Kā uzsākt sarunu profesionālajos socializēšanās pasākumos

Daudziem cilvēkiem, vienkārši ieiet cilvēku pārpildītā telpā un uzsākt sadzīvisku sarunu ar kādu svešinieki, var būt viena no lielākajām bailēm pieauguša cilvēka dzīvē. Un tagad iedomājieties, ka tas viņiem ir jāpaveic nemaz profesionālajos socializēšanās pasākumos (angliski pazīstami kā “Networking Events”), kur potenciāli iespējams satikties ar vērtīgiem darba un profesijas kontaktiem, un varbūt kāds no tiem ir pat jūsu nākotnes darba devējs. Bet tā kā profesionālie socializēšanās pasākumi var būt viens no labākajiem soļiem, ko varat paveikt savas karjeras labā, ir pienācis laiks iemācīties bezbailīgi uzsākt sarunu ar svešiniekiem, lai pavērtu sev vairākas durvis uz panākumiem nākotnē. Tieši tāpēc esam apkopojuši dažādas frāzes, kas ļaus jums bezrūpīgi, bet profesionālo uzsākt sarunu ar teju ikvienu, izskaužot no sarunas tādas tēmas, kā – kurš bezmaksas aizdevums jeb gratis mikrolån šodien ir visrentablākais vai arī kā jūs mēdzat svinēt Lieldienas savā valstī? Mūsu apkopotās frāzes noderēs gan brīžos, kad jūs apmeklējat simtiem cilvēku lielu kongresu , gan arī tad, kad intīmā gaisotnē baudāt dzērienus pēc garas darba dienas kopā ar vairākiem savas profesijas pārstāvjiem.

  1. “Es tikko pamēģināju dārzeņu un siera salātu groziņus no bufetes galda, tie bija vienreizēji! Es dodos pēc otrās porcijas, vai jūs vēlētos man pievienoties?”

Visu šo pasākumu pamatā (jeb aizkulisēs) bieži vien ir dažādi ēdienu un dzērieni. Ja puse no klātesošajiem jau tāpat siro ap bufetes galdu – kāpēc gan lai to neizmantotu par sarunas uzsācēju? Labākā šīs metodes daļa ir tā, ka pastaigājoties līdz bufetei, jums būs daudz vieglāk turpināt aizsākto sarunu bez piepūles.

  1. “Cik ilgi jau esat bijuši šīs organizācijas biedri? Es te esmu jauniņais, labprāt uzzinātu ko vairāk!”

Dažreiz mazāk patiesībā var būt vairāk – šis vienkāršais un atklātais jautājums var radīt brīnumus un ļaut uzsākt sarunu pat ar viskautrīgāko personu. Neliels padoms – nemēģiniet uzreiz uzdot pārāk daudz jautājumu - jūs nevēlaties, lai jūsu saruna pēkšņi tiktu izskatīta par tādu kā nopratināšanu un sausu faktu noskaidrošanu.

  1. “Mani patiešām patīkami pārsteidza / uzrunāja / lika aizdomāties jūsu runa pasākuma sākumā!”

Saskaņā ar vairāku psihologu viedokli, nav lielāka komplimenta kā izrādīt jūsu zināšanas par sarunas partneri vai viņa talantu un darbu. Sarunas objekts to, protams, uztver ļoti glaimojoši un vēlas turpināt sarunu, lai dzirdētu jūsu viedokli par viņa paveikto.

  1. “Es dzirdēju, ka jūs nodarbojieties ar to un to.. Kas jums visvairāk patīk savā darbā?"

Tas ir vēl viens vienkāršs sarunu uzsācējs, jo dod iespēju sarunas partnerim uzsākt sarunu par sevi, savukārt, jums dod iespēju saņemt drosmi un uzdot vēl kādus jautājumus, atkarībā no tā, ko sarunas partneris par savu darbu būs atklājis.

  1. “Es tik tikko apskatīju LinkedIn un redzēju, ka mēs abi esam absolvējuši vienu un to pašu vidusskolu / mākslas skolu / universitāti / izaugsmes kursus.” Vai arī: “Es pamanīju “LinkedIn”, ka jūs arī strādājāt ar šo vadītāju / uzņēmumu / piegādātāju!”

Visefektīvākais saruna uzsākšanas rīks ir nedaudz personīgas informācijas par cilvēku, kuru jūs tikko it kā esat satikuši. Ik vienam patīk būt šādas uzmanības centrā. Pateicoties tādiem sociālajiem tīkliem kā LinkedIn, Twitter un Facebook, ir visai viegli atrast kopīgas intereses ar cilvēkiem, kurus satiekat, pat neizjautājot viņus par darbu un hobijiem, atliek vien zināt viņu vārdu (un vēlams darba vietu). Jūs varat arī pajautāt pasākuma rīkotājam sarakstu ar dalībniekiem pāris dienas pirms pasākuma un izveikt nelielu pētījumu internetā par cilvēkiem, kurus potenciāli satiksiet.

Tātad atcerieties – ātrais kredīts bez kredītinformācijas (snabblån utan kreditupplysning) vai tamlīdzīgi temati noteikti nebūs labākās lietas, par ko runāt profesionālā pasākumā, ja vien, protams, jūs visus nevieno viena profesija – ne-banku kreditori.

Reklāmraksti