Noderīgs padoms efektīvai parādu pārvaldīšanai

Pareizi kontrolēts un pārvaldīts parāds var būt ļoti vērtīgs personīgo finanšu rīks. Patēriņa aizdevumi ļauj mums iegādāties preces, kurām sakrāt naudu pašu spēkiem prasītu ļoti daudz laika – nekustamais īpašums, automašīna vai augstākā izglītība. Piešķirtās kredītlīnijas padara izdevumu plānošanu ērtāku. Un kredīta ikmēneša maksājumu plāni pasargā mūs no lieliem, viengabala izdevumiem. Mūsdienās ērts ātrais kredīts internetā pieejams 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā (pikalainaa 247 netistä) un tam pieteikties var jebkurš pilngadīgs patērētājs. Lai gan parāds bieži vien ir vajadzīgs un noderīgs palīgs finanšu situāciju risināšanai, tas var tikpat viegli arī pārtapt par apgrūtinājumu, nokļūstot bedrē, no kuras šķiet neiespējami izbēgt.

Vairākos aspektos aizdevumu atmaksas struktūra un minimālie kredītkaršu atmaksas noteikumi kalpo kā katalizatori tam, lai mēs šajā aizdevumu “bedrē” atrastos pastāvīgi. Kamēr vien jūs maksājam kredīta procentus, bankas un citi kredītdevēji pelna sev vairākus miljonus eiro. Tomēr, tiklīdz šī bedre kļūst dziļāka, jūsu patstāvīgā finansiālā dzīve pamazām sāk sabrukt un pēc brīža jau esat tik dziļi, ka izeja vairs nav saskatāma. Tā kā parāds var šķist kā bezdibenis, daudzi tā arī nespēj uzņemties atbildību un sākt rīkoties, paliekot tumsā un nezinot ne savas iespējas, ne tiesības. Dažreiz tādā stāvoklī var iestigt pat uz vairākiem gadiem. Taču svarīgi apzināties, ka parādu pārvaldīšanā vienmēr ir cerība. Jo ātrāk jūs rīkosieties, jo ātrāk jūs varēsiet pārtraukt apburto loku un izķepuroties no bedres ārā.

Kad pirmo reizi saskaraties ar nespēju tikt galā ar parādu, bieži pirmās darbības, ko veicat ir gaužām nepareizas. Tā vietā, lai atzītu sev situācijas realitāti, jūs bieži nonākat galējībās, lai apslāpētu realitātes nopietnību. Dažreiz tas beidzas ar kļūdaini sastādītiem parādu pārvaldības plāniem, kuros iekļaujat otrā darba atrašanu, lai spētu veikt visus nepieciešamos ikmēneša maksājumu un atrastu finansiālo līdzsvaru, kas var novest pie izdegšanas. Vai arī jūs ķeraties klāt pie jauniem ātrajiem naudas aizdevumiem vai papildus kredītkartēm, lai novirzītu tos iepriekšējo parādu nomaksai.

Nezinot kā pareizi rīkoties, jūs nereti tikai pasliktināt situāciju, un ikviens līdzcilvēks jūsu dzīvē sāk ciest no šādu lēmumu pārgalvīgas pieņemšanas, jo sevišķi, ja atkal iesaistīti jaunie ātrie kredīti jeb uusi pikavippi koroton. Jūs nespējat sev atzīt, ka vienīgais reālais risinājums šajā jautājumā ir taujāt pēc profesionālas finanšu palīdzības. Ķeroties pie jautājumu risināšanas pašu spēkiem, jūs gadiem ignorējat parādu atvieglošanas iespējas, līdz esat jau tādos parādos, no kuriem bez bankrota neizkļūt. Apzināties, ka jūsu parāda pārvaldības plāns, visticamāk, nedarbosies, un jums ir pieejama reālā, bezmaksas palīdzība pat no paša kredītdevēja, ir pirmais solis, ko veikt ceļā uz situācijas atrisināšanu.

Bieži mēs vēlamies, lai mūsu parādu situācija paliktu anonīma, taču, ja vēlaties saņemt reālu palīdzību no sava parāda konsultanta, viņam būs jāspēj precīzi un pilnīgi novērtēt jūsu situāciju, un precīzi zināt, kur jūs šobrīd atrodaties gan ar saviem parādiem, gan pārējām finansēm. Procesa sākumā jums būs nepieciešams apkopot visus savus rēķinus, veiktos un nokavētos maksājumus, aizdevumu grafikus, informāciju par visiem kreditoriem, ienākumu apkopojumu un bankas kontu izrakstus. Jo vairāk informācijas jums izdosies apkopot, jo labāk, lai kopā ar parādu konsultantu izveidotu dzīvotspējīgu parādu pārvaldīšanas darba plānu. Tiklīdz jūs zināt, ka varat precīzi izklāstīt savu pašreizējo situāciju, sazvaniet savu kreditoru un sarunājiet klātienes konsultāciju. Ar konsultanta palīdzību jūs tiksiet pie plāna ar gudrāko rīcību, kura darbosies gan jūsu, gan kreditora labā.

Reklāmraksti