Alūksnē pulcēsies Baltijas valstu karavīri

Rīt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kājnieku skolā sāksies VII Baltijas karavīru sporta spēles. Sacensības ilgs trīs dienas, kuru laikā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valstu izlases cīnīsies par uzvaru gandrīz 10 dažādos sporta veidos.

Jau kopš pirmajām sporta spēlēm, kas norisinājās Rīgā, šīs sacīkstes izcēlušās ar augstu meistarības pakāpi, atklāj NBS Kājnieku skolas fiziskās sagatavošanas instruktors virsseržants Igors Krūmiņš. Kaut gan finansiālu apsvērumu dēļ sporta veidu klāsts, kā arī delegāciju lielums ievērojami samazināts, katra no valstīm rūpējusies, lai profesionālā latiņa netiktu samazināta un viņus pārstāvētu paši spēcīgākie sportisti.

I.Krūmiņš stāsta, ka Latvijas delegācijā iekļauti vairāki alūksnieši, no kuriem pludmales volejbolā sacentīsies Aivars Baumanis un Lauris Cīruls, bet minifutbolu spēlēs Vladimirs Bistrovs, Oļegs Kodaļevs, Valdis Locāns un Dainis Nalivaiko. Bez šiem sporta veidiem karavīri sacentīsies svaru bumbu celšanas sacensībās, vasaras biatlona stafetē, strītbolā, šaušanā un šahā. Atsevišķas disciplīnas plānotas priekš delegācijās iekļuvušajiem jaunsargiem, no kuriem Latviju šogad pārstāvēs gulbenieši.

Par lielākās daļas sporta veidu norises vietām izvēlēta NBS Kājnieku skolas teritorija. Izņēmums būs minifutbola sacensības, kuras Pilssalas stadiona rekonstrukcijas dēļ pārceltas uz Balvu sporta stadionu. Savukārt par vienīgajām sacensībām, ko alūksnieši intereses gadījumā varēs vērot, kļūs vasaras biatlons, kas trešdien pulksten 10.00 norisināsies rajona biatlona un slēpošanas bāzē „Mežinieki”.

Sports