Kas ir kredīts uzņēmumiem un kā izmantot to lietderīgi?

Ikviens uzņēmējs zina, ka veiksmīga biznesa pamatā ir ilgstoša un rūpīga plānošana. Kādus mērķus izvirzīt, kā tos sasniegt, kur meklēt vajadzīgo finansējumu – šie jautājumi ir aktuāli, neatkarīgi no uzņēmējdarbības virziena. Meklējot biznesa finansējuma avotus, vērts pievērst uzmanību tādam pakalpojumam kā kredīts uzņēmumiem. Tas ir pieejams gan jauniem, gan pieredzējušiem uzņēmējiem, un to var izmantot ļoti dažādiem mērķiem. Šajā rakstā Tu uzzināsi, kā gudri aizņemties naudu uzņēmuma vajadzībām, un kur meklēt labākos piedāvājumus. Lasi tālāk un iegaumē noderīgu informāciju!


3 lietas, kas jāzina par kredītu uzņēmumiem 1. Tas ir ilgtermiņa aizdevums Ātrais kredīts uzņēmumiem nav pieejams ne pie viena kreditora. Īstermiņa aizdevumi ir piemēroti tikai un vienīgi ikdienas situāciju risināšanai, savukārt kredīti biznesam ir paredzēti pavisam citiem mērķiem. Minimālais kredīta atmaksas termiņā parasti ir viens mēnesis, bet maksimālais aizdevuma termiņš var būt no 12 mēnešiem līdz pat 5 - 6 gadiem.


2. Tas ir individuāli pielāgots aizdevums Atšķirībā no ātrajiem kredītiem, kredīti uzņēmumiem nav standartizēti. Aizņēmējiem ir pieejams:

 • kredīts jauniem uzņēmumiem jeb kredīts biznesa uzsākšanai;

 • kredīts pieredzējušiem uzņēmējiem, kuri vēlas paplašināt ražošanu, uzlabot ražošanas tehnoloģijas, modernizēt uzņēmuma telpas u.tml.;

 • kredīts pieredzējušiem uzņēmējiem, kuri vēlas izmēģināt savus spēkus jaunā uzņēmējdarbības nozarē.


Tāpat atšķirīgs ir kredītu nodrošinājums. Aizdevums var tiks saņemts kā:


 • kredīts uzņēmumiem bez ķīlas. Pieejams uzņēmumiem ar labiem finanšu rādītājiem un pārdomātu biznesa plānu. Kredīts bez ķīlas parasti tiek piešķirts, ja prasītais kredītlimits ir salīdzinoši neliels.

 • kredīts pret ķīlu jeb hipotekārais kredīts uzņēmumiem. Par ķīlas objektu var kalpot uzņēmumam vai uzņēmuma īpašniekiem piederošais nekustamais īpašums. Ķīla tiek prasīta, ja aizdevējs vēlas papildu kredīta atmaksas garantijas, piemēram, ja kredīta summa ir liela, vai aizņēmēja finanšu situācija nav ideāla.

3. Tas ir pieejams gan kā patēriņa kredīts uzņēmumiem, gan kā kredītlīnija Atkarībā no Taviem mērķiem, aizdevējs var piedāvāt fiksētu aizdevuma summu vai atvērt Tev kredītlīnijas kontu. Izvēloties par labu kredītlīnijai, Tu iegūsi:

 • elastīgākus atmaksas nosacījumus;

 • iespēju izņemt naudu pēc nepieciešamības;

 • iespēju maksāt procentus tikai par iztērētajām summām.


Tas gan nenozīmē, ka kredītlīnija vienmēr ir optimāls risinājums uzņēmumiem. Vienmēr rūpīgi iepazīsties ar kredītlīgumu un pieņem nosvērtu lēmumu!


Meklējot kredītu biznesam, vispirms jātiek galā ar jautājumu – kur tas ir pieejams? Swedbank kredīts uzņēmumiem un citi banku piedāvājumi var būt interesanti, taču tie nav vienīgie kredīti uzņēmumiem Latvijā. Arī nebanku kredītdevēji piedāvā šādus pakalpojumus, tāpēc izvēle ir ne tikai plašāka, bet arī vieglāka. Plašajā piedāvājumā atrast tieši sev piemērotu risinājumu ir taču daudz vieglāk, vai ne? Turpini lasīt un uzzini, kur meklēt nebanku kredītus biznesa attīstībai!


Kredīts uzņēmumiem internetā: parocīgāk ar Comparo.lv! Pakalpojumu salīdzināšanas portāls Comparo.lv ir īstā vietne esošajiem un topošajiem uzņēmējiem. Comparo.lv ir apkopota informācija par nebanku kredītdevējiem, kas piedāvā aizdevumus biznesam. Ienāc un uzzini:

 • kur var pieteikt kredītu uzņēmumam;

 • kāds ir minimālais un maksimālais kredītlimits;

 • cik liela ir procentu likme;

 • cik garš ir kredīta atmaksas termiņš.


Comparo.lv atradīsi arī noderīgas atsauksmes, bloga rakstus un pakalpojumu aprakstus – vārdu sakot, visu, kas nepieciešams, lai veiktu informētu un zinošu izvēli kreditēšanas jomā.


Kredīts uzņēmumiem var kļūt par atspēriena punktu Tavā uzņēmēja karjerā. Izmanto šo iespēju un atrodi labāko aizdevuma variantu ar Comparo.lv!

Reklāmraksti