Kā ātrāk izkļūt no kredītsaistībām?

Pārlieku daudz kredīti, vienalga, vai tie ir ātrie kredīti internetā vai patēriņa kredīti, ne vien atstāj negatīvu ietekmi uz jūsu kredītvēsturi, bet arī rada neskaitāmi daudz sarežģījumu jūsu finansiālajā nākotnē. Šī iemesla dēļ ir ļoti svarīgi par savu prioritāti izvēlēties aizdevumu nomaksu. Kamēr jums nebūs argumentu, kādēļ ir tik svarīgi nokārtot savas kredītsaistības, jums būs ļoti grūti uzsākt cīņu ar savām parādsaistībām. Ir nepieciešams pavisam nedaudz, lai uzlabotu savu pašsajūtu parādsaistību laikā un padarītu savus mērķus atkal sasniedzamus. Ņemiet vērā turpinājumā aprakstītos padomus un atvēliet nedaudz vairāk laika plānošanai, un jūs ievērojami samazināsit savu kredītsaistību apmēru un atgūsit savu finansiālo neatkarību.

Aizdevumu atmaksas plāns ar sniega bumbas principu

Izveidojiet sarakstu ar visām savām kredītsaistībām, sākot ar aizdevumu, kuram ir mazākā summa, un beidzot ar aizdevumu, kuram ir lielākā summa. Aizdevumu, kuram ir mazākā summa, centieties atmaksāt vispirms, regulāri atmaksājot vairāk par noteikto minimumu, bet pārējos aizdevumus turpiniet atmaksāt kā ierasts. Piekopiet šo stratēģiju, līdz šis aizdevums tiek nomaksāts. Vadoties pēc tāda paša principa, pievērsieties nākamā aizdevuma atmaksai. Ar katra aizdevuma nomaksu procesam vajadzētu kļūt vieglākam un ātrākam, jo nenokārtoto kredītsaistību paliek arvien mazāk, bet brīvo līdzekļu aizdevumu nomaksai – vairāk. Lai vēl vairāk vienkāršotu šo procesu, automatizējiet kredītmaksājumu veikšanu. Tas ļaus izvairīties no maksājumu kavēšanas un līdz ar to arī no soda procentu maksāšanas.

Apvienojiet kredītus un izvairieties no augstām procentu likmēm

Vienlaicīga vairāku kredītu atmaksa var kļūt sarežģīta, it īpaši, ja ik mēnesi tiek maksāts tikai noteiktais minimums. Neiekrītiet minimālo kredītmaksājumu slazdā, jo, maksājot tikai pašu minimumu, jūsu aizdevumu atmaksa var vilkties mūžīgi. Liela daļa kredītmaksājuma summas nosedz tikai procentus, līdz ar to paša kredīta summa sarūk ļoti lēni. Pieturoties pie šī aizdevuma atmaksas principa, pāris tūkstošu kredīta atmaksa var vilkties gadiem ilgi. Jūsu kredītdevējam, protams, nebūs nekādu iebildumu, jo procentu maksājumi ir peļņa, bet jums, kā kredītņēmējam, tie ir tikai lieki izdevumi. No šiem izdevumiem ir iespējams izvairīties, cenšoties atmaksāt kredītu pēc iespējas īsākā laikā.

Ja vien iespējams, apvienojiet savus kredītus jeb veiciet kredītu konsolidāciju, jo tādā veidā jūs ne vien atvieglojat maksājumu veikšanu, bet arī izvairāties no augstām procentu likmēm. Kredītu apvienošana sniedz iespējas vairāku mazāku kredītu vietā iegūt vienu lielāku kredītu ar zemāku procentu likmi nekā katram nelielajam aizdevumam atsevišķi. Mūsdienās ļoti bieži tiek apvienoti ātrie kredīti, kuriem, kā zināms, ir augstas procentu likmes, bet tad, kad tie tiek apvienoti vienā lielākā kredītā, procentu likmes ievērojami pazeminās. Ja jums nav vairāku kredītsaistību, bet ir tikai vienas, kuru nosacījumi jūs neapmierina, jūs varat veikt kredīta refinansēšanu jeb pārkreditēšanu. Kredīta refinansēšanas gadījumā, pirmkārt, mainās jūsu kredītdevējs un, otrkārt, tiek iegūti izdevīgāki kredīta nosacījumi, kas vienmēr strādā par labu kredītņēmējam.

Samaziniet izdevumus pārtikai

Šķiet, pārtika sastāda vienu no lielākajām mūsu izdevumu pozīcijām. Pastāv dažnedažādi veidi, kā iespējams samazināt pārtikas izdevumus, tomēr vieni no populārākajiem, kā arī efektīvākajiem principiem ir preču pirkšana uz atlaidēm, kā arī preču pirkšana vairumā, nodrošinoties ilgākam laika periodam. Vairumā ieteicams pirkt tikai tādas preces, kurām ir gari derīguma termiņi un kuras ilgi nebojājas, piemēram, konservus un graudaugu produktus. Tāpat iespējams pirkt produktus, kurus iespējams sasaldēt un uzglabāt saldētavā, piemēram, gaļu un dārzeņus. Vai zinājāt, ka, pērkot tikai akcijas preces, izdevumus pārtikai ir iespējams samazināt par 25% - 45% gadā. Šos ietaupījumus var novirzīt ātrākai kredīta atmaksai. Ja jums nav kredīta, ko vajadzētu ātrāk atmaksāt, šie ietaupījumi var lieti noderēt gadījumos, kad ir jāsedz kādi negaidīti izdevumi – jums nav jāaizņemas, piemēram, ātrie kredīti vai kredītlīnija, jo viss ir nosedzams no personīgajiem līdzekļiem.

Reklāmraksti