Kredīta diēta

1. Iztīriet pieliekamo un ledusskapi

Viens no labākajiem veidiem, kā izvairīties no kārdinājuma ēst, ir turēt ēdienu pa gabalu, prom no sava redzesloka. Tas pats attiecas arī uz naudas tēriņiem. Lai izvairītos no nevajadzīgiem naudas tēriņiem, turiet to kādā drošā, grūti sasniedzamā vietā, piemēram, krājkontā vai krājkasē, nevis makā, kas teju vienmēr atrodas pa rokai.

2. Lietojiet vienkāršas sastāvdaļas

Lai sāktu dzīvot taupīgāk un uzlabotu savu finansiālo situāciju, nav nepieciešams ieviest grandiozas un momentānas pārmaiņas, jo pietiek arī ar mazumiņu. Pat nelielu izmaiņu ieviešana savos naudas tērēšanas paradumos var ievērojami uzlabot finansiālo situāciju, ja vien tās vairāk vai mazāk saskan ar jūsu līdzšinējo dzīvesveidu, neradot diskomfortu. Ja jaunieviestie paradumi pastāvīgi radīs jums neērtības, jūs, visticamāk, drīz vien cietīsit neveiksmi, proti, jūs drīz vien atgriezīsities pie vecajiem finanšu paradumiem. Dariet visu lēni un pakāpeniski, ievērojot taupīga dzīvesveida pamatprincipus.

3. Atvēliet pietiekami daudz laika miegam

Kad cilvēks ir uztraukts vai norūpējies, tas nespēj skaidri un loģiski domāt, nespējot pieņemt arī finansiāli gudrus lēmumus. Kad esam gan fiziski, gan emocionāli noguruši, mēs labprātāk koncentrējamies uz savu vēlmju un vajadzību apmierināšanu, nevis uz savu finansiālo ambīciju sasniegšanu. Bezizejas un stresa stāvoklī cilvēki nereti ķeras pie tādiem galējiem līdzekļiem kā ātrie kredīti, kas noder ārkārtējās situācijās, tomēr nopietnas ilgtermiņa finanšu problēmas atrisināt nespēj.

4. Nebadiniet sevi

Šis punkts būtu piesaistāms punktam par vienkāršu sastāvdaļu lietošanu. Nekādā gadījumā nemokiet sevi un neradiet sev lieku diskomfortu, jo tāds mazohisms visbiežāk cieš neveiksmi. Ja jūs vienmēr izvairāties no naudas tērēšanas jebkāda veida atpūtai vai izklaidēm, jūs riskējat ar laiku kļūt par dzīves neapmierinātām īgņām, jo pastāvīgi laupāt sev iespēju kaut uz mirkli aizmirst dzīves rūpes. Šāda sevis emocionālā badināšana var novest pie “noraušanās no ķēdes”, iedragājot jūsu finansiālo situāciju vēl spēcīgāk nekā periodiska došanās izklaidēties. Protams, ir jāprot atrast līdzsvars starp vēlmju un vajadzību apmierināšanu, lai jūsu finansiālā situācija saglabātu stabilitāti. Atcerieties, ka, lai atpūstos un izklaidētos, ne vienmēr ir vajadzīgi lieli naudas līdzekļi.

5. Nevainojiet sevi par mazajiem “grēciņiem”

Ja kārdinājums reiz ir ņēmis virsroku, mēs visbiežāk pēc tam šaustām sevi par to. Ikvienam no mums reizi pa reizei pienāk sliktās dienas, tomēr pats būtiskākais ir neiestrēgt tajās, bet gan objektīvi palūkoties uz situāciju un izanalizēt, kādēļ kārdinājums izrādījās spēcīgāks par mūsu motivāciju sasniegt to vai citu mērķi. Sevis šaustīšana neko nedos, bet situācijas analīze un atziņu gūšana gan palīdzēs turpmāk izvairīties no tāda veida kļūdām.

6. Brokastīs ēdiet čili piparus

Kas tāds šķiet neiedomājams un, patiesību sakot, pat nav ieteicams, tomēr šī ideja, sasaistīta ar finanšu tēmu, var ievērojami uzlabot finansiālo situāciju. Šī ieteikuma pamatā ir doma, ka ik diena ir jāiesāk ar nepatīkamāko darbu veikšanu, lai atlikušo dienas daļu varētu aizvadīt bezrūpīgi un patīkami. Starp citu, šis ir viens no principiem, ko piekopj arī miljonāri.

7. Kad esat izsalkuši, iedzeriet nedaudz ūdens

Ik reizi, kad jūtat kārdinājumu nopirkt kaut ko, bez kā jūs itin labi varētu iztikt, parunājieties ar sevi. Ja reiz mēs varam regulāri atrast attaisnojumus tam, kādēļ mēs nevēlamies doties uz fitnesa klubu, mēs varam atrast arī attaisnojumu tam, lai neveiktu to vai citu pirkumu. Ja aprunāšanās ar sevi nelīdz, dodieties mājās un pārguliet nakti. Ja arī pēc tam jūs jūtat nepārvaramu vēlmi nopirkt to preci, dariet to. Kā iesaka finanšu eksperti, pirms jebkura pirkuma veikšanas ir jānogaida vismaz 24 stundas, jo tas palīdz saprast, vai noskatītā prece ir nepieciešamība vai tikai mirkļa iegriba.

8. Ēdiet no maziem šķīvjiem

Novērtējiet savu dzīvi un atklāti pasakiet, vai tiešām jums ir nepieciešams tik liels mājoklis, tik neekonomiska automašīna, tik liels drēbju skapis utt.? Liels mājoklis saistās ar lielām uzturēšanas izmaksām, neekonomiska automašīna rada liekus izdevumus, bet liels drēbju skapis mudināt mudina, lai to piepildītu ar drēbju kaudzēm. Lai arī ko jūs iegādātos, centieties pieturēties pie minimuma, kas spēj apmierināt jūsu vēlmes un vajadzības, jo nereti tieši pārlieku augstas ambīcijas ir tās, kas grauj mūsu finanšu situāciju. Savu ambīciju dēļ cilvēki bieži vien ņem arī kredītus – piemēram, patēriņa kredīts šķiet vienkāršāka opcija nekā naudas krāšana, jo spēj apmierināt dažādas vēlmes un vajadzības nekavējoties.

9. Kad ēdat, izslēdziet televizoru

Televīzijas skatīšanās ēšanas laikā viennozīmīgi palielina mūsu pārtikas patēriņu. Pirmkārt, ēšanas laikā skatoties televīziju, mēs koncentrējam savu uzmanību uz televīziju, noēdot daudz vairāk nekā mēs būtu noēduši, koncentrējoties tikai uz ēšanu. Televīzijā, kā zināms, tiek rādītas arī dažādas pārtikas produktu reklāmas, kas neviļus nosēžas mūsu zemapziņā, neapzināti liekot mums pirkt pārtikas produktus, ko kaut kad esam redzējuši reklāmās. Jo vairāk pārtikas mēs pērkam, jo lielāki ir mūsu tēriņi pārtikai.

10. Meklējiet fizisko aktivitāšu iespējas

Ar uztura izmainīšanu vien nepietiek – ir nepieciešamas arī fiziskās aktivitātes. Tāpat arī nepietiek ar izdevumu samazināšanu – ir nepieciešams palielināt savus ienākumus. Jo lielāki ienākumi, jo ātrāk iespējams atbrīvoties no kredītsaistībām. Jāsaka, ka samazināt izdevumus ir vienkāršāk nekā palielināt ienākumus, tomēr, lai sasniegtu labākus rezultātus, ir nepieciešami abi, tāpat kā labāku rezultātu sasniegšanai ir nepieciešams ne vien izmainīt ēšanas paradumus, bet arī ieviest savā dzīvē fiziskās aktivitātes.

Reklāmraksti