Alūksnes rallijā uzvar Vorobjovs/ Zicāns 1

Ar Jāņa Vorobjova un Guntara Zicāna uzvaru sestdien Alūksnes novada ziemotajos ceļos noslēdzās rallijs “ASRT Alūksne 2012”. Alūksnē šīs bija otrās rallija sacensības un arī pērnajā gadā uzvaru izcīnīja Vorobjova ekipāža.

Latvijas rallija sezonas pirmās sacensības Alūksnē sākās piektdien ar ceremoniālo startu un salūtu, ko vērot bija ieradies prāvs interesentu pulks – gan rallija komandas un to atbalstītāji, gan ļaudis no Alūksnes un blakus novadiem. Tomēr īstās sacensības ar aizraujošiem mirkļiem un asām situācijām norisinājās sestdien. Stājoties uz starta pus simtam ekipāžu rallijsprinta sportisti savu meistarību rādīja sešos ātrumposmos, bet rallija dalībnieki – deviņos, no kuriem trīs bija jābrauc diennakts tumšajā laikā. Diemžēl vienīgajai alūksniešu ekipāžai Kasparam Kolam un Zintim Kolam sacensības 1600 klasē beidzās nemaz nesākušās – pārbraucienā uz pirmo ātrumposmu piemeklēja tehniskas problēmas.

Rallija un absolūtā kopvērtējuma 1.vietā J.Vorobjova un G.Zicāna ekipāža, otrie ātrākie igauņi Siims Plangi un Mareks Sarapuu, 3.vieta Mārtiņam Svilim un Aivim Aizsilniekam. Absolūtā kopvērtējuma ātrākās komandas apbalvoja Alūksnes novada pašvaldība, kas sportistiem dāvāja noderīgas balvas – somas un termosus. Savukārt rallijsprinta kopvērtējumā ātrākā bija ekipāža no Krievijas – Aleksejs Mersianovs un Dmitrijs Čumaks, 2.vieta – Jānim Berķim un Edgaram Čeporjus, 3.vieta - Ralfam Sirmacim un Mārim Kulšam.

Uzņēmuma “Vējkalni 1997” speciālbalvu par tālāko lēcienu tramplīnā saņēma J. Vorobjovs, otrs labākais lēciens Ralfam Sirmacim, bet tālākais atspēriena punkts Aleksejam Mersianovam no Krievijas. Savukārt vienas ass piedziņas automašīnu konkurencē elektromontāžas uzņēmuma “Pirtel” speciālbalvu 1000 euro saņēma ātrākā ekipāža – Jānis Berķis un Edgars Čeporjus. J. Vorobjovs laikrakstam “Alūksnes Ziņas” teic, ka rallijs Alūksnē bija lielisks. “Ir patīkami rallija sezonu sākt Alūksnē, kur ir ļoti labi organizatori, kas sagatavojuši interesantus ceļus,” teic uzvarētājs un atklāj, ka ceļi bijuši ļoti sarežģīti un katrā ātrumposmā bijusi kāda “odziņai”.

Vairāk foto šeit

Komentāri 1

salve

Man liels prieks, ka radinieks Guntars Zicāns uzvarēja rallijā. Mēs par savējiem.

pirms 9 gadiem, 2012.01.27 10:13

Sports