Alūksnes ezerā noskaidros Baltijas čempionus 2

Šo sestdien, 7.jūlijā, pulksten 12.00 Alūksnes ezerā tiks dots starts ikgadējām ūdens motosporta sacensībām. Šogad sportisti sacentīsies par Baltijas čempionāta godalgām, kas vienlaikus būs Latvijas čempionāta posms.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šogad sacensības ilgs vienu, nevis divas dienas, taču, kā norāda Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, sacensību interesantumu tas nemazinās. “Iespējams, skatītājiem pat patiks labāk, jo vienā dienā varēs redzēt gan sportistu startus, gan noskaidrot uzvarētājus,” viņa saka.

Sacensību atklāšana un apbalvošanas ceremonija norisināsies Alūksnes Pilssalā pie pašvaldības aģentūras “Alja” ēkas. Sākotnēji ūdens motosporta sacensības plānotas kopā ar pūtēju orķestru defilē festivālu. Tā kā pēdējā brīdī vairākiem dalībniekiem radās citi plāni, šogad festivāls izpaliks. “Latvijā šo pūtēju orķestru, kuri veido defilē programmas, nav daudz. Ja mums atsaka trīs vai četri, tas vētkiem dod lielu mīnusu. Nav jēgas organizēt pasākumu, ja atbrauc tikai divi orķestri,” skaidro S.Eglīte. Kompensācijai par izjukušo festivālu sacensību dalībnieki pusstundu pirms to atklāšanas varēs noskatīties Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra defilē programmu. Savukārt ideju par festivālu pašvaldība mēģinās īstenot citreiz.

Pūtēju orķestra priekšnesums ievadīs atklāšanas ceremoniju, pēc kuras sekos parādes brauciens un arī pirmais starts. Alūksnes ūdens motosporta kluba “Nord Ost” vadītājs Armands Musts informē, ka, pēc šā brīža aplēsēm, uz starta līnijas varētu stāties 40 – 60 laivas. “Sportistam galvenais ir, lai starta līnijā būtu pēc iespējas vairāk laivu, jo tad var sākties tā saucamās sportiskās cīņas,” viņš skaidro. Uzvarētājus plānots noskaidrot deviņās laivu klasēs: jauniešu klasēs JT250 un GT15, Formula4S, S550, T550, O500, OSY400, FR1000 un RN2000. Katrā laivu klasē tiks aizvadīti trīs braucieni. Tajos varēs redzēt gan pašmāju sportistus, gan pārstāvjus no citiem Latvijas klubiem, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas un, iespējams, arī Skandināvijas valstīm.

No alūksniešiem uz starta līnijas stāsies pieci sportisti: Ivo Egle (F4S), Raimonds Špacs, Gints Rozenbergs, Reinis Musts (S550) un Normunds Sniķeris (RN2000). Viens no reālākajiem kandidātiem uz medaļām ir I.Egle. Jaunietis nenoliedz, ka sacensības Alūksnes ezerā viņam varētu sniegt zināmas priekšrocības cīņā ar konkurentiem. “Katrs savās mājās izceļas ar kaut ko vairāk,” viņš norāda. “Man nav citur kur trenēties, kā Alūksnē, tāpēc es vairāk zināšu trasi, kur lielākais vai mazākais vējš pūš.” Sacensību uzvarētājus plānots sumināt pulksten 19.00 vakarā. Godalgoto vietu ieguvēji individuālajā vērtējumā saņems pašvaldības sarūpētās medaļas, bet uzvarētājus gaidīs speciālas balvas. Labākie valstu un sporta klubu vērtējumā saņems kausus.

Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris aicina visus vērot sportistu cīņas sacensību epicentrā, peldvietā “Vējiņš”, Tempļakalnā vai citviet Alūksnes ezera krastā. Galvenais ir neaizmirst par savu drošību, proti, sacensību laikā nepeldēties, kas ir kategoriski aizliegts, jo var apdraudēt gan paša, gan sportistu veselību un dzīvību. Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē, ka sakarā ar sacensībām gaidāmi ierobežojumi. “7.jūlijā no pulksten 9.00 līdz 19.00 būs slēgta citu ūdens transporta līdzekļu kustība iekšezerā. Arī transportlīdzekļu satiksme pār Pilssalas tiltu, izņemot ar sacensību norisi saistītos transportlīdzekļus, būs slēga no 6.jūlija pulksten 16.00 līdz 7.jūlija pulksten 24.00,” viņa ziņo.

Sacensības organizē Latvijas Ūdens motosporta federācija sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību un Alūksnes ūdens motosporta klubu “Nord Ost”. Sacensību norisi atbalsta SIA “Virši A”, SIA “Rūpe”, SIA “Ašukalns” un SIA “Unti”.

Komentāri 2

vērotājs

Un kur tad novada augstākās amatpersonas- Fomins, Adlers, Čugunova? Kauns... Pat oficiālās uzrunas un veiksmīgu startu vēlējumu no viņiem nebij. Laikam izmantoja brīvdienu, kaut padotie ņēmās "melnu muti", neskatoties uz brīvdienām. P.S. Tuvojas vēlēšanas, bet viņi savas iespējas neizmanto...

pirms 8 gadiem, 2012.07.09 07:56

Sports