Mazi budžeta triki vieglākai dzīvei

Ja jums ir labi sastādīts un funkcionējošs personīgo finanšu budžets, jums automātiski rodas arī lielāka kontrole pār saviem naudas līdzekļiem. Personīgais budžets patiesi ir viens no labākajiem un pieejamākajiem līdzekļiem, lai ikviens varētu pārņemt kontroli pār savām finansēm un pagriezt situāciju uz labo pusi. Ik pa laikam dzirdētas sūdzības no daudziem cilvēkiem, ka viņu budžets vienkārši nedarbojas vai ka budžeta plānošana ir pārāk grūts process, jo tas aizņem daudz laika, vai tiek atkārtotas vienas un tās pašas budžeta plānošanas kļūdas. Bet, kā noskaidrojis tiešsaistes finanšu portāls kredits247.lv, patiesībā valda daudz nepareizu priekšstatu par budžetu un personīgajām finansēm. Protams, tas prasa darbu, jo īpaši pirmajos mēnešos, kad budžets ir sastādīts, bet tajā vēl joprojām ir nepieciešams veikt korekcijas. Tomēr jūs varat izmantot nelielus trikus, lai atvieglotu savu dzīvi un dzīvotu saskaņā ar savu budžetu.

1. Izmantojiet skaidras naudas līdzekļus tām budžeta kategorijām, kas sagādā raizes.

Ja nevēlaties katru dienu izsekot savam budžetam pārlieku detalizēti, viena no iespējām, kas jums varētu noderēt, ir pāreja uz skaidras naudas norēķiniem problēmkategorijās, proti, tajās, kurās sanāk vislielākie pārtēriņi un grūti noturēties iestatītā budžeta ietvaros. Piemēram, šīs kategorijas varētu būt pārtikas preces, izklaižu izmaksas un apģērbs. Izņemiet skaidru naudu no bankas mēneša sākumā, kad saņemat algu. un sadaliet to aploksnēs pa attiecīgajām kategorijām. Kad aploksnē esošā nauda ir iztērēta, jūs zināt, ka jums ir jāpārtrauc izdevumi šajā kategorijā, jo tie vairs nebūs saskaņā ar budžetu. Attiecībā uz pārtikas precēm – jūs varat veikt iedalījumu arī katrai nedēļai atsevišķi, lai mēneša beigās nav jāmokās ar sausiņiem un ūdeni.

2. Budžeta aplikācijas jūsu viedtālrunī.
Budžeta izstrādes un izsekošanas aplikācijas rokas stiepiena attālumā – jūsu viedtālruni, padara budžeta procesu daudz vienkāršāku. Viss, kas jums jādara, ir jāizveido sev aktuālās kategorijas, kurās iedalīsiet savus izdevumus un ienākumus. Viedtālruņos pieejamās aplikācijas paceļ budžeta plānošanas procesu pavisam citā līmenī. Lielākā daļa šo aplikāciju spēj sazināsies arī ar jūsu tiešsaistes banku un automātiski uzskaitīt ienākumus un izdevumus, kurus jūs pēc tam varat tikai sakārtot pa kategorijām. Jūs krietni samazināsiet laiku, kuru veltīsiet savam budžetam ik mēnesi. Viedtālrunī pāris klikšķu attālumā pieejami arī visi patēriņa kredīti 2018 un to salīdzinājumi savā starpā, ja plānojat iegādāties kādu lielāku sadzīves priekšmetu un jūsu budžetā ir konkrēti noteikta summa, ko varat atvēlēt ikmēneša maksājumiem.

3. Samaziniet savus ikmēneša komunālo pakalpojumu rēķinus.

Ikmēneša rēķinu samazināšana atvieglos budžeta uzturēšanu rāmjos. Ja jūs cīnās ar pārlieku daudzām un dažādām kategorijām, tad ziniet, ka no daļas no tām jūs varat vienkārši atteikties, ja pilnībā neizmantojat ikdienā. Kā ir ar jūsu televīzijas pieslēguma abonementu? Cik bieži jūs to izmantojat? Un kā ar sporta abonementu? Vai tomēr neizvēlēties nodarbības mājas apstākļos? Pat izvēloties citu mobilā tālruņa plānu vai interneta pakalpojumu sniedzēju, jūs varat būtiski ietaupīt.

4. Ietaupiet uz pārtikas precēm.

Pārtikas preces ir vieni no lielākajiem izdevumiem jūsu budžetā, tāpēc ir tik svarīgi tos samazināt. Ātrās ēdināšanas restorāni ir ērti, kad slinkums mājās gatavot, bet tieši mājās gatavošana jūsu pārtikas tēriņus var samazināt pat uz pusi. Otra lieta, kas saistīta ar pārtikas precēm – ir to atkritumi, proti pārtika, kas aizgājusi bojā, jo laikus nav tikusi izmantota. Tā praktiski ir zemē nomesta nauda! Veicie4t inventarizāciju savos pārtikas plauktos un tiešsaistē atrodiet interesantas receptes, kā pagatavot gardus ēdienus ar jums pieejamajiem produktiem.


Reklāmraksti