Nauda attiecībās

Kad runa ir par mīlestību, pirmais, kas nāk prātā ir romantika un laime. Bet, kas spēj šo laimi noturēt ilgtermiņā? Protams, daudz un dažādi faktori, bet šajā rakstā ielūkosimies uz vienu no galvenajiem- un tā ir nauda. Lai cik neromantiski tas izklausītos, finansēm ir liela loma ilgstošu attiecību un laulības saglabāšanā. Vairāki pētījumi rāda, ka nauda ir pirmais stresa cēlonis attiecībās, un finansiālie argumenti ir lielākais laulības šķiršanas prognozētājs. Savukārt, pāros, kur partneri uzticas viens otram par finansēm, cilvēki jūtas drošāki, strīdas mazāk un ir tajos valda lielāka apmierinātība ar intīmo dzīvi. Kā panākt harmoniju attiecībās, kad runa ir par naudu? Tālāk ir sniegti daži ieskati, kas var likt jums aizdomāties par savu situāciju un varbūt rast kādu jaunu ideju.

Maksājumu sadale

Vai jūs kādreiz esat domājuši par to, kāpēc jūs vispār strīdaties par finansēm? Iespējams, tas ir tāpēc, ka jums ir dažādi veidi kā rīkoties, domāt par lietām un ir atšķirīgas prioritātes. Lai jūsu ģimenes finanses darbotos efektīvi un vienmērīgi, un jūs iekļautos savā budžetā, attiecīgi arī mazāk strīdētos, ir ieteicams sadalīt atbildīgās jomas par finanšu izlietošanu. Jābūt elastīgumam, kad runa ir par izmaksu sadali. Lai nebūtu situācijas, ka abi veic elektrības apmaksu, pārtikas preču pirkšanu vai apsaimniekošanas maksu, sadaliet savus maksājumus un veiciet pienākumus pēc savas patikas. Lai gan esot attiecībās jūs esat viena komanda, kas kopīgi iet uz vienu mērķi, sadalot maksājumus jūs pārliecināties, ka viss tiek nosegts, kā arī tas abiem dod iespēju pārvaldīt lietas pēc saviem ieskatiem, kā arī izskatīt jaunus naudas aizdevumus Dānijā (nyt lån penge DK).

• Centieties sadalīt atkarībā no tā, kādas ir jūsu prasmes, talanti un rutīnas kārtība.

• Nevajadzētu pārāk uztraukties vai tas izskatās taisnīgi, ja sadalījums nav uz pusēm.

• Tas nenozīmē, ka jūs nevarat palīdzēt viens otram un, ka jums nevajadzētu iesaistīties lēmumos par jūsu ģimenes finansēm. Tas vienkārši nozīmē, ka viena persona ir atbildīga par konkrēto finanšu izlietošanu. Bet atcerieties, ka jūs kopīgi strādājat pie mērķa!

Tēriņu slēpšana

Vai jūs mēdzat viens otram pārmest par izšķērdīgi izlietotu naudu? Atvieglojiet šo saspīlējumu, izlemjot par ikmēneša summu, kuru katrs partneris var brīvi tērēt bez jautājumiem. Vienojieties par konsultētēšanos savā starpā par lielajiem pirkumiem. Pētījumi atklāj, ka trešā daļa partneru nerunājas viens ar otru par lieliem pirkumiem, savukārt viens no pieciem attiecībās iesaistītajiem cilvēkiem atzīst, ka neinformē partneri arī par daudzu simtu tēriņiem.

Nav tādas universālas pieejas, kas der visiem pāriem, bet ir vairāki aspekti, kas var likt izvairīties no liekiem saspīlējumiem. Svarīgi ir tas, ka jūs piekrītat kompromisam un spējat mainīt savus iepriekšējos uzskatus, ja tie jums pirms tam bijuši atšķirīgi. Daži laulātie apvieno savu naudu kopējos kontos, savukārt citi tur savas finanses atsevišķi.

Parādi un kredītsaistības

Iesaistoties nopietnās attiecībās, partnera parāds automātiski nekļūst arī par jūsu parādu, bet tas, cik lieli ir viņa parāda apmēri, ietekmēs jūsu budžetu un tēriņu iespējas. Piemēram, partnera apjomīgais kredītkaršu parāds vai zems kredītreitings varētu sagādāt grūtības nopirkt mājokli. Tāpēc parāda samazināšana un izdevīgu kredītu izvēle ir viena no prioritātēm. Domājot par kredītiem, veiciet kopīgu izpēti cik maksā aizdevums (hvad koster det at låne), ko vēlaties ņemt. Bet, lai nosegtu esošos, vairāku parādu gadījumā vispirms sāciet ar to, kam ir visaugstākā likme, lai tādējādi samazinātu kopējās maksājamās procentu summas. Vai tieši otrādi, koncentrējieties vispirms uz mazāko, lai pakāpeniski veicinātu motivāciju, kas balstīta uz drīzu nomaksu.

Reklāmraksti