Aizvada “Horizonta” pēdējo kārtu

Svētdien Apes apkaimē notika pašmāju orientēšanās sacensību seriāla “Horizonts” pēdējā kārta. Vismaz vienā no kopumā 16 “Horizonta” kārtām piedalījušies gandrīz 300 dalībnieki gan no Alūksnes un Apes novadiem, gan viesi no citām Latvijas vietām un Igaunijas. Foto

Sacensības kā piedzīvojums mežā
Jau trešo gadu pēc kārtas “Horizonta” starp dalībniekiem ir alūk­snietis Ardis Tukišs (V14). Pamēģinājis, ko nozīmē orientēšanās sports vienu reizi, jaunietis ar to aizrāvies tik ļoti, ka jau otro sezonu nav izlaidis nevienu sacensību seriāla kārtu. “Viens ir skriet, bet pavisam kas cits sacensties, pārbaudot gan savu fizisko izturību, gan prāta spējas. Tās ir tās lietas, ar ko orientēšanās atšķiras no citiem sporta veidiem un padara to tik aizraujošu,” viņš skaidro.

Bez “Horizonta” viņš startējis tādās sacensībās kā “Kāpa 2010”, “Malienas kauss”, Alūksnes novada čempionāts, kā arī devies uz Ventspils novadu, kur pirmo reizi pārbaudījis savu varēšanu Latvijas čempionātā stafešu cīņās. Lai gan līdz izciliem panākumiem vēl jātrenējas, A.Tukišam  ir gandarījums par katrām sacensībām, kad izdevies pabeigt distanci un uzrādīt labāku rezultātu kā iepriekšējā reizē.

Pēc 15 gadu pārtraukuma dalībnieku rindās atgriezies Gints Teterovskis (VH) no Alūksnes. “Katru gadu domāju, ka beidzot vajadzētu atsākt. Vairs nepateikšu, kas traucēja to izdarīt agrāk – laika trūkums vai paša slinkums. Katrā ziņā prieks, ka šosezon saņēmos, jo bauda, ko sniedz orientēšanās sports, ir neaprakstāma,” viņš saka.

Jautāts, vai nav bijis grūti atsākt nodarboties ar šo sporta veidu pēc tik ilga pārtraukuma, G.Teterovskis atzīst, ka šajā ziņā orientēšanās ir ļoti pateicīgs brīvā laika pavadīšanas veids: lai cik ilga pauze ieturēta un lai kāda būtu fiziskā forma, ja vien saproti, kas jādara, atrodoties distancē, viss pārējais atkarīgs tikai no paša gribēšanas. “Protams, ir sanācis pieļaut rupjas kļūdas, bet tādas gadās pat vispieredzējušākajiem sportistiem,” viņš uzsver, paužot prieku, ka tik slikti, lai paliktu pēdējā vietā, nevienās sacensībās nav gājis.

G.Teterovskis ir pārliecināts, ka nākamajā sezonā viņš iesākto turpinās. “Tāpēc, ka orientēšanās – tas ir piedzīvojums mežā. Dažkārt ir tāds karstums, ka nevar izturēt, citreiz līst lietus un gadījies, ka pat kartes izjūk, taču, ja izturi līdz galam, tas sniedz tādu gandarījumu, kuru nevar salīdzināt ne ar ko citu,” viņš saka.

Būs saimnieki ziemas čempionātam
Līdz nākamajai iespējai piedalīties sacensībās vairs nebūs jāgaida nākamā gada pavasaris. Orientēšanās kluba “Alūksne” vadītājs Vilnis Veļķeris atklāj, ka pirmo reizi Alūksne kļūs par mājvietu Latvijas čempionātam ziemas orientēšanās sportā. Alūksnieši rīkos čempionātu sprintā, vidējā distancē un stafešu cīņās. Sacensību galvenā norises vieta būs Alūksnes ziemas sporta centra “Mežinieki” apkārtne. Ziemas orientēšanās sporta sacensības solās sniegt vēl nebijušu pieredzi gan organizatoriem, gan pašmāju sacensību dalībniekiem, jo, kā skaidro V.Veļķeris, ziemas sacensībās kontrolpunkti jāmeklē ne vairs skrienot, bet gan slēpojot. Līdz tam laikam plānots sarīkot arī orientēšanās sezonas noslēguma pasākumu, kurā sumināti tiks gan “Horizonta” labākie dalībnieki, gan arī sezonas lielākie veiksminieki, kas ar panākumiem startējuši sacensībās citviet.

Sports