Apē sacenšas BMX braucēji 1

Apes pilsētas svētku laikā piektdien norisinājās jau otrās BMX riteņbraukšanas sacensības amatieriem. Trasē, kura Apes pilsētā izveidota vien pirms diviem gadiem un tiek joprojām uzlabota, savas BMX braukšanas prasmes rādīja 28 braucēji.

tarp dalībniekiem bija braucēji no Apes, Gaujienas, Alūksnes un Grundzāles. Labākie tika noteikti sešās vecuma grupās. Bērnu grupā vecumā līdz 6 gadiem piedalījās viens dalībnieks  - Uvis Vilnis Prazņicāns. Vecuma grupā no 6 līdz 9 gadiem 1.vieta - Jēkabam Kalniņam, 2. - Ronaldam Kalniņam, 3. - Ralfam Raipalim. Vecuma grupā no 10 līdz 13 gadiem 1.vieta - Austrim Silauniekam, 2. - Reinim Rubinam, 3. - Jēkabam Rudzītim.

Vecuma grupā no 14 līdz 16 gadiem piedalījās divi dalībnieki – 1.vieta - Matīsam Leimanim, 2. - Naurim Čeram. 17 gadus un vecāku jauniešu konkurencē 1.vieta - Kārlim Dauškanam, 2. - Tomam Leitim, 3. - Andrim Pujiņam. Sacensībās meiteņu konkurencē 1.vietu ieguva Ance Grauda, 2. - Monta Gabranova, 3. - Emīlija Bormane. Superfinālā, kurā brauca visu vecuma grupu uzvarētāji, lielo uzvaru izcīnīja Austris Silaunieks no Gaujienas. Puisis aizraujas ne vien ar BMX braukšanu, bet arī motosportu, un viņa kontā ir dalība vairākās valsts līmeņa sacensībās. BMX braukšanas prasmes puiši un meitenes lielākoties apguvuši pašmācības ceļā. Vien Gaujienā BMX braukšanu var apgūt speciālista apmācībā. Lielākais iedvesmotājs viņiem visiem ir divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs.

Sacensības organizēja Apes jauniešu klubs “Sliedes” ar atbalsta komandu.  “Rīta pusē lija spēcīgs lietus un bija bažas vai sacensības vispār varēs norisināties. Mums nav asfaltētas trases, tāpēc, lai varētu brauktu, tai ir jānožūst. Tomēr saule uzspīdēja un sacensības varēja veiksmīgi noritēt,” stāsta sacensību organizatore un kluba vadītāja Liene Ābolkalne. Lai gan sacensības bija kupli apmeklētas, daudzi BMX braucēji pauduši nožēlu, ka tās norisinājās piektdienā. “Ja sacensības norisinātos sestdienā vai svētdienā, būtu vēl vairāk dalībnieku. Ir jaunieši, kas strādā, tāpēc nepaguva ierasties. BMX braucēji pieprasa rīkot sacensības atkārtoti, jo cīņa neesot bijusi godīga,” stāsta L.Ābolkalne un piebilst, ka sacensības noteikti norisināsies arī nākamgad.

Par BMX trases labiekārtošanas darbu veikšanu un BMX sacensību organizēšanu L.Ābolkalne saka paldies Hipotēku un zemes bankas klientu klubam „Mēs paši” par projektu konkursu, Izglītības un zinātnes ministrijai par finansiālo atbalstu, SIA „Gandrs”, Sandrim un Mārtiņam Janušiem, motoklubam „Ape” un Mairim Levanam, visiem Apes jauniešu kluba „Sliedes” jauniešiem un citiem aktīvajiem labvēļiem.
BMX ir sacīkšu veids, kurā riteņbraucēji vienlaikus sacenšas apmēram 350 - 400 metrus garā trasē ar starta ieskrējiena kalnu, virāžām un dažādas grūtības šķēršļiem. BMX mēdz dēvēt arī par riteņbraucēju motokrosu. 

Komentāri 1

.

Par kadu BMX lai runa Aluksne, ja parastas kalnu velosipedu sacensinbas pazuda jauniesiem. Agrak parka, jankalnina, sala, tadas bija, pilsetas svetkos veloorientesanas un citi pasakumi velosipedistiem. Tagad nav neka. Tai pat Apes iela bija hokeja laukums divas reizes, bet kadam gribas but gudrakam un nojaukt visu, izdemolet. Nu laikam jau nevienam neko nevajag. Un tad redzam rezultatus, ka Ape ir, bet mums nav. Un ta ari dzivosim vizijas un skaudiba

pirms 8 gadiem, 2012.08.30 09:05

Sports