Aicina latviešus uz tradicionālo Leoku motokrosu

„Aicinām visus Latvijas motosportistus un skatītājus trešdien, 11. jūlijā 17.00 uz tradicionālajām Leoku motokrosa sacensībām netālajā Dienvidigaunijas ciematā Somerpalu”, informē Aivars Leoks - viens no sacensību rīkotājiem, slavenās igauņu motosportistu Leoku dinastijas pārstāvis.

"Tās būs ļoti aizraujošas sacensības, kurās būs interesanti gan sportistiem, gan skatītājiem. Galveno balvu - Vaino Leoka ceļojošo piemiņas kausu - superfinālā izcīnīs MX1 un MX2 klases braucēji, bet notiks sacensības arī Mini MX, Dāmu klasē, Retro motociklu klasē, kā arī mopēdu šovs.".

A. Leoks pastāstīja, ka sacensībās Somerpalu gaidāma daudzi labākie ne vien Baltijas, bet arī citu valstu motokrosisti. MX1 klases braucienā varēsim vērot, kā startē Pasaules motokrosa čempionātu dalībnieki - Tanels Leoks , Gerts Krestinovs Jevgeņijs Bobriševs, arī itālis Dāvids Gvarnēri. Ar īpaši aprīkotu enduromotociklu startēs Aigars Leoks, kurš šobrīd šajā motosporta veidā pasaulē ir trešajā vietā. Ar viņiem sacentīsies arī vairāki vadošie Latvijas motosportisti.

Spraigas cīņas sagaidāmas MX2 klasē jo sacensībām pieteikušies labākie Latvijas, Lietuvas un Igaunijas braucēji, kā arī SUZUKI rūpnīcas komanda (Harijs Kullas, Peters Petrovs un citi).

Mini MX klasē par uzvaru cīnīsies gan labākais igauņu braucējs šajā konkurencē Henri Remma, gan Latvijas čempions, motokluba „Ape" pārstāvis Raivis Levans. Vairāk kā desmit sievietes sacentīsies braucienos Dāmu klasē, starp viņām būs arī Latvijas čempione alūksniete Samanta Josta (MK „Ape").

Pirmo reizi šajā trasē tiks dots starts Retro motociklu sacensībām, bez tam jau ceturto gadu, līdzīgi kā „Vaidavas kausā" Apē, arī šeit notiks skatītāju un braucēju iecienītās mopēdu sacensības, kur tiks vērtēts gan uzrādītais rezultāts, gan interesantākais braucēja kostīms un noteikta atraktīvākā komanda.

Ieejas maksa visiem - dalībniekiem un sportistiem, būs 10 EUR, toties bērniem, kas augumā mazāki par 1 metru, ieeja brīva. Bērni varēs izklaidēties, lēkājot uz batuta un citās atrakcijās. Visas ieejas biļetes piedalīsies loterijā par vērtīgām balvām: (televizors, profesionāls putekļu sūcējs, 200 litri 95. markas benzīna), bet galvenā balva būs Husqarna firmas traktors!

Organizatori sola, ka par skatītājiem šajās sacensībās būs īpaši padomāts. Par papildsamaksu - 10 EUR varēs iegādāties numurētu vietu tribīnēs, kuras paredzētas kopumā 350 skatītājiem. Bez tam visu sacensību laiku būs iespējams sekot savu favorītu cīņām trasē, jo rezultāti parādīsies uz lielā ekrāna. Būs ērti pieejamas ēdināšanas vietas, lai nenāktos drūzmēties pēc šašlika un alus. Sportistu reģistrācija trasē no 12.00, treniņbraucieni sāksies 13.30, bet sacensībām starts tiks dots plkst. 17.00 Informācija: Aivars Leoks ,T. +372 5044228

Sports