Samaziniet automašīnas ekspluatācijas izdevumus

Ja vien nedzīvojat pašā pilsētas centrā un starp jūsu darbu un mājām ir pāris minūšu pastaiga, transporta izdevumi nav kaut kas tāds, no kā jūs varat pilnībā izvairīties, un apmaksāt kaut kad vēlāk, kad būsiet uzkrājuši pietiekami daudz līdzekļu. Mums visiem ir nepieciešams viena vai otra veida transports, lai nokļūtu no punkta A uz punktu B.

Pēc nekustamā īpašuma iegādes vai īres līguma noslēgšanas, automašīna ir otrais lielākais pirkums, kur lielākā daļa cilvēku izvēlas investēt, lai padarītu pārvietošanos neatkarīgāku no citiem apstākļiem. Aizņemties 20000 zviedru kronas (lån 20000), kas ekvivalentas 2000 eiro, lai iegādātos savu pirmo, lietoto, bet ļoti lēto auto, mūsdienās vairs nav nekādas problēmas un to var izdarīt nepilnas dienas laikā. Bet auto izmaksas nebeidzas tanī brīdī, kad esat to iegādājušies un lepni izbraucat no auto dīlera garāžas. Transportlīdzekļa uzturēšanas un ikdienas lietošanas izmaksas veido otrus lielākos indivīda sadzīves izdevumus. Bet, ja jūs esat gatavi apgūt dažus trikus, ir vairākas lietas, ko jūs varat darīt lietas labā, lai šajā kategorijā – automašīnas un ceļa izdevumi – ietaupītu naudu.

Jūs varat ietaupīt naudu gandrīz visos aspektos, kas saistīti ar personīgās automašīnas izmantošanu – no obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas līdz pat veidam, kā tieši jūs braucat ar savu auto. Piemēram, katru reizi, kad jums ir jāatjauno OCTA un jāiegādājas jauna automašīnas apdrošināšana, izmantojiet plaši pieejamās OCTA cenu salīdzināšanas vietnes. Jūs personīgi neiegūstat absolūti neko, ja iegādājieties dārgāko OCTA, tāpēc te nav vietas izšķērdībai – jo lētāka OCTA, jo izdevīgāka tā ir. Latvijā ir vairākas interneta vietnes, kas palīdz atrast izdevīgāko risinājumu, vienlaikus nodrošinot nepieciešamo apdrošināšanas segumu. Ņemiet vērā, ka daži apdrošinātāji neļauj saviem produktiem parādīties šāda tipa salīdzināšanas vietnēs, tāpēc ir vērts pārbaudīt to cenas atsevišķi viņu mājaslapās.

Samaziniet degvielas izmaksas uzpildoties lētākajās degvielas uzpildes stacijās. Pat ietaupot tikai 5 centus par vienu litru benzīna vai dīzeļdegvielas, jūs varēsiet ietaupīt vidēji līdz pat 100 eiro gadā. Daži lielveikali reizēm piedāvā īpašas atlaides konkrētās degvielas uzpildes stacijās, uzrādot attiecīgā lielveikala klienta karti, šādus piedāvājumus noteikti nevajadzētu palaist garām. Degvielas ekonomija var palīdzēt jums ietaupīt pārsteidzošu naudas summu, mainot veidu, kādā jūs lietojat auto – proti, kādu braukšanas stilu jūs izmantojat. Kāds auto tests atklāja, ka vidējais autovadītājs var ieekonomēt līdz pat 10% no pilnas tvertnes degvielas, tikai mainot dažus braukšanas paradumus, un prasmīgākie autovadītāji varētu pat palielināt šo ekonomiju līdz pat 33% (par veselu trešdaļu!). Tas nozīmē, ka, ja jūs parasti varējāt nobraukt 600 km ar pilnu degvielas tvertni, tad ievērojot pareizas braukšanas principus jūs varētu nobraukt par 200 km tālāk, pirms nākamās uzpildes. Lūk, kas jums būtu jāievēro, lai taupītu degvielu ar braukšanas stilu:

  • Nebrauciet ar auto pārlieku ātri;

  • Brauciet izmantojot pareizo pārnesumu;

  • Noņemiet jumta bagāžnieku, ja esat to piestiprinājis tam vienīgajam braucienam uz kalniem pagājušajā ziemā. Jumta bagāžnieks traucē aerodinamikai un tādā veidā liek auto sadedzināt vairāk degvielas;

  • Nepārslogojiet motoru;

  • Nelietojiet gaisa kondicionieri, ja vien tas nav absolūti nepieciešams,;

  • Uzturiet riepās ar pareizo spiedienu.

  • Nebraukājiet apkārt ar smagām lietām jūsu bagāžniekā (piemēram, ziemas riepas vasarā).

  • Nepārtrauciet un neuzsāciet braukšanu agresīvā veidā – mēģiniet izlīdzināt savu paātrinājumu un bremzēšanas laiku.

Tagad jūs zināsiet, ka, pirms aizņemties 15000 eiro bez kredītvēstures (låna 15000 utan uc) sava pirmā super auto iegādei, papildus būs nepieciešams arī aprēķināt to, cik šāds auto jums ekspluatācijā izmaksās katru mēnesi.

Reklāmraksti