Atklās divus seriālus

Šonedēļ starts tiks dots diviem sacensību seriāliem, ar kuriem tradicionāli iesākas pavasaris. Jau rīt uz pirmo kārtu aicinās orientēšanās sacensību seriāls “Horizonts”, bet ceturtdien tiks atklāts skriešanas seriāls “Alūksnes pavasaris”.

“Šie ir pirmie brīvdabas sporta pasākumi Alūksnes novadā. Tie ir piemēroti jebkuram, tāpēc aicinām piedalīties gan dažādu sporta veidu pārstāvjus, gan aktīvās atpūtas cienītājus, gan tos, kas pagaidām ar sportu ir “uz jūs”, bet labprāt mainītu savus paradumus. Mūsdienās būt veselam izmaksā lētāk, nekā pastāvīgi slimot,” uzsver Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

“Horizonta” pirmā kārta plānota Zeltiņu pusē – netālu no pagrieziena uz Zāgadiem (starts - no pulksten 16.00 līdz 19.00). Pavisam būs 16 kārtas. Atsevišķas kārtas tiks rīkotas sadarbībā ar kolēģiem no Gulbenes, Smiltenes un Igaunijas.
V.Veļķeris sola, ka arī šosezon varēs baudīt Latvijas un Igaunijas orientēšanās federāciju kopīgā projekta “Est-O-Lat līga” labumus. “Tā mums ļaus piedāvāt sacensībām vēl neapgūtus sacensību apvidus, kas orientēšanās sportā nav mazsvarīgi,” viņš norāda.
Sacensību seriālā gatavojas piedalīties arī Strautiņu pamatskolas audzēkņi, kas visu gadu skolotājas Allas Jaunzemas vadībā iepazinušies ar orientēšanās sporta specifiku. V.Veļķeris cer, ka šī nebūs vienīgā izglītības iestāde, kas tiks pārstāvēta sacensībās.

Skriešanas seriāla “Alūksnes pavasaris” pirmā no kopumā piecām kārtām paredzēta ceturtdien Alūksnes muižas parkā pretī Jaunajai pilij (starts - no pulksten 16.30 līdz 18.30). Bez tradicionālajām 1, 2, 3 un 5 kilometru distancēm tiks piedāvātas arī 8 un 10 kilometru distances. Seriāla izskaņā tiks apbalvoti trīs ātrākie skrējēji katrā grupā. Skolu komandas sacentīsies par “Skolu kausu”. Šīs balvas ieguvējus plānots noskaidrot, summējot astoņu labāko kopvērtējuma dalībnieku rezultātus. Pēc līdzīga principa tiks noteikti uzvarētāji ģimeņu konkurencē.

Ar abu sacensību nolikumiem var iepazīties internetā “www.aluksne.lv”.

Sports