Apbalvo sezonas labākos

Beigusies vasaras autosporta sezona, un Latvijas Automobiļu federācija apbalvojusi gada labākos braucējus. Starp laureātiem ir arī Alūksnes un Apes novadu autosportisti.

Latvijas Vasaras autosprinta čempionātā AWD klasē  kopvērtējumā 2.vietu ieguvis Mareks Žukurs. Viņš vasaras sprintā brauca pirmo gadu, pie tam ar jaunu auto, tāpēc par augsto panākumu ir ļoti priecīgs. “Iepriekš braucu supersprintā, kur sacenšas trasēs ar grants un asfalta segumu, turpretī vasaras sprintā brauc tikai asfaltētās trasēs. Uzsākot sezonu, necerēju uz pārāk augstiem panākumiem, bet gribējās būt labāko piecniekā. Taču jau pirmajā posmā ieguvu 2.vietu, tāpēc radās cerība iekļūt labāko trijniekā. Iznāca labāk - esmu otrais. Vērts pieminēt, ka 1.vietas ieguvējs Andris Slava ir sporta meistars un trīskārtējs čempions, tāpēc būt nākamajam labākajam aiz viņa ir izcils panākums,” norāda M.Žukurs. Nākamā gada sezonai viņš izvirzījis mērķi iegūt 1.vietu. “Viss ir iespējams, un pie tā tiek strādāts. Uzlaboju gan tehniku, gan savu meistarību,” pauž viņš. Tūlīt M.Žukurs sēdīsies savā iepriekšējā auto, lai mērotos spēkiem ziemas sprintā.

Latvijas Supersprinta kausa izcīņā startēja divi mūsu autosportisti. Intam Dimiņam 4WD klasē ir 3.vieta, Zigurdam Kalniņam 4WD+ klasē - 2.vieta. Z.Kalniņš, ko vietējie labāk pazīst kā rallija braucēju, supersprintā startēja, lai nezaudētu rallija braukšanas iemaņas. Z.Kalniņa un Ģirta Dombrovska ekipāža gadu nestartēja rallija sacensībās, bet jau jaunajā, 2013.gada, sezonā viņi atgriezīsies rallija dzīvē. “Sezonas pirmajās sacensībās, kas janvārī būs Alūk­snē, atkal būsim uz starta. Būs pārsteigums, bet par to šobrīd vairāk nestāstīšu. Sezonas sākums būs interesants,” norāda Z.Kalniņš. Supersprintā viņš varēja startēt, pateicoties sponsoriem, interneta veikalam “www.707.lv”. “Ar sniegumu esmu apmierināts, visos posmos tiku trijniekā. Sezona nebija mērķēta uz rezultātu, bet bija vairāk kā treniņš. Saprotams, ar līderi Kristapu Feldmani nevarēju mēroties spēkiem, jo viņa auto bija daudz jaudīgāks,” teic Z.Kalniņš.

I.Dimiņš sezonu sācis ar domu uzvarēt. “Pagājušajā gadā biju vicečempions un gribējās atkārtot pagājušā gada sniegumu vai pat to uzlabot. Diemžēl tas neizdevās. Sezona bija interesanta, jo katrā posmā bija sīva cīņa. Ne visai labi veicās pēdējos posmos. Pašā pēdējā posmā radās tehniskas problēmas, tāpēc esmu gandarīts, ka izdevās nosargāt vismaz 3.vietu, jo varēju palikt arī ārpus godalgām kopvērtējumā,” stāsta I.Dimiņš. Nākamsezon viņš autosportam veltīs mazāk laika un nebrauks visus sezonas posmus. “Katrā posmā, ko braukšu, cīnīšos par godalgām, taču kopvērtējumā uz tām pretendēt nevarēšu, jo nebūšu braucis visu sezonu,” saka I.Dimiņš. Viņš pieļauj iespēju, ka brauks arī kādā ziemas sezonas posmā.

Sports