Alūksnieši kopā ar "Moto Mafia" komandu izcīna Oskara Kalpaka piemiņas kausu motokrosā

6. augustā, Saldus moto trasē “Silavotiņi” norisinājās Latvijas Kausa 2. posms motokrosā, solo klasēm.  Kā arī Oskara Kalpaka piemiņas kausa izcīņa motokrosā komandām, kur trešajā vietā ierindojās vietējie - Saldus Motoklubs, otrajā vietā X99/Slīterāni, bet uzvaras laurus plūca Moto Mafia komanda, kuras sastāvā brauc arī divi alūksnieši - Artūrs Treija un Mārtiņš Marķitāns.
Mārtiņš Marķitāns Latvijā sacensībās piedalās pirmo gadu un rāda teicamu sniegumu visas sezonas garumā. Šoreiz viņam 1. vieta iesācēju klasē, kas arī sezonas kopvērtējumā ļauj viņam noturēties līdera pozīcijā.
Artūrs Treija pirmo gadu brauc A25+ klasē. Aizvadot veiksmīgu sezonu iesācēju klasē, motokrosa noteikumi šogad paredz cīnīties ar nopietnākiem sportistiem. Šoreiz Artūrs izcīnīja 5.vietu, gūstot vērtīgus punktus komandas kopvērtējumam, piekāpjoties vien vietējiem, "Saldus motoklubs" sportistiem.

“Pirms sacensībām rūpīgi gatavojāmies, domājām komandas taktiku, bija skaidrs, ka tikai saviem spēkiem tikt galā nevaram. Īpaši liels paldies Fīlipam Kempelim, kas piekrita sadarboties un nu jau pasaules līmeņa braucējs 65cc klasē ar mums startēja Kirils Maslovs, kas finišēja kā līderis. Savukārt 85cc klasē otro vietu izcīnīja Edvards Bidzāns, kas arī nesa svarīgus punktus kopvērtējumā. Pirms pieaugušo braucieniem, jaunieši savu darbu jau bija paveikuši izcili, atlika pārējiem braukt stabili un izdarīt savu darbu. Esmu gandarīts, ka salīdzinoši jaunai komandai, kas brauc savam priekam un ir amatieri spēj pierādīt, ka uzvaras ir iespējamas,” atklāj Moto Mafia komandas vadītājs Edgars Rutkis.

Individuālās cīņas starp pašiem mazākajiem, jeb MX50 klases uzvarētājs Ričards Aļens-Gaļcins, otrais Raivo Laicāns, bet trešais Jēkabs Kubuliņš. MX65 klasē pārliecinošs līderis Kirils Maslovs, otrais Jānis Mārtiņš Reišulis, bet trešajā vietā Uldis Freibergs. MX85 klasē sīvā cīņā uzvaru izcīnīja Mairis Pumpurs, otrais Edvards Bidzāns, bet trešais Erlandas Mackonis no Lietuvas.

Starp MX125 klases pilotiem uzvarēja Niks Niklāvs Sūna, otrais Ralfs Edgars Ozoliņš, bet trešais Pavels Mangushevs. Sacensībās piedalījās arī trīs dāmas, no kurām trešā Adrija Skudutyte, otrā Anna Lankovska, bet trešā Anna Stecjuka.

Iesācēju klase kā allaž kupli pārstāvēta, starp 29 pilotiem uzvaras laurus arī otrajā posmā plūca Mārtiņš Marķitāns, kas šobrīd ir arī kopvērtējuma līderis, otrajā Ričards Birģelis, bet trešais Andris Jonaitis.

A25+klasē uzvara mājiniekam, Rinaldam Heringam, kas atzina, “protams, mājas sienas palīdzēja, šajā trasē daudzi treniņi aizvadīti, liels darbs ieguldīts. Esmu priecīgs, ka izdevās labi organizētas sacensības, bez aizķeršanās”. Otrais Jurģis Žukas, bet trešais Krists Zicmanis. A35+ klasē arī uzvara Saldus motokluba pilotam, Raimondam Baltgalvim, otrais Mareks Lavrovs, bet trešajā vietā Jānis Mironovs. A16+ ātrākais šodien Kristaps Kalējs, otrajā vietā Renārs Līmanis, bet trešajā Gunvaldis Vēsmiņš.

Open klasē uzvaru pārliecinoši izcīnīja Dāvis Ivanovs, otro vietu izcīnīja Arnolds Sniķers, bet trešajā vietā Kristers Drevinskis. Šajā klasē cīņas bija vērojamas starp vairākiem pilotiem, ne tikai starp TOP 3, Toms Macuks otrā brauciena vidū izstājās.

Visu klašu rezultāti:

Sports