Kā sagatavoties un kā pareizi ielikt kontaktlēcas

Domājot par iespēju nēsāt briļļu vietā kontaktlēcas, vairumam cilvēku ir bažas par to, ka tas ir nepatīkams un sarežģīts process. Uzlikt brilles ir vienkārši. Kā ir ar kontaktlēcām? Visi, kuri jau pieraduši pie to lietošanas, ir iemanījušies to izdarīt veikli un bez sarežģījumiem. Vienīgais, ar ko jārēķinās, ka būs nepieciešams nedaudz laika, lai pie šī procesa pierastu. Ar katru reizi tas izdosies arvien labāk, jau pēc kāda laika kļūstot par ierastu darbību.

Bet par visu pēc kārtas. Iesākumā jāpastāsta par to, kā tad pareizi sagatavoties lēcu ielikšanai, jo ir svarīgi, lai šis process noritētu pareizi un tiktu saglabāta sterilitāte.

  • Jāizvēlas piemērota vieta. Lai droši un precīzi veiktu lēcu ielikšanu un izņemšanu, jāizvēlas vieta, kur ir labs apgaismojums, spogulis, iespēja nomazgāt un noslaucīt rokas. Vannasistaba tam ir labi piemērota, bet var izvēlēties arī citu vietu.

  • Jāsagatavo visi piederumi. Jāpārliecinās, lai viss nepieciešamais ir pa rokai — lēcu šķīdums, kontaktlēcas, vajadzības gadījumā lēcu knaiblītes, ja vēl neesat iemanījušies darboties ar lēcām bez knaiblītēm.

  • Jānomazgā rokas. Tas ir ļoti svarīgi, lai uz kontaktlēcām un acīs nenokļūtu mikrobi. Pēc mazgāšanas rokas kārtīgi jānoslauka. Labāk to darīt ar tīru dvieli, nevis salvetēm, jo to daļiņas var palikt uz rokām.

Atgādinājums! Kontaktlēcas ir jāieliek pirms kosmētikas uzklāšanas, lai izvairītos, ka uz tām nokļūst kosmētikas daļiņas, kas var sabojāt lēcas un arī veicināt iekaisuma veidošanos.

Kad viss ir sagatavots, rokas ir tīras, tad var ķerties pie pašas kontaktlēcu ielikšanas, kurā svarīgi ievērot vairākus secīgus soļus.

1. Izņemt kontaktlēcas no uzglabāšanas trauka vai iepakojuma

Ja izmantojat mēneša kontaktlēcas, tad tās būsiet uzglabājuši konteinerā ar kontaktlēcu šķīdumu. Lēcas ir uzmanīgi jāizņem no konteinera, sākot ar kreiso lēcu (speciālisti iesaka veidot šādu paradumu, lai nesajauktu lēcas). Ja izmantojat vienas dienas lēcas, atliek atvērt jauna lēcu pāra iepakojumu.

2. Sagatavot lēcu ielikšanai

Pēc izņemšanas kontaktlēca ir jāieliek plaukstā, jāsamitrina ar lēcu šķīdumu un ar pirkstu jāpaberzē, lai būtu pārliecība, ka lēcas virsma ir tīra.

3. Jāuzliek kontaktlēca uz rādītājpirksta

Lai zinātu, ka lēca ir uzlikta uz pareizās puses, jāpievērš uzmanība tās formai. Ja tā izskatās kā bļodiņa, tad ir uzlikta pareizi. Ja nē, tad apmainiet lēcas pusi.

4. Jāieliek lēca acī

Lai lēcu ieliktu acī, ar vidējo pirktus jāpavelk uz leju apakšējais plakstiņš, bet ar otru pirkstu augšējais. Tad, vēršot skatienu uz augšu, jāuzliek lēca uz acs. Pāris reizes pamirkšķinot acis, lēca ieņems vietu uz acs zīlītes. Ja nepieciešams, lēcu var ar pirkstu piekoriģēt. Ja pēc šī procesa nav nekāda diskomforta, tad lēca ir ielikta pareizi. Tad var tādā pašā veidā ielikt otru kontaktlēcu. Vajadzības gadījumā šo procesu var atkārtot, ja nu tomēr ir diskomforts un nešķiet, ka lēca ielikta pareizi.

Jāatceras, ka pēc lēcu ielikšanas ir jāiztīra konteiners, jo, izņemot kontaktlēcas, tās vajadzēs atkal ielikt jaunā šķīdumā.

Reklāmraksti