Ārpus basketbola čempionāta pusfināla paliek "4Plus" un "Rūsiņš" 8

Par Alūksnes novada basketbola čempionāta pusfinālā iekļuvušo komandu „Ideja" un „Lave" pretiniekiem kļūs „MCD" un „Alsviķi". Šo iespēju komandas izcīnīja šodien Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē notikušajās ceturtdaļfināla spēlēs.

Tiekoties komandām "Alsviķi" un "4Plus", pārsteigumu sagādāja "Alsviķu" spēlētāji, kas pretiniekus uzvarēja ar pārliecinošu pārsvaru - 100:76. 

Visu izšķirs veiksme

Lai gan iepriekš, aizvadot savstarpējo spēli labāko astotnieka konkurencē, „Alsviķi" piekāpās „4Plus" ar 55:86, komandas treneris Dainis Ļeļevs apgalvo, ka priekš pašiem spēlētājiem šī uzvara nav bijusi negaidīta. „Iepriekšējā spēlē nebija pareizā atdeve, tāpēc arī zaudējām. Tagad veiksme bija mūsu pusē," viņš saka, abu komandu spēku samērus vērtējot kā līdzīgus.

Par šīs spēles rezultatīvākajiem spēlētājiem „Alsviķu" komandā kļuva Roberts Jansons (33) un Kārlis Mediss (32), savukārt „4Plus" komandā - Kaspars Paegle (28) un Valters Šelders (21).

Pusfinālā „Alsviķiem" būs jātiekas ar „Lave" spēlētājiem, kas priekšsacīkstēs „Alsviķus" uzvarējusi ar 85:57. Jautāts par alsviķiešu izredzēm panākt citādu rezultātu arī šajā spēlē, D.Ļeļevs norāda, ka viss atkarīgs no veiksmes. „Mēs varam spēlēt ļoti līdzīgi, tāpēc uzvarēs tas, kuram tajā dienā būs veiksme," spriež komandas treneris.

Gatavojas citādākam iznākumam

Otrā pusfināla spēlē tiksies „Ideja" ar „MCD", no kurām pēdējā šo iespēju ieguvusi, pateicoties šodien izcīnītajai uzvarai pār komandu „Rūsiņš". Gandrīz visu spēli „MCD" atradās vadībā, pēdējo ceturtdaļu uzsākot ar deviņu punktu starpību. Trīs minūtes pirms spēles beigām „Rūsiņam" izdevās panākt pretiniekus, gūstot dažu punktu pārsvaru.

Šīs pozīcijas viņi noturēja gandrīz līdz spēles beigām, kad „MCD" pēdējās 30 sekundēs atkārtoti izvirzījās vadībā, izcīnot uzvaru ar rezultātu 65:63. Par spēles rezultatīvākajiem spēlētājiem „MCD" komandā kļuva Jānis Kliests (38) un Kārlis Latiks (18), savukārt komandā „Rūsiņš" - Rolands Kalniņš (22) un Māris Sniķis (17).

Sīvo cīņu par iekļūšanu pusfinālā komandas „MCD" treneris Juris Iesalnieks pielīdzina visa čempionāta līmenim. „Šogad ir ļoti stipras komandas - vismaz astoņas ir tādas, kas varēja pretendēt uz čempionu titulu, bet kurām vienkārši nepaveicās," viņš atzīst. Šī iemesla dēļ par minimālo mērķi izvirzīta iekļūšana pusfinālā, kas nu arī izpildīts.

Tiesa, vai iepriekšējā gada čempioniem izdosies uzvarēt reālākos pretiniekus uz uzvaru šāgada turnīrā, parādīs nākamajā sestdienā plānotie pusfināli. Iepriekšējā spēlē „MCD" piekāpās „Idejai" ar 64:69, taču, kā uzsver J.Iesalnieks, šoreiz komanda centīsies parūpēties par citādāku iznākumu. „Domāsim, plānosim un tad jau redzēs, kā būs," viņš saka, vērtējot izredzes tikt līdz finālam.

Komentāri 8

nejegas

Atbalstīs, atbalstīs.. To vien dzird, ka vajag atbalstīt un pabalstīt. Un kāda jēga? Tos pašus 4Plus atbalstīja, bet nekur tālāk par sešinieku netika. Acīmredzot ar krutu komandas nosaukumu un cmuki jaunām formām vien nepietiek. Jeb ir kādi citi pabalstīšanas veidi, kas no malas vērotājiem nav manāmi, bet atsaucas uz komandas sniegumu?

"Šogad ir ļoti stipras komandas - vismaz astoņas ir tādas, kas varēja pretendēt uz čempionu titulu, bet kurām vienkārši nepaveicās," Juris Iesalnieks

Daudz kas ir atkarīgs no veixmes un vēl daudzām sakritībām, tā kā nevajag gudri filozofēt, ir cilvēki, kas vienkārši atbalsta sportu un dod atbalstu un ieganstu jauniem puišiem, vēl vairāk pūles pielikt, lai cīnītos, bet ir citi faktori, kas atsaucas, kaut vai tāpat veixme!

Nu tad lūk, tikpat labi arī MCD, Lave vai Alsviķi varēja būt turpat kur "4plus" vai Rūsiņš, vai arī Studenti, Gaujiena.
Kā jau Iesalnieka kungs teica, 8 komandas varēja pretendēt uz čempionu titulu. (!!!)

pirms 11 gadiem, 2010.03.23 14:46

Atbalstīs, atbalstīs.. To vien dzird, ka vajag atbalstīt un pabalstīt. Un kāda jēga? Tos pašus 4Plus atbalstīja, bet nekur tālāk par sešinieku netika. Acīmredzot ar krutu komandas nosaukumu un cmuki jaunām formām vien nepietiek. Jeb ir kādi citi pabalstīšanas veidi, kas no malas vērotājiem nav manāmi, bet atsaucas uz komandas sniegumu?

pirms 11 gadiem, 2010.03.22 18:17

Zigita, vai tu zini,ka lielākā daļa Alsviķu komandas mācījušies spēlēt kopā ar tiem pašiem pilsētniekiem?Vai tu zini, ja pārvalde kārtīgi atbalstīs sportu, tad tie paši Alsviķi var dabūt arī čempi?!

pirms 11 gadiem, 2010.03.22 17:28

zigita

ha ha izcili vnk super ,novēlu alsviķiem vēl mazliet pabojāt nervus ''pilsētniekiem''
un tu vari iet pienest dvieļus suhar

pirms 11 gadiem, 2010.03.22 15:49

Viņi spēlētu pusfinālā pret Lavi. Tagad par 5-6vietu pret Rūsiņu

pirms 11 gadiem, 2010.03.22 12:42

Kas notiktu ar 4Plus, ja viņi būtu uzvarējuši Alsviķus? :)

pirms 11 gadiem, 2010.03.22 07:50

suhars

MCD grauzīs burkānus
IDEJA būs izdemulēta
LAVE pārcepsies solārijā
Alsviķi ies makšķerēt vietējā dīķi

BET čempis zbisj :*

pirms 11 gadiem, 2010.03.21 23:58

Sports