Alūksnes jaunajiem sportistiem teicami rezultāti sporta spēlēs Veru 5

No 7. līdz 9. maijam Alūksnes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skolas jaunie sportisti piedalījās Veru sadraudzības pilsētu junioru sporta spēlēs Igaunijā un guva tur teicamus sportiskus panākumus.

Alūksni sacensībās pārstāvēja futbolisti, džudo cīkstoņi un vieglatlēti. Džudo sacensības piedalījās 22 cīkstoņi no Alūksnes. Alūksnieši ieguvuši 15 godalgotas vietas. Treneris Aivars Mālnieks raksturoja, ka lielākā konkurence par medaļām izvērtusies ar Ukrainas pilsētas Kaniv džudistiem. "Pārējo valstu pārstāvju spējas mums jau bija zināmas, bet Kaniv sportisti sacīkstēs piedalījās pirmo reizi un par viņiem neko nezinājām. Piepildījās manas prognozes, ka ar viņiem būs jācīkstas vissīvāk. Tomēr rezultātā medaļu mums ir vairāk,"saka A. Mālnieks.

Puišu konkurencē svara kategorijā līdz 38 kilogramiem 3. vieta Rihardam Ēķim, kategorijā līdz 42 kilogramiem 1. vieta Rolandam Dobelniekam un 2. vieta Ernestam Peperniekam, kategorijā līdz 50 kilogramiem 2. vieta Aleksandram Sprudzānam un 3. vieta Krišjānim Postam, kategorijā līdz 60 kilogramiem viss goda pjedestāls alūksniešiem – 1. vieta Edijam Sadovņikovam, 2. vieta Vitālijam Nikolašenkovam, bet 3. vieta Laurim Ribakam un Arnoldam Dmitrijevam, kategorijā līdz 66 kilogramiem 1. vieta Oskaram Bēniņam, 2. vieta Kārlim Žīguram, bet svara kategorijā virs 73 kilogramiem 1. vieta Elvim Kopmanim.

Meiteņu konkurencē svara kategorijā līdz 40 kilogramiem 1. vieta Paulai Mellītei, un 3. vieta Lāsmai Smetelei, bet kategorijā līdz 44 kilogramiem – 1. vieta Annai Marijai Sprudzānei.

Arī Alūksnes jaunie futbolisti piecu komandu konkurencē ierindojās godalgotajā 3. vietā. Sacensību pirmajā dienā viņi ar 12:1 sagrāva Ukrainas komandu, bet ar 8:4 uzvarēja somus. Diemžēl otrajā dienā nācās zaudēt Igaunijai ar 1:2 un Polijai ar 0:8. Tiesneši par turnīra labāko spēlētāju atzinuši Raivo Kaulakanu no Alūksnes komandas, kurš guvis 11 vārtus, kaldinot savas komandas uzvaras. Futbolistu treneris Mārtiņš Meisters atzīst, ka gan spēlētāji, gan viņš ar rezultātu ir apmierināts.

"Pirmo reizi piedalījāmies tik ilgās sacensībās. Pirmajā dienā izdevās skaistas uzvaras, bet otrajā bijām noguruši un abās spēlēs zaudējām. Diemžēl dažādu apstākļu dēļ arī ne visi labākie spēlētāji varēja atbraukt uz sacensībām," skaidro M. Meisters.

Trenere Aija Latika uz sporta spēlēm bija aizvedusi 14 Alūksnes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas grupas audzēkņus – 12 apeniešus un 2 alūksnietes. Vieglatlēti ieguvuši četras medaļas. Egīls Rezgoriņš 1000 metru skrējienā ieguvis 1. vietu, Emils Brants - augstlēkšanā 3. vietu un 60 metru barjerskrējienā 2. vietu, bet Laura Jaunzeme ierindojusies 3. vietā 60 metru skrējienā. Vēl sešu labāko sportistu vidū arī Laura Orehova (4. vieta lodes grūšanā), Undīne Ābolkalne (6. vieta lodes grūšanā) un Laura Jaunzeme (6. vietas tāllēkšanā un 200 metru skrējienā).

Ceturtdien, 7. maijā Veru pilsētā notika sacensību dalībnieku parādes gājiens un spēļu atklāšanas ceremonija pie kultūras centra „Kannel”, kurā piedalījās arī Alūksnes pilsētas domes vadība. Savukārt medaļu pasniegšana un spēļu noslēguma ceremonija notika sestdien, 9. maijā Veru sporta centrā.

Veru sadraudzības pilsētu junioru sporta spēles tiek rīkotas tradicionāli katru gadu. Šogad tajās piedalās jaunie sportisti no septiņu valstu pilsētām – Alūksnes (Latvija), Suwalki (Polija), Bad Segeberg (Vācija), Chambray Les Tours (Francija), Kaniv (Ukraina), Iisalmi (Somija), Härryda (Zviedrija).

Komentāri 5

Vecaki

Paldies Aivaram Malniekam, vins ir loti labs treneris, vina prieksa janonem cepure.

pirms 11 gadiem, 2009.05.11 14:43

333

Mums Aluksne izradas ir labi sportisti, kas nes Aluksnes vardu, vinus vajadzetu ari premet.

pirms 11 gadiem, 2009.05.11 14:38

Sports