Kam pievērst uzmanību, izvēloties vārtus savam īpašumam

Vārti ir viens no galvenajiem drošības un estētiskajiem elementiem ikvienā īpašumā, tāpēc tos izvēlas gan teritorijām, gan saimnieciskajām ēkām — garāžām un industriālajiem objektiem. Vārti gan nav tas pirkums, ko veic bieži. Tas ir ilgtermiņa risinājums, kas arī prasa lielākas izmaksas, tāpēc vārtu ražotājs “Ripo-Baltic”, kas ieguvis klientu uzticību ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās, iesaka pret vārtu izvēli un iegādi izturēties ar lielu rūpību un pirms tam izpētīt dažādus faktorus, lai galu galā vārti būtu tieši tādi, kādi nepieciešami jums un jūsu īpašumam.

“Ripo-Baltic” piedāvājumā ir vairāku veidu vārti — garāžu, teritoriju un industriālo objektu vārti.

Cik daudz ir vietas

Domājot par vārtiem, vienmēr sākumā vajadzētu paskatīties uz konkrētās teritorijas vai objekta izmēriem, jo tas ļaus saprast, kāda veida vārti būs piemērotāki, cik lielus tos vajadzēs, kā arī izvērtēt aptuvenās izmaksas, jo, skatoties ražotāju cenrāžus, viens no noteicošajiem raksturlielumiem ir vārtu izmērs.


Ja nepieciešami vārti garāžai vai industriālajai ēkai, tad izmēri ir diezgan svarīgs jautājums, ieteicams veikt precīzus vārtu ailes mērījumus. Kas jāmēra?

  • Ailes platums: mērīt vajadzētu gan augšā, gan apakšā, jo aile var nebūt taisna. Jāpiefiksē lielākais izmērs.

  • Ailes augstums: gan labajā, gan kreisajā pusē. Šajā gadījumā svarīgi piefiksēt tieši mazāko skaitli, ja augstums atšķiras.

  • Vieta virs ailes: arī tā ir jāizmēra. Jāmēra no ailes malas līdz griestiem vai zemākajam šķērslim, ja tāds ir. Tas ir svarīgi garāžu vārtiem, kuri veras uz augšu.

  • Ailes sāni: tas ir sienas platums, kas ir no ailes līdz labajam un kreisajam telpas stūrim. Garāžu vārtiem vēlams, lai būtu pieejami vismaz 90 mm brīvas sienas katrā pusē.

Ja jums nepieciešami teritorijas vārti, tad noteikti jāpaskatās, cik daudz vietas ir abās vārtu pusēs, cik plašs ir pagalms, iekšējā teritorija. Tas ļaus izdarīt loģiskāko izvēli starp bīdāmajiem un veramajiem vārtiem.

Cik intensīvs būs vārtu noslogojums

Vārtu lietošanas intensitāte privātmājā un industriālā vai sabiedriskā objektā ievērojami atšķiras. Tāpēc jau laikus jāpadomā, cik bieži būs vajadzība vārtus izmantot. Jo lielāks noslogojums plānots, jo vairāk jādomā par vārtu kvalitāti un arī materiālu, lai garantētu, ka vārti arī ilgtermiņā saglabās savas labākās īpašības — ģeometrisko formu un nestspēju. Jāņem vērā, ka, samazinot savas kvalitātes prasības, pazemināsies arī drošība un vārtu kalpošanas laiks.


“Ripo-Baltic” vārti citu ražotāju vidū izceļas tieši ar augstas izturības profiliem un teicamas kvalitātes gultņiem, kas garantē augstāku vārtu drošību un izturību.

Vai ir nepieciešama vārtu automātika

Vārti var būt verami gan manuāli, gan ar automātiku. Arī par šo faktoru jau laikus jādomā, lai vēlāk nenākotos savu izvēli nožēlot. Vārtu automātika ir tas elements, kas sniegdz gan papildu drošību, gan ērtības. Lai gan tas arī sadārdzina vārtu gala cenu, tomēr ieguvumi nenoliedzami atsver šos izdevumus. Ar automātiku var aprīkot gan veramos, gan bīdāmos vārtus, gan garāžas un industriālos vārtus.

Reklāmraksti