Mazulim droša māja — par ko jāpadomā un kādas drošības preces var noderēt

Drošība ir viens no svarīgiem jautājumiem, par ko jādomā brīdī, kad ģimenē ienāk bērns. Kāda ir māja — vai tā ir bērnam droša? Ja tā nav, tad jau laikus jāparūpējas par vajadzīgajiem uzlabojumiem, varbūt jāiegādājas kādas noderīgas preces, kas palīdzēs palielināt mazuļa drošību mājā. Ar dažiem ieteikumiem un arī noderīgu preču veidiem dalās viens no vadošajiem bērnu preču ražotājiem “Chicco”, kas bērnu drošības jautājumiem vienmēr pievērsis īpašu uzmanību.


Kāpnes un citi bīstami objekti

20180613-1642-redeles-kapnem.jpg

Ne visas vietas mājā bērnam ir drošas. Tāpēc ir svarīgi jau laicīgi šīs bīstamās zonas norobežot un padarīt bērnam nepieejamas. Tās noteikti ir kāpnes, kamīns, krāsns vai cita apkures iekārta, arī skapīši un atvilktnes, kur glabājas svarīgas lietas vai bērna veselībai bīstamas vielas. Viens no veidiem, kā visērtāk norobežot bīstamās zonas, ir drošības vārtiņu izmantošana. Ar vārtiņiem var norobežot kāpnes, arī apkures ierīces, var liegt iekļuvi kādā konkrētā telpā, ja tā nav bērnam piemērota. “Chicco” drošības vārtiņi ir izturīgi un pielāgojami dažāda platuma ailēm, tiem ir arī naktslampiņa, lai atvieglotu to lietošanu nakts laikā.

Nestabilas mēbeles

Diemžēl diezgan bieži nākas dzirdēt par traģiskiem gadījumiem, kad maziem bērniem uzkrīt virsū mēbeles — kumodes, klavieres, skapīši utt. Bērns parāpjas uz malas un ar savu svaru nestabilo mēbeli uzgāž sev virsū. Vecākiem nopietni jāizvērtē mēbeles savā majā. Vajadzības gadījumā labāk tās piestiprināt pie sienas, lai novērstu iespēju, ka tās satraumē vai pat nogalinās bērnu.

Logi un durvis

Pat tikko staigāt sācis un it kā vēl nevarīgs mazulis var uzrāpties uz palodzes, piekļūt pie pusatvērta loga un izkrist pa to. Logi ir viena no ļoti bīstamām zonām, kam piekļuve bērniem ir jāliedz līdz diezgan lielam vecumam, jo arī lielāki bērni mēdz būt pārgalvīgi, rīkoties mulķīgi un neapdomīgi. Drošībai var izmantot logu stiprinājumus ar slēdzi, ko bērns nevar atvērt, var arī noņemt logiem rokturus, lai tos nevarētu atvērt. Bet jādomā ne tikai par logiem. Arī durvis un atvilktnes ir bīstamas mazajiem pirkstiņiem. Lai izvairītos no traumām, noderēs “Chicco” durvju un atvilktņu saslēgi un aizturi, arī aizsargi galdu un citu mēbeļu stūriem, kas atrodas tieši mazuļa galvas augstumā un rada traumu risku.

Elektrotīkls un baterijas

20180613-1642-berns-pie-rozetes.jpg

Elektrība ir neredzamais, bet bīstamais ienaidnieks, no kura bērns ir jāpasargā. Nepietiek, ka no zemes un pieejamām vietām tiek novākti vadi, pagarinātāji, slēdži. Ir arī jāiegādājas kontaktligzdu aizsargvāciņi, kas neļaus bērnam kaut ko iebāzt rozetē. Šādi aizsargvāciņi pieejami arī “Chicco” preču klāstā. Noteikti arī jāparūpējas, ka bērnam nav iespējas piekļūt nevienai ierīcei, kur ir viegli izņemamas baterijas. Ja tādas ierīces ir, tad jānodrošinās, ka vāciņi, kur atrodas baterijas, nav noņemami, tie papildus jānostiprina.

Šeit minētie drošības aspekti nebūt nav vienīgie, par kuriem mājā jādomā. Eksperti iesaka izrāpot savu māju, lai ieraudzītu visu to, ko redz bērns, kas viņu vilina, var traumēt. Tāpat jāņem vērā, ka bērni ir apņēmīgi un pacietīgi, viņi noteikti centīsies kaut ko atvērt, pārbaudīt, tāpēc labāk drošības jomā izdarīt vairāk nekā par maz.


Reklāmraksti