Alūksnes novadu pludmales volejbolā pārstāvēs zeltiņieši 8

Sestdien Alūksnes Pilssalā notika pludmales volejbola atlases sacensības dalībai Latvijas III Olimpiādē. Četru pāru konkurencē ceļazīmi uz Olimpiādi izcīnīja Arvīds Sams un Kristers Zariņš no Zeltiņiem.

Bez viņiem uz dalību Olimpiādē pretendēja Kaspars Spirks/ Gatis Krauja (2.vieta), Dzintars Adlers/ Ignats Straume (3.vieta) un Rihards Mihailovs/ Modris Račiks (4.vieta). Uzvarētāji tika noskaidroti, tiekoties katram ar katru un spēlējot līdz divu setu uzvarai. Neskaitot R.Mihailova un M.Račika tandēmu, pārējiem trīs atlase beidzās ar vienādu punktu skaitu. Uzvarētājus noteica katrā setā gūto punktu attiecība, kas šoreiz nesa veiksmi Zeltiņu pārim.

Tagad abi atzīst, ka atlases sacensības kalpojušas par labu atgādinājumu tam, cik nozīmīgs ir katrs punkts. Vienlaikus tās likušas saprast, kur ir katra plusi un mīnusi. “Zināsim, pie kā tagad jāpiestrādā,” norāda A.Sams. Šosezon abi jau paspējuši piedalīties Valmieras pludmales volejbola čempionāta posmā, kur palika ceturtie. Šī čempionāta posmos abi gatavojas piedalīties visas sezonas garumā. No pašmāju sacensībām dalība tiek plānota “Katrīnas kausā” un Alūksnes novada čempionātā. Tiesa, Olimpiāde būs pavisam cita mēroga pasākums, kādā abi Zeltiņu pagasta pārstāvji vēl nav piedalījušies. Jautāts par konkurētspēju, A.Sams norāda, ka, kamēr nav zināmi pārējie dalībnieki, tikmēr par to ir pāragri spriest. “Katrā ziņā pēdējie nepaliksim. Par to esmu pārliecināts,” viņš pauž.

Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris atklāj, ka priekšsacīkstes aizvadījusi arī vīru basketbola izlase. Startējot kvalifikācijas turnīra 1.kārtā, viņi tikās ar Siguldas un Cēsu novada komandām. Pirmajā spēlē pret cēsiniekiem piedzīvots zaudējums ar 48:64. ““Cēsis” bija radušas iespēju nokomplektēt spēcīgu komandu, taču rezultāts nebija gluži vienos vārtos. Pirmo puslaiku mēs zaudējām tikai ar divu punktu starpību, bet trešajā ceturtdaļā “Cēsis” atrāvās un spēle beidzās ar -16” informē V.Veļķeris. Otrajā spēlē pret “Siguldu” pārāki bija alūksnieši, izcīnot uzvaru ar 87:49. Savā apakšgrupā “Alūksne” ieguva 2.vietu, taču, tā kā nākamajā kvalifikācijas turnīra kārtā iekļūst tikai apakšgrupu līderi, alūksniešiem ceļš uz Olimpiādi ir beidzies. “Žēl, protams, ka tā, bet tā bija vērtīga pieredze,” uzskata V.Veļķeris.

Līdz ar šīm priekšsacīkstēm ieviesta skaidrība par Alūksnes novada komandas sastāvu. V.Veļķeris atklāj, ka Latvijas III Olimpiādē alūksnieši būs pārstāvēti četros sporta veidos – džudo, pludmales volejbolā, riteņbraukšanā (šosejas un kalnu velosipēdu) un vieglatlētikā. Pludmales volejbolā novadu pārstāvēs A.Sams un K.Zariņš, šosejas riteņbraukšanā – Andris Vosekalns, kalnu velosipēdu sacensībās – Oskars Muižnieks, Reinis Markss un Rolands Zarītis, džudo – Artūrs Mālnieks (81 kilograma svara kategorijā), Edijs Sadovņikovs (73 kilogramu svara kategorijā) un Elvis Kopmanis (90 kilogramu svara kategorijā), savukārt vieglatlētikā – Ilona Marhele (3000 un 10 000 metru skrējienos) un Arnolds Dmitrijevs (5000 metru skrējienā).

Uz jautājuma zīmes ir vēl divi sportististi, kas pozitīvas atbildes gadījumā papildinās riteņbraucēju un vieglatlētu rindas. Delegāciju vadīs V.Veļķeris, bet sportistus katrā disciplīnā pavadīs Aivars Mālnieks (džudo), Viesturs Kazainis (riteņbraukšana) un Ilgvars Vaskis (vieglatlētika). 

Komentāri 8

:D

Atraduši kur piesieties!
Lai veicās olimpiešiem! :)

pirms 9 gadiem, 2012.06.12 14:15

Vārds

Varbūt zeltenieši?

Nu, ja veido vārdu no apdzīvotās vietas nosaukuma - Zeltiņi, (kur ir burts "ņ", nevis "n") tad visos atvasinātajos vārdos arī būtu jābūt "ņ" nevis "n", piemēram "zeltiņieši".
Protams, nepiekrītu par vārdu un virsraksta teikuma izvēli. Manuprāt, labāk būtu "Alūksnes novadu pludmales volejbolā pārstāvēs komanda no Zeltiņiem vai Zeltiņu komanda", jo vārds "zeltiņieši" nav labskanīgs vārds.

pirms 9 gadiem, 2012.06.12 13:38

Vispār pirmo reizi dzirdu,ka raksta zeltiŅieši,parasti mēs esam zeltiNieši:)Puiši malači,lai jūt sporta garšu!

pirms 9 gadiem, 2012.06.12 10:36

Cirslis

Skaisti!
Uzvarēja tie, kam bija jāuzvar!
Nedomāju, ka vispār kāds bija iedomājies savādāku iznākumu!

pirms 9 gadiem, 2012.06.12 01:44

?

Vaitad mums neviena komandu sporta veida nav?Volejbola izlase,basketbola vai futbola?

pirms 9 gadiem, 2012.06.11 14:45

Sports