Atklāj otro spēļu apli 13

Sestdien Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē notika Ziemeļvidzemes sieviešu basketbola līgas spēles, ar kurām tika atklāts šīgada čempionāta otrais spēļu aplis.

Dalībnieku vidū bija arī divas pašmāju komandas – basketbola klubs (BK) „Alūksne”, kurā spēlēja Maira Zilaua, Kristiāna Oto, Alise Beķere, Beāte Kovgere, Elīna Karaseva, Krista Ramane, Žanete Tomsone, Jana Volcīte un Eva Paringa, kā arī BK „Lady”, kurā spēlēja Lauma Parce, Evija Leoska, Alda Drelniece, Inese Dauškane, Marika Magaziņa, Andžela Ivanova, Ilze Latika, Santa Leimane un Santa Jēkabsone.

Pēc pirmā spēļu apļa abas ieņēma attiecīgi 5. un 6.vietu astoņu komandu konkurencē. No septiņām spēlēm BK „Alūksne” bija guvusi uzvaras četrās, bet BK „Lady” – tikai vienā spēlē, pieveicot „Smiltenes BJSS”. Ar mainīgiem panākumiem komandas atklāja otro spēļu apli. Savstarpējā spēlē pārākas bija BK „Lady” spēlētājas. Pēc pirmā puslaika viņas izrāvās vadībā ar 13 punktu pārsvaru. To viņām izdevās noturēt līdz pat spēles beigām, uzvarot BK „Alūksne” ar 50:38 (rezultatīvākās spēlētājas: Ilze Latika (13), Santa Leimane (12) – BK „Lady”; Elīna Karaseva (14), Kristiāna Oto (13) – BK „Alūksne”). Lai gan pārējās divās spēlēs pret BK „Aloja” un „Parksepa” no Igaunijas BK „Lady” piedzīvoja zaudējumu, komandas treneris Māris Latiks ar meiteņu sniegumu ir apmierināts.

„Tā kā šajā komandā kopā sanākušas meitenes, no kurām daļa viena otru nepazina, tad pirmais aplis bija vairāk tāda kā iepazīšanās. Arī es pirmo reizi strādāju kopā ar meitenēm, tāpēc centos saprast, uz ko katra ir spējīga,” treneris skaidro. Šoreiz spēles jau bijušas skatāmākas. Meitenes savā starpā sāk saprasties. Progress jūtams arī katras individuālajā sniegumā. Lai gan iekļūt labāko četriniekā, kas turpinās cīņu par medaļām, vairs nav iespējams, M.Latiks uzsver, ka meitenes pašu izvirzīto mērķi jau sasniegušas. „Pēc divām uzvarētām spēlēm gūta pārliecība, ka var konkurēt ar citām komandām. Arī punktu starpība zaudējumos samazinājusies, tā ka prieks ir gan pašām, gan arī man,” viņš saka.

BK „Alūksne” šoreiz neguva nevienu uzvaru. Ja pērn komanda iekļuva čempionāta labāko trijniekā, tad tagad nāksies samierināties ar palikšanu ārpus četrinieka. „Mums par sliktu nospēlēja tas, ka vadošās spēlētājas ir guvušas traumas,” skaidro komandas treneris Juris Iesalnieks. Tā kā šogad pretinieces kļuvušas daudz spēcīgākas, turklāt konkurence ir lielāka, līderu zaudēšana spēlē nozīmīgu lomu iespējās gūt uzvaru. Neskatoties uz to, J.Iesalnieks pauž prieku, ka laukumā vairāk varēja iziet tās, kam sanāk mazāk spēlēt. Iegūto pieredzi viņas varēs izmantot, startējot Alūksnes novada basketbola čempionātā, kurā uz galveno titulu pretendēs arī BK „Lady”.

Komentāri 13

visas mūsu meitenes jau tagad ir tikušas tālāk par tv un tās pulti, par to ir tikai jāpriecājas, ka vismaz Vidzemē zin, ka alūksnē meitenes spēlē basketbolu, nevis gudri jād....

pirms 9 gadiem, 2012.02.01 09:21

viesulis

Tas,ka ir jauni treneri,jaunas komandas,jauni turnīri ir ļoti labi. Veiksmi Mārim un meitenēm,gan būs uzvaras un skarbie kritiķi pieklusīs.Galvenais,ka pašiem patīk un ir iespēja trenēties un spēlēt

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 19:35

Un cik tālu bkAlūksne ir tikusi,nu neskaitot zāģi Lady komandai....

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 12:39

tā tam būt

lady tālu netiks, basketbols ir komandas spēle, nav saspēļu, individuālu spēlēšanu tālu netikt.

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 10:51

BK Lady..lēnām ceļās uz augšu! Prieks par meitenēm! :D

pirms 9 gadiem, 2012.01.31 09:55

tā ir

bet kādā sastāvā bija bk alūksne..!!!!!!!..diez vai ,ja būtu līderes,kas tāds notiktu....šoreiz rezultāts tāds.....tomēr cepuri nost abām komandām....

pirms 9 gadiem, 2012.01.30 14:09

Sports