu gan internetā, gan bankā ļauj aizņemties vismaz 50%, bet nereti pat 70% un vairāk no nekustamā īpašuma novērtējuma vērtības. Tas ir daudz, taču jāatceras, ka pat būtiski samazinoties ienākumiem, ir jāturpina veikt ikmēneša maksājumi. Ja tas netiek darīts, kreditori nekavēsies atsavināt īpašumu. Salīdzinoši krietni izdevīgāks var šķist kredīts pret auto, jo zaudēt var tikai automašīnu, nevis īpašumu. Diemžēl tie ir maldi. Kreditori naudu aizdod, nevis tikai pret ķīlu, bet konkrētam cilvēkam. Ja kustamās vai nekustamās mantas pārdošanas vērtība nenosedz atlikušo aizdevuma pamatsummu, tad parāds joprojām būs jāmaksā. Ar šādu situāciju saskārās daudzi Latvijas iedzīvotāji, kam bija paņemti hipotekārie kredīti un tagad liela daļa no viņiem dzīvo Anglijā, Vācijā, Īrijā vai citur ārpus Latvijas robežām.

Kā tikt pie finansējuma ātrāk un lētak ?

Šobrīd pats ātrākais veids kā aizņemties, neizejot no mājas, ir ātrais kredīts. Tā saņemšanai nav vajadzīga ķīla vai galvotājs. Vairumā gadījumu naudas pārskaitījumi tiek veikti jau 10 – 20 minūtēs pēc pieteikuma izskatīšanas, taču visam ir izņēmumi. Ja nauda jāsūta uz citas bankas kontu, tad pārskaitījums var aizņemt arī daudz vairāk laiku. Tāpat, piesakoties aizdevumam nakts laikā vai vienkārši ārpus darba laika, ir jārēķinās, ka cerības saņemt aizdevumu 10 minūtēs ir nulle. Latvijas likumdošana neparedz iespēju aizdot naudu nakts laikā. Bankas šo ierobežojumu apiet, izsniedzot kredītkartes un kā mēs labi zinām bankomāti strādā 24 stundas diennaktī. Ja kredītkarte, tomēr nav pieejama, tad ātro kredītu kompānijas ir pats ātrākais veids kā tikt pie papildus finansējuma bez draugu vai tuvinieku atbalsta. Aizņemieties atbildīgi.

Reklāmraksti