Kā izvēlēties Ziemassvētku dāvanu 20 € robežās

Ziemassvētkus un Jauno gadu neiespējams iedomāties bez dāvanām saviem mīļajiem. Aptaujas rezultāti rāda, ka vidēji Latvijas iedzīvotāji šajā laikā dāvanām tērē ap 190 - 200 €. Šāda summa var izraisīt pamatīgu stresu un pārdzīvojumus par ģimenes budžetu. Tāpēc rodās jautājums - kā sagādāt visas Ziemassvētkus dāvanas, lai sagādātu prieku saviem mīļajiem un tajā pašā laikā nepārsniegtu budžetu?

Tuvojoties svētkiem, Gudriem.lv piedāvā idejas un padomus interesantām un noderīgām dāvanām, kuras neatstās robu ģimenes budžetā.

1. Sastādām plānu

Katru reizi, kad ir grūts uzdevums, bez finanšu plānošanas neiztikt. Plānam nav jābūt sarežģītam - vienkāršs saraksts ar visiem cilvēkiem, kurus nepieciešams apdāvināt un blakus pierakstīt naudas summu, kuru esiet gatavi iztērēt dāvanai. Pēc tam svarīgi ir sekot līdzi izveidotajam dāvanu sarakstam un nepārsniegt atvēlēto budžetu.

2. Dāvanas bez liekiem tēriņiem.

Vai tas maz ir iespējams? Izrādās, ka jā. Vispirms ir nepieciešams veikt plauktu un skapju revīziju. Noteikti tur atradīsies vēl neatvērti matu kopšanas līdzekļi, krēmi vai vannas bumbas. Šo visu var izvēlēties par simbolisku dāvaniņu, ko dāvināt paziņām, kolēģiem un kaimiņiem.

3. Taisām dāvanas paši

Pagatavot pašam vannas burbuļbumbu vai ziepes ir ļoti vienkārši un izdevumi tam ir samērā niecīgi, kā arī tas var būt interesanti. Galvenais ir ļaut vaļu fantāzijai un piedomāt par skaitu iesaiņojumu. Var izšūt virtuves dvielīšus, vārīt ziepes vai uzzīmēt gleznu. Šādas paštaisītās dāvanas novērtēs paši tuvākie, īpaši vecmāmiņas un vectētiņi.

4. Dāvanas bērniem

Centieties netaupīt uz dāvanām bērniem, jo tieši bērni tās sagaida visvairāk. Te būs labs risinājums izveidot dāvanu, kura sastāv no vairākām mazākām dāvaniņām – bērnam būs liels prieks saņemt uzreiz vairākas dāvanas!

Maziem bērniem derēs dažādas attīstošās rotaļlietas. Neaizmirsīsim arī par muzikālām rotaļlietām, kuras būs ne tikai kā interesanta dāvana, bet arī attīstīs bērna muzikalitāti un dzirdi.

Pirmsskolas vecuma bērniem būs piemērotas galda spēles, lelles meitenēm un mašīnītes puikām.

Nedaudz vecākiem bērniem – grāmatas, loģiskās spēles vai slidas. Pusaudžiem var dāvināt aksesuārus un apģērbu – jostas, makus, somas u.c.

5. Kur meklēt dāvanas?

Var meklēt dāvanas lielveikalos vai nelielos tirdziņos, ņemot līdz iepriekš sastādīto iepirkumu sarakstu ar atvēlēto budžetu. Taču, ja mērķis ir ietaupīt, lielveikals nebūs tas piemērotākais variants.

Labākais risinājums būs ieskatīties interneta veikalu piedāvājumā un ietaupīt, izmantojot atlaižu kuponus. To izvēle ir ļoti plaša. Piemēram, tikai Gudriem.lv katru dienu apmeklētāji var izvēlēties preces un pakalpojumus no vairāk nekā 4000 kuponiem jebkura maciņam biezumam. Neaizmirsti pirmssvētku drudža laikā pievērsiet uzmanību kupona derīguma termiņam - var gadīties, ka izvēlētais kupons sāk darboties tikai pēc svētkiem.

6. Pārskatām finanses.

Ir pareizi izdarīts, ja lielie izdevumi svētkiem tiek plānoti laicīgi un jau savlaicīgi tiek atlikta noteikta naudas summa. Kā rāda prakse, to dara reti, taču atstāt bez dāvanām savus mīļos arī neviens nevēlas. Pēc statistikas datiem, Latvijas iedzīvotāji decembra beigās tērē apmēram 20% no kopējiem ģimenes ienākumiem un gandrīz 60% atzīst, ka viņiem nepieciešami papildus līdzekļi, lai sagādātu visu, kas bija ieplānots. Īpaši, ja paredzēta kāda liela dāvana, piemēram, ceļojums, tehnika vai aparatūra. Aizņemties trūkstošo summu vienmēr var no ātro kredītu kompānijām. Pirms izmantot tādu pakalpojumu kā ātrie kredīti, izpētiet visus nosacījumus un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt kredītu laikā.

Reklāmraksti