Pelniet, nododot savas zināšanas citiem

Vai apkārtējie cilvēki vienmēr jums lūdz padomu? Vai jūs katru nedēļu pavadāt stundas, dzerot kafiju ar draugiem un paziņām, kuri tikai vēlas uzzināt, kā labāk izdarīt to, ko darāt jūs, vai uzdodot jautājumus par jūsu darbības sfēru? Palīdzība citiem, protams, ir lielisks veids, kā uzturēt patīkamas attiecības ar jums tuviem cilvēkiem, taču jūsu laiks un zināšanas ir vērtīgas arī tīri finansiālā izteiksmē. Apsveriet savu dalīšanos ar pieredzi un padomiem pasniegt jau oficiālākā līmenī, lai gūtu finansiālu labumu un lai mazie kredīti vairs nebūtu jūsu pirmais finansējuma avots. Kā būtu, ja jūs varētu pelnīt, nododot savas zināšanas citiem (un ne tikai ļaut otram samaksāt par jūsu kafiju)? Minēsim dažus veidus, kā to varētu paveikt.

1. Sāciet rakstīt blogu jeb emuāru

Ja jums labi padodas aprakstīt lietas, jūs varat nodot savas prasmes interesentiem, izmantojot blogu jeb emuāru platformu. Iespējams, ka jūs nevarēsiet nekavējoties aiziet no esošās darba vietas un, iespējams, jūs to nemaz nevēlaties, bet veiksmīgs blogs jums var nopelnīt vairākus simtus (vai pēc kāda laika – pat tūkstošus) eiro gadā kā papildus ienākumus, kurus varēsiet izmantot pēc sirds patikas. Ja savā blogā reklamēsiet arī citu pakalpojumu sniedzēju produktus, tad par šādiem darījumiem jūs varat saņem bezmaksas produktus un pat ceļošanas iespējas.

2. Izveidojiet tiešsaistes kursu

Jūs, iespējams, esat redzējuši vietējās biznesa personības, kuras ik pa laikam reklamē savas tiešsaistes apmācības “LinkedIn” profilā. Bet vai jūs zinājāt, ka ikviens var izveidot šāda tipa tiešsaistes kursu par teju jebkuru tēmu? Jūs varat izvēlēties jebkuru jums vēlamo garumu no dažām stundām līdz 30 dienu ilgam kursam par tēmu, kuru pārzināt vislabāk – tas pat var būt jūsu hobijs, absolūti nesaistīts ar jūsu profesionālo darbību ikdienā. Arī Latvijā nu ir pieejamas vairākas tiešsaistes apmācību platformas, kurās varat uzsākt savu darbošanos, piemēram, e-prasmes.lv.

3. Uzrakstiet e-grāmatu

Rakstīšana par prasmēm, kas jums piemīt un kuras citi varētu izmantot, lai paši tiktu pie palielinātiem papildus ienākumiem, ir labs veids, kā izveidot nelielu biznesu. Bet, pirms jūs pārlieku sapriecājaties, jāsaka, ne visiem e-grāmatu rakstītājiem izdodas tās arī pārdot. Tāpēc šī ir laba papildus opcija tam, ja esat jau izveidojuši savu blogu vai tiešsaistes kursus, kuriem ir sava auditorija. Šiem cilvēkiem tad arī varēsiet viegli pārdot savu kursu ideju rakstiskā formā. Vēl viena pieeja ir izvēlēties populāru tēmu.

4. Veidojiet videoklipus un publicējiet tos “YouTube” kanālā

Jūs, iespējams, jau esat dzirdējuši par mūsdienu fenomenu – “YouTube” zvaigznēm, kuras par sapelnīto naudu iegādājas lepnas mājas un transportlīdzekļus. Bet jums nebūt nav nepieciešams būt slaveniem, patiesībā daudzi mazpazīstamāki cilvēki nopelna ievērojamas summas šajā populārajā video platformā, sniedzot padomus par to, ko viņi pārzina vislabāk. Un tas var būt absolūti jebkas, sākot no mājdzīvnieku aprūpes, kosmētikas uzklāšanas kursiem, padomiem, kā saņemams aizdevums uz 24 mēnešiem un daudz kas cits. “YouTube” pat piedāvā savus resursus, lai mācītu cilvēkus, kā sākt pelnīt ar videoklipu izvietošanu viņu platformā. Par ko jūs varētu veidot videoklipus? Iespējas patiesībā ir bezgalīgas – un auditorija ir ļoti dažāda, tāpēc atrast savu nišu var arī nebūt nemaz tik grūti.

5. Pasniedziet kādu mācību kursu universitātēs, koledžās un citās profesionālajās izglītības iestādēs

Pat ja jums nav augstākās izglītības grāda, bet esat veiksmīgi profesionāļi savā jomā, jūs varat būt laipni aicināti uzstāties ar savām zināšanām kā balss no nozares puses.

Reklāmraksti