Alūksnē viesojas ārzemju treneris 2

Aizvadītajā nedēļā divu dienu vizītē Alūksnē ieradās serbu tautības basketbola treneris Kosta Jankovs. Viņš kā trenera asistents strādājis ar tādām NBA komandām kā Goldensteitas „Warriors” un Portlendas „Trail Blazers”, ar savu 26 ilgo pieredzi daloties Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņiem vadītajās nodarbībās.

Serbu trenera viesošanās Alūksnē ir sadarbības ar Latvijas Basketbola savienību rezultāts, norāda Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Juris Iesalnieks. „Bērniem ir interesanti, ka kāds speciālists atbrauc, paskatās treniņus un pamāca,” viņš saka. „Kosta Jankovs interesējās arī par vispārējo situāciju basketbola attīstībā Alūksnes rajonā.”

Iesaka veidot programmu

K.Jankovs Latvijā strādā jau gandrīz divus gadus, pildot Latvijas Basketbola savienības konsultanta pienākumus. Šajā laikā viņš paspējis apmeklēt arī vairākas Latvijas sporta skolas. Alūksnes pilsētas domes informācijas aprites speciāliste Evita Aploka atklāj, ka, vaicāts, ko gribētu dot Alūksnes jaunajiem basketbolistiem, viesis atzinis, ka vēlētos palīdzēt bērniem un treneriem saprast – būs grūti panākt, lai Alūksne kļūtu par Latvijas čempioniem, bet ne tik grūti būtu izveidot programmu, kas par Latvijas čempioniem ļautu kļūtu šeit esošajiem basketbolistiem. „Kad jums būs tāda programma, tad šis sapnis kļūs reāls,” viņš teicis.

Vēlētos tikties atkārtoti

Pirmā grupa, ar ko serbu tautības treneris strādājis, bijusi 10 – 11 gadus vecas meitenes. Tās viņu pārsteigušas ar savām motoriskajām un atlētiskajām spējām, kas, pēc viņa teiktā, šajā vecumā basketbolistam esot pats galvenais. „Ja bērniem ir tik laba atlētiskā bāze, tad treneriem būs ievērojami vieglāk iemācīt viņiem dažādus elementus,” spriež K.Jankovs. Par šī speciālista viesošanos Alūksnē gandarīts ir arī J.Iesalnieks. „Ja Latvijas basketbola savienība turpinās līgumattiecības ar šo treneri, mēs labprāt gribētu viņu Alūksnē redzēt vēlreiz,” viņš saka.

Komentāri 2

ziginiinii

šitas tiešām priecē ,protams tas ko viņš saka par tām meitenēm lielākoties ir ārzemnieka pieklājības žests ,bet tomēr patīkami :)

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 00:29

P.

O!
Iesalnieks malacis!
Pareizs ceļš kā attīstīties.

pirms 12 gadiem, 2008.12.10 15:35

Sports