Ape – gandrīz visspēcīgākā pilsēta

Apes pilsētas svētku laikā notika arī spēka konkurss “Latvijas spēcīgākā pilsēta”, kurā pilsētas spēcīgākie pārstāvji kopā pacēla 76 030 kg.

Apē savus spēkus svaru stieņa spiešanā guļus izmēģināja  62 dalībnieki.

“Apes posms bija emocijām bagāts, jo atbalstītāji bija ļoti aktīvi, kā arī īsu mirkli Ape izvirzījās vadībā, taču beigās Koknese to apsteidza. Pēdējās pusstundas laikā notika visspraigākā cīņa par to, lai savāktu pēc iespējas vairāk tonnu, ko arī izdevās izdarīt,” sacīkšu gaitu īsumā rezumē Latvijas Pauerliftinga federācijas tiesnese Juta Gargurne.

Vislabākais rezultāts Kristapam Cīrulim (dzimis 1990. gadā), 50 kg stieni paceļot 104 reizes. Ar spēcīgākās dāmas titulu var lepoties alūksniete Marika Magaziņa (dzimusi 1985. gadā), 20 kg stieni paceļot 114 reizes. Savukārt jauniešu vidū varam lepoties ar spēcīgāko apenieti Bruno Ābolkalnu (dzimis 2001. gadā), kurš 20 kg smagu stieni pacēla 88 reizes.

Apē bija arī citi rekordi - jaunākais dalībnieks bija 2017. gadā dzimusi meitene.

Jāatgādina, ka 2014. gadā Latvijā aizsākās unikāls projekts “Latvijas Spēcīgākā pilsēta”. Kopā, šo gadu laikā, šāda veida tautas sacensībās ir uzstādīti 10 705 rezultāti. Sacensību laikā garāmgājēji ceļ svaru stieni (spiešanā guļus) uz reižu skaitu un veido kopējo posma (pilsētas posma vai cita notikuma) rezultātu, gan sacenšoties savā starpā, gan konkrētās kampaņas ietvaros.

Sports