Nāc uz Smiltenes tehnikumu!

Smiltenes tehnikumā līdz augusta beigām turpinās audzēkņu uzņemšana Jauniešu garantijas programmās. Vēlies gada vai pusotra gada laikā apgūt darba tirgū pieprasītu profesiju? – Kļūsti par mūsējo!

17 līdz 29 gadus veci jaunieši ar pamata vai vidējo izglītību, mācoties gadu, var apgūt pavāra vai konditora profesiju. Apmācība notiek ar modernām iekārtām aprīkotās mācību virtuvēs un restorānā. Audzēkņi piedalās meistardarbnīcās, ko vada populāri šefpavāri. Smiltenes tehnikuma jauniešu zināšanas augstu novērtētas profesionālās meistarības konkursos.

Vidusskolu absolventi pusotra gada laikā aicināti apgūt celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķa arodu.

Audzēkņiem nodrošināta iespēja mācīties, izmantojot ceļu būvē modernākās tehnoloģijas. Skolai pieder ar trīsdimensiju mašīnkontroles sistēmu aprīkota tehnika un mūsdienīgas diagnostikas iekārtas. Darbojas simulatoru klase, kas aprīkota ar greidera, frontālā iekrāvēja, ekskavatora un buldozera simulatoriem.

Beidzot skolu, jaunieši saņem darba tirgū pieprasīto B,C,E un G kategoriju celtniecības un ceļu būves mašīnu vadīšanas apliecību. 
Veterinārmedicīna ir Smiltenes tehnikuma vispopulārākā mācību programma, ko bez pārtraukuma realizē septiņdesmit gadus. Jaunieši ar vidusskolas izglītību, mācoties pusotru gadu, iegūst kvalifikāciju veterinārārsta asistents. Iespējama arī neklātiene.

Audzēkņi profesionālās iemaņas apgūst pie praktizējošiem veterinārārstiem tehnikumam piederošajā veterinārajā mācību klīnikā. Tā aprīkota ar modernākajām diagnostikas iekārtām.

Jaunieši ar vidusskolas izglītību pusotra gada laikā Smiltenes tehnikumā var apgūt arī darba tirgū pieprasīto grāmatveža arodu.

Šajā mācību gadā piedāvājam apgūt jaunu profesiju – lopkopības tehniķis. Ar vidusskolas izglītību mācību ilgums – pusotrs gads. Zemnieku saimniecībām modernizējoties, darba tirgū pieaudzis pieprasījums pēc lopkopībā izglītotiem speciālistiem. Zinošiem par mājdzīvnieku labturību, ganāmpulka atražošanu un produkcijas realizāciju. Smiltenes tehnikuma piedāvājums šobrīd ir vienīgais Latvijā.

“Divas reizes mēnesī jaunieši tiekas ar karjeras konsultantu, kas sniedz ieteikumus veiksmīgam startam darba tirgū,” informē programmas koordinatore Solvita Bāliņa.

“Mācību laikā audzēkņiem nodrošina bezmaksas dienesta viesnīcu, mācību materiālus un darba apģērbu. Kvalifikācijas prakses laikā atmaksā ceļa izdevumus un dzīvojamās platības īri (līdz 71 eiro mēnesī).

Skola piedāvā daudzpusīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Audzēkņi var attīstīt talantus amatierteātrī “Dramis”, jauktajā korī, ansamblī, estrādes grupā “M.A.T.R.I.K.”, deju kolektīvā “Amatnieki”, kā arī - nodarboties ar sportiskajām aktivitātēm vienā no Vidzemē modernākajām sporta zālēm.

Tehnikuma absolventi ar “Erasmus+” projektu atbalstu var papildināt profesionālās zināšanas Maltā, Spānijā, Francijā, Lielbritānijā, Itālijā un Portugālē.”

Kontakti: Kalnamuiža 10, Smiltenes pag., Smiltenes novads ,www.smiltenestehnikums.lv,

Tālrunis: 26183654, 64772567; e-pasts: [email protected]

Reklāmraksti