Alūksnietis pošas uz Pasaules jaunatnes olimpiskajām spēlēm

Jau pēc dažām dienām Alūksnes jaunais biatlonists Linards Zēmelis dosies ceļā uz Austrijas pilsētu Insbruku, kur laikā no 13. līdz 22.janvārim pārstāvēs Latviju pirmajās Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs.

Šādu iespēju izpelnījušies tikai 16 jaunie sportisti, kas sacentīsies par medaļām septiņās disciplīnās: bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, hokejā, kalnu un distanču slēpošanā, kā arī biatlonā.

Lai noskaidrotu trīs labākos biatlonistus, kas dosies uz olimpiādi Insbrukā, tika rīkotas atlases sacensības. Linards tajās izcīnīja pārliecinošu uzvaru, ceļazīmi uz Austriju iegūstot jau sacensību pirmajā dienā. Kaut gan sniega trūkums liedza uzlabot sniegumu, trenējot ātrumu, puisis par mērķi izvirzījis iekļūt labāko divdesmitniekā. “Ticu, ka man tas var izdoties,” viņš saka neilgi pirms aizbraukšanas.

Tiesa, kā norāda Linarda treneris Sergejs Sverčkovs, konkurence olimpiskajās spēlēs gaidāma liela. “Olimpiāde paliek olimpiāde. Tur sabrauc tikai paši spēcīgākie un labākie,” viņš atzīst. Jautāts par pēdējo nedēļu darbu, treneris nenoliedz, ka gājis smagi. Lai tiktu pie sniega, divas reizes braukts uz Otepē Igaunijā, bet pēc tam – Madonu, kur izveidota 300 metru mākslīgā sniega trase. Šonedēļ, kad olimpiāde jau ir aiz stūra, Linards var beidzot trenēties pašmāju ziemas sporta centrā “Mežinieki”. Treniņi notiek divas reizes dienā, tomēr S.Sverčkovs nav pārliecināts, vai ar to pietiks, lai atgūtu iekavēto. “Grūti spriest, kādā formā Linards aizbrauks uz Austriju, jo mums nebija iespēju pilnvērtīgi strādāt,” viņš secina.

Pirms divām dienām abi no Igaunijas atveduši pilnīgi jaunas slēpes. “Tā ir kā loterija,” treneris nosmaida, jautāts, vai jaunās slēpes palīdzēs Linardam uzrādīt ātrāku rezultātu. Tā esot ar visām slēpēm, kas nav gatavotas pēc pasūtījuma, pielāgojot inventāru sportista svaram un specifikai, bet iegādātas gatavas. “Cerēsim, ka šīs slēpes Linardam palīdzēs, nevis traucēs,” viņš saka. Vislielākā nozīme gan būšot puiša spējai noskaņoties pirms nozīmīgajiem startiem sprintā un stafetē.

Tas Linardam būs jāizdara vienam, jo treneris līdzi uz Austriju nedosies. Mājās paliks arī Linarda ģimene – vecāki, māsa un trīs brāļi. Vistiešāko atbalstu jaunietim sniedz tēvs Kārlis, kurš ik vakaru viņu vadā uz treniņiem “Mežiniekos”. “Protams, lepojos,” viņš saka par Linardu. Atbalstītāju pulku papildina ne tikai draugi un radi, bet pat kaimiņi. “Es apbrīnoju viņa neatlaidību,” saka kaimiņš Manfrēds Meģis, kura paspārnē izaudzis cits talantīgs jaunietis – riteņbraucējs Rolands Zarītis. “Kad Rolands sāka trenēties, nebija starp izcilajiem. To visu viņš ar neatlaidību ir panācis.”

Tā kā ģimenei mājās nerāda sporta kanālu “Eurosport”, Linarda tēvs sarunājis, ka sacensību tiešraidi vēros pie paziņas. “Vai nu visi kopā, vai es viens pats, bet skatīsimies, kā viņam iet,” viņš saka. “Mēs jau visi tāpat nervozējam.” Tāpat kā Linards, arī tēvs uzskata, ka pirmajā divdesmitniekā ir jātiek. “Kad viņš bija aizbraucis uz nometni Somijā, tur trenējās arī citu valsti jaunieši. Linards bija starp pieciem labākajiem,” neslēpj Kārlis.

Tiesa, šīs sacensības Linardam būs nozīmīgas ne tikai tāpēc, ka tās ir Pasaules jaunatnes olimpiskās spēles, bet arī tādēļ, ka tas būs viņa pirmais starts pasaules līmenī. Mēnesi vēlāk Somijas pilsētā Kontiolahti notiks Pasaules jauniešu un junioru čempionāts. Kaut gan Linards vēl nav sasniedzis jauniešu vecumu, treneris S.Sverčkovs norāda, ka puisis ir gatavs pretendēt uz dalību čempionātā, sacenšoties ar 2 līdz 3 gadus vecākiem konkurentiem. To apliecināja sacensības pagājušajā vasarā, kurās Linards jau startējis ar gados vecākiem pretiniekiem, nereti viņus pārspējot.

Sports