Alūksnes ezerā notiks starptautiskas kuģu modeļu sacensības

3. un 4. septembrī Alūksnes ezerā notiks VI Starptautiskas sacensības kuģu modeļiem. Lai pārrunātu sacensību gaitu, Alūksni apmeklēja Latvijas kuģu modeļu sporta federācijas (LKMSF) prezidents Edgars Korsaks – Mills, kurš tikās ar Kultūras un sporta nodaļas vadītāju Sanitu Eglīti un sporta darba organizatoru Vilni Veļķeri, informē sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks.

Kā informēja LKMSF prezidents, šīs būs jau sestās starptautiskās kuģu modeļu sacensības ar nosaukumu “Piston Cup 2016”, ko rīko viņa pārstāvētā federācija. Kopumā federācija rīko vairāk nekā 10 dažādas sacensības Latvijā jau kopš 1998.gada. Alūksnes ezers par piemērotu vietu sacensību norisei izvēlēts pēc Edgara bijušā klases biedra ieteikuma. “Pārsvarā šādas sacensības tiek organizētas Pierīgā, taču šogad pirmo reizi izvēlējāmies kādu no posmiem organizēt tālākā reģionā. Alūksne atrodas stratēģiski izdevīgā punktā sacensību dalībniekiem no Krievijas un Igaunijas,” par Alūksnes ezera izvēli sacensību norisei stāsta E. Korsaks – Mills.

Plānots, ka sacensībās Alūksnē piedalīsies aptuveni 60 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas. Sacensības būs arī Baltijas un Eiropas čempionātu posms.

Sacīkstēs piedalās radio vadāmi ātrumlaivu modeļi, kas pārvietojas ūdenī pa M veidā izveidotu un ar boju palīdzību atzīmētu trasi. Tiem var būt divu veidu dzinēji - benzīna, ar 3,5 līdz 35 kubikcentrimetru motoru, un elektromotora, kuri darbojas ar speciālām baterijām. Jaudīgākie kuģu modeļi spēj attīstīt ātrumu līdz pat 100 km/h. Tā kā šis ir tehniskais sporta veids, tad tajā svarīgas ir inženierzināšanas un tehniskie risinājumi. Veidojot šādu kuģa modeli, korpusu gatavo pats kuģa modeļa vadītājs, savienojot savu radošumu ar fizikas zināšanām, savukārt dzinējs un mikroshēmas parasti tiek pasūtītas no rūpnīcām ārvalstīs.

Radio vadāmo kuģu modeļu sacensības Latvijā šobrīd notiek trīs lielās sekcijās, kuras katra iedalās vairākās apakšklasēs, atkarībā no konkrēto modeļu uzbūves specifikācijas, izmēra un tehniskajiem parametriem. M sekcija paredzēta radio vadāmajiem modeļiem ar elektromotoru. FSR sekcijā ietilpst radio vadāmie modeļi ar iekšdedzes dzinēju, savukārt kopiju sekcijā ietilpst modeļi, kas neizmanto radio vadāmo sistēmu un dzinēju un ir reālo kuģu kopijas. Vienā sacensību klasē sacenšas līdz 12 kuģu modeļiem.

Sports