Alūksnes ziema februāra beigās uzņems biatlonistus un slēpotājus

Laikā, kad citviet Latvijā gadalaiki mainās pa dienām, Alūksnē ir izveidojusies stabila sniega sega. Šīs nedēļas nogalē – no 26. līdz 28. februārim Alūksnē būs īsteni ziemas sporta svētki – novada ziemas sporta centrā “Mežinieki” notiks Latvijas čempionāta posms biatlonā un tautas slēpojums “Alūksne”, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Piektdien sāksies un svētdien “Mežinieku” trasē turpināsies Latvijas čempionāta posms biatlonā, ko rīko Latvijas Biatlona federācija sadarbojoties ar Alūksnes novada pašvaldību. Gaidāms, ka te uz starta stāsies vairums Latvijas labāko biatlonistu, kā arī tiek gaidīti sportisti no kaimiņvalstīm – Igaunijas un Lietuvas. Sportistiem oficiālie treniņi sāksies jau ceturtdienā, bet pirmais starts čempionātā būs piektdien pulksten 11, kad savas sacīkstes sāks paši jaunākie biatlonisti, savukārt pārējiem sportistiem sprinta sacīkstes sāksies no pulksten 12. Svētdien pulksten 10 uz starta atkal pirmie stāsies mazākie biatlonisti masu starta disciplīnā, bet pulksten 11 sāksies iedzīšanas sacensības pārējiem sportistiem. Jāpiebilst, ka mazie biatlonisti sacīkstēs vēl piedalās bez šautenēm.

Savukārt sestdien pulksten 12 ziemas sporta centrā Alūksnes pievārtē ikviens slēpošanas cienītājs aicināts pārbaudīt savus spēkus tautas slēpojumā “Alūksne”, kas notiek jau gandrīz 40 gadus. Slēpojumam pieteikties aicinām mājas lapā www.sportlat.lv, kur publicēts sacensību nolikums. Sacensības noritēs vairākās vecuma grupās gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Atsevišķs starts paredzēts arī mazajiem slēpotājiem viņu vecuma grupām piemērota garuma distancēs. Tautas slēpojumu “Alūksne” organizē biedrība „Sporta klubs SportLat” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību.

Aicinām ziemas sporta veidu līdzjutējus nedēļas nogalē doties uz Alūksnes novada ziemas sporta centru “Mežinieki”, lai atbalstītu sportistus!

Nedēļas nogalē Alūksnē būs, ko darīt ne tikai slēpotājiem un biatlonistiem, bet arī viņu līdzjutējiem, jo notiks daudzi pasākumi. Tā piektdien, 26. februārī pulksten 19 pērnruden pēc rekonstrukcijas atklātajā Alūksnes Kultūras centrā ikviens laipni aicināts apmeklēt pasākumu “Gada balva kultūrā un sportā”, kura laikā tiks pasniegti Alūksnes novada pašvaldības apbalvojumi “Pagodinājums kultūrā” un “Pagodinājums sportā”. Apbalvojamo sportistu vidū būs tādi novadnieki kā Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs, pieredzējušais bobsleja kamanu stūmējs Intars Dambis un vairāki citi. Šis pasākums ir atvērts ikvienam apmeklētājam, kas vēlas sumināt kādu no apbalvojuma saņēmējiem. Pasākuma īpašais viesis būs LNT šova “Izklausies redzēts” 2015. gada uzvarētājs, aktieris, mūziķis Kristaps Rasims ar atraktīvu, muzikālu un aizraujošu koncertprogrammu.

Sestdien no pulksten 9 līdz 13 Alūksnē pašvaldības administratīvās ēkas telpās un laukumā pie tās, Dārza ielā 11, notiks mājražotāju un amatnieku tirdziņš, bet vakarā Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē pulksten 18 uz Jāņa Petera teātra dziesmu koncertu “Spraud man puķi” aicina tādi Latvijā zināmi dziedātāji kā Andris Ērglis, Liene Šomase, Normunds Rutulis, Anmary, Dainis Skutelis un Antra Stafecka. Savukārt svētdien, 28. februārī pulksten 17 turpat Alūksnes Kultūras centrā notiks saksofonu kvarteta “n[ex]t” koncerts. Biļetes uz Alūksnes Kultūras centra pasākumiem iegādājamas www.bilesuparadize.lv.

Sports