Apē startēs gan pasaules mototrasu karaļi, gan mopēdisti 6

Šobrīd, nedēļu pirms starta, Arvīda Levana vārdā nosauktā Apes mototrase jau praktiski sagatavota sacensībām. Divas dienas vairāk kā 20 motosportisti izmantoja organizatoru atvēlēto iespēju veikt treniņbraucienus Arvīda Levana vārdā nosauktajā Apes mototrasē, kurā arī šogad izveidoti daži jaunumi sacensību distances priekšnieka Sandra Januša vadībā.

Savu motociklu Apē „iesildīja" arī pieredzējušais sportists Ainārs Dukulis: „Trase ļoti patika, tā ir ātra un tehniska, sevišķi otrajā dienā, kad segums bija apžuvis pēc lietus".

Kā jau ziņots, 5. un 6. maijā Apē, Arvīda Levana vārdā nosauktajā mototrasē jau 39. reizi notiks "Vaidavas Kausa" izcīņa motokrosā. Būs interesanti gan dalībniekiem, gan skatītājiem, jo paredzēta plaša programma: sacensību braucieni MX1, MX2, B/V un Mini MX klasēs, vienlaikus arī Latvijas čempionāta motokrosā 2. posms visās motociklu klasēs un atraktīvā „Zelta mopēds" balvu izcīņa.

Dalībnieku kopskaits varētu pat pārsniegt pagājušā gada rekordu, kad Apes mototrasē spēkiem mērojās nedaudz vairāk nekā 400 sportistu.

Paredzams, ka uz sacensībām ieradīsies gandrīz visi šobrīd Latvijas spēcīgākie motokrosa solo klašu meistari: Lauris Freibergs, brāļi Augusts un Roberts Justi, Toms Macuks, Kristers Teko, Ivo Šteinbergs, Dāvis Ivanovs, Dāvis Līvs, Leons Kozlovskis, daudzi vadošie Igaunijas motosportisti, kā arī dalībnieki no Holandes, Lietuvas, Krievijas, Somijas.

„Saldais ēdiens" skatītājiem būs blakusvāģu klases braucieni. Sarežģītajā, bet interesantajā trasē savu meistarību rādīs Pasaules čempionāta vadošie sportisti: brāļi Lauris un Jānis Daideri, holandietis Etjēns Baks ar līdzbraucēju Kasparu Stupeli, Māris Rupeiks un Elvijs Mucenieks un citi.

Klētskalna tramplīnā jau trešo gadu tiks noteikts tālākā „lidojuma" autors. Vai kāds pārspēs Jāņa Kārkliņa pērn veikto 42 metrus tālo lidojumu?

Bet pavisam droši varam apgalvot, ka „Vaidavas Kausam" šobrīd visnopietnāk gatavojas „Zelta Mopēds" balvu izcīņā startējošie dalībnieki. Jaunākās idejas un izgudrojumi būs pielietoti ikviena mopēda uzlabošanā. Šajos braucienos gan braucēju, gan skatītāju emocijas būs sakāpinātas līdz maksimumam. Jau divus gadus pēc kārtas pirmo vietu komandu cīņā izcīna apenieši. Vai kāda cita komanda šogad spēs izkonkurēt Karro ģimenes un citu apeniešu pieredzi un cīņas sparu?

Sestdien sacensību braucienu sākums 12.00, startēs šādas motociklu klases: MX 50, MX56, MX85,MX85B,H14+, H30+, Seniori, Veterāni,Open2T, kā arī Kvadri: 50, 100,200, Iesācēji, Hobby, Veterāni un Open klase.

Svētdien sacensībās, kuras sāksies 11.20, piedalīsies gan „karaliskā" MX1klase, gan MX2, MX125 jaunieši, Mini MX, Iesācēji, Dāmas, Blakusvāģi un b/v veterāni, un "Zelta mopēda" braucēji vairākās klasēs.

Līdzjutēju atbalsts ļoti noderēs Apes un Alūksnes novadu sportistiem. Jau zināms, ka

„Motokluba Ape"godu aizstāvēs Raivis Levans (MX1 un Mini MX), Samanta Josta (Dāmu klase), Emīls Karro (MiniMX),Gints Kaktiņš un Gints Harju (blakusvāģi), Roberts Zvejnieks(MX Iesācēji), brāļi Valdis un Dzintars Medņi (Seniori).

Komandu „Dako - Ziemeļvidzeme" pārstāvēs Alūksnes sportisti Jurijs Kovgers (Seniori) un Kristers Kovgers (MX2), Šajā komandā startēs vairāki gaujienieši : brāļi Pēteris un Jānis Jegorovi (blakusvāģu klasē),Vairis Aļeksējevs (MX1) un Raimonds Kalniņš (H30+), Austris Silaunieks (MX85), paredzami dalībnieki arī Kvadru klasē. Motoklubu „Olaine" pārstāvēs tēvs un dēls gaujienieši Andis un Egils Blauzdes (MX 125 jauniešu un Veterānu klasēs)

Alūksnietis Marks Berkulis komandas „Motosports Elkšņi" sastāvā startēs MX 85 klasē.

Kopā ar Edgaru Rudīti izveidotajā „ERAD Moto" komandā sacensībām gatavojas brāļi jaunlaicenieši Ainārs Dukulis ( H30+ un MX2 klasē) un Aivars Dukulis MX iesācējos. Toties Guntis Bukalders (Jaunlaicene) MX Iesācēju klasē pārstāvēs komandu „Ļitvinova motosporta klubs".

Savukārt atraktīvajā "Zelta mopēds" balvas izcīņā atkal redzēsim vairāk kā 100 lielu un mazu sportistu, starp kuriem vienmēr bijis daudz arī mūsu novadu pārstāvju. Pat sabiedrībā pazīstamas personas un „nopietnie" motociklisti nelaiž garām iespēju startēt šajā jautrajā sacīkstē!

Atsaucību guvis jaunais „Vaidavas kausa" piedāvājums skolām, un sportistus atbalstīt jau pieteikušās vairākas Apes un Alūksnes novada skolu līdzjutēju grupas. Kā jau informējām iepriekš, lai skolu jaunatnes vidū popularizētu tradīcijām bagātāko tehnisko sporta veidu Latvijā - motosportu, sacensību rīkotāji piedāvā mūsu novadu skolu jaunatnes grupām "Vaidavas kausa" apmeklējumu svētdien bez maksas. Toties ir nosacījums - šai grupai jābūt organizētai, iepriekš pieteiktai, un ar iepriekš sagatavotu fanu atribūtiku aktīvi jāatbalsta savi izvēlētie sportisti vai motoklubs.Grupas vēl var iesūtīt savus pieteikumus līdz 2. maijam Apes tūrisma informācijas centram pa e-pastu [email protected].

 

Lai sacensības Apē būtu īsti motosporta svētki, neiztikt bez kārtīgas motoballes! Tā notiks 5. maija vakarā Apes tautas namā kopā ar pazīstamo grupu „Otra puse".

Sacensību nolikumi un cita informācija skatāma mājas lapā www.vaidavaskauss.lv , bet sportistu starta numurus līdzjutēji var atrast Latvijas Motosporta federācijas mājaslapā www.lamsf.lv motokrosa sadaļā, kā arī www.motolama.lv

Komentāri 6

info

"Zelta mopēda" dalībnieku ievērībai-
ir izmaiņas reģistrācijas laikā!
Pieteikties mototrasē 6. maijā no 9.00- 11.30. (skat. nolikumu www.vaidavaskauss.lv)

pirms 9 gadiem, 2012.05.03 12:12

mudaki jūs esat malēnieši poņas jums vispār nau :):):) D

pirms 9 gadiem, 2012.05.02 14:30

Tas viņiem laikam skaitās baigi smalki- uzturēt futbolkomandu, kurā spēlē vairāk japāņu nekā gulbeniešu :)

pirms 9 gadiem, 2012.05.02 00:13

Apnicis jau esi! Nu ko bāzies visur ar savu futbolu! Bikses nepietaisi no prieka! Gulbene mūs neinteresē!!!

pirms 9 gadiem, 2012.05.01 23:34

FB Gulbene

Latvijas virslīgas čempionātā pirmo uzvaru izcīnīja FB "Gulbene" komanda, izbraukumā ar 1:0 pārspējot SK "Liepājas Metalurgs". Malači Malači

pirms 9 gadiem, 2012.05.01 18:33

Sports