Atklās novada čempionātu basketbolā 19

Līdz pašmāju lielākā un vērienīgākā turnīra atklāšanai atlikušas vien dažas dienas – jau šīs nedēļas beigās Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē tiks noskaidroti “Izaicinājuma kausa” uzvarētāji, bet nedēļu vēlāk sāksies cīņa par Alūksnes novada basketbola čempionāta medaļām.

Basketbola kluba (BK) “Alūksne” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību organizētajam čempionātam pieteikušās 20 komandas. Septiņas no tām spēlēs “Izaicinājuma kausā”, deviņas – čempionāta pamatturnīrā, bet pārējās ir sieviešu komandas, kurām gaidāma atsevišķa cīņa par labākās komandas titulu.

Čempionāts sāksies ar “Izaicinājuma kausu”, kura uzvarētājus plānots noskaidrot divu dienu turnīrā. Pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris atgādina, ka šajās sacensībās piedalīties bija aicinātas mazāk sagatavotas komandas, kam basketbols ir iecienīts brīvā laika pavadīšanas veids, bet kas konkurētspējas vai laika trūkuma dēļ nevēlas piedalīties lielajā turnīrā.

Šī iemesla dēļ “Izaicinājuma kausa” dalībniekiem paredzēti atviegloti nosacījumi – spēle ilgs 2 x 12 minūtes, bet neižķirta rezultāta gadījumā uzvarētāji tiks noskaidroti ar soda metienu palīdzību. Uz “Izaicinājuma kausa” galveno balvu pretendēs septiņas komandas: “BJSS’96”, “BJSS 2”, “eco.lv”, “Gaujiena”, “Greivo”, “Standarts” un “Zelta balodis”.
Labākie tiks noskaidroti viena apļa turnīrā. “Komandām vajadzēs daudz izturības, jo vienā dienā nāksies aizvadīt līdz pat četrām spēlēm,” norāda V.Veļķeris. Viņš piebilst, ka “Izaicinājuma kauss” uzskatāms par ievadu lielajam Alūksnes novada basketbola čempionāta pamatturnīram, kura atklāšana paredzēta 21.janvārī.

Cīņā par novada čempionu titulu iesaistīsies deviņas komandas: “4plus”, “Alsviķi”, “Ape”, “BJSS’94”, “Ideja”, “Lave”, “MCD”, “Rūsiņš” un “Trapene”. Sākumā komandas izspēlēs vienu spēļu apli, bet, pēc labākā astotnieka noskaidrošanas, sāksies izslēgšanas turnīrs. Pārstāvju sanāksmē panākta vienošanās par divu viesspēlēju iekļaušanu komandu sastāvos.
No jauna ieviests nosacījums, ka vienā komandā nedrīkst būt vairāk par pieciem spēlētājiem ar Latvijas Basketbola līgas licencēm. Tāpat komandas līdz ceturtajai spēlei drīkstēs nomainīt divus spēlētājus no sākotnēji pieteiktajiem. “Šie punkti iestrādāti nolikumā, lai komandu spēku samēri būtu līdzvērtīgāki, bet pats čempionāts – intriģējošāks,” skaidro V.Veļķeris. No sieviešu komandām čempionātam pieteikušās “BJSS 1”, “BJSS 2”, BK “Alūksne” un “Lady”. Viņas sacensības uzsāks mēnesi vēlāk, labāko savā vidū noskaidrojot divu apļu turnīrā.

Pašvaldības sporta darba organizators lēš, ka šīgada čempionāts gaidāms jo sevišķi interesants. “Spraigas spēles solās būt gan “Izaicinājuma kausā”, gan pamatturnīrā. Grūti prognozēt, kurš kļūs par uzvarētāju, jo komandu spēku samēri abos turnīros ir ļoti līdzvērtīgi – tas čempionātam piešķirs jaunu garšu un asumu,” viņš uzskata, aicinot ikvienu sekot līdzi čempionāta spēlēm klātienē.

Komentāri 19

Rezultāts no tā nemainījās:))Uzvarēja stiprākie!

pirms 9 gadiem, 2012.01.16 20:10

XDH

Nu kāda tad jēga nolikuma ja tas tiek mainīts visu laiku sacensību gaitā. Izaicinājuma kausā varēja spēlēt visi, kas spēlēs arī lielajā turnīrā. Tad jau tagad visiem ļaujam spēlēt arī lielajā, turnīrā.

pirms 9 gadiem, 2012.01.16 16:32

Plaudis

veidoju savu komandu, interesanti piesakās!!

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 00:57

viesspēletājs

uzskatu ka čepionātā jau nu varēja iztikt bez tiem piesaistītajiem spēlētajiem......

pirms 9 gadiem, 2012.01.12 20:49

spēlētājs

es nesaku, ka izaicinājuma kausā būs tāds rezultāts, es saku ja izaicinājuma kausa nebūtu n būtu visas komandas saliktas lielajā turnīrā, tad būtu šāds rezultāts. Tapēc es esmu par to ka ir izaicinājuma kaus

pirms 9 gadiem, 2012.01.12 19:19

Spēlē Gulbenes čempī, tur vispār nevienu viesspēlētāju nelaiž!

pirms 9 gadiem, 2012.01.12 18:02

Viesspēlētājs

Jautājums par nolikumu:
Tiešām nevarēja tiem džekiem, kuri spēlē kā 'leģionāri', un kuri spēlē vismaz jau 3 gadus Alūksnes čempī un nav nevienā LBL komandā, piemērot punktu, ka vismaz viens šāds spēlētājs ir pieļaujams katrā komandā?!

pirms 9 gadiem, 2012.01.12 14:46

bet skatītājus var piesaistīt ar tādu spēles laiku...īsāks laiks-vairāk intrigas....un savu meistarību vajag parādīt uzreiz....

pirms 9 gadiem, 2012.01.12 14:03

Spēlētājs

Šogad nolikums ir viens no labākajiem, kāds ir bijis. Par izaicinājuma kausu, uzskatu, ka ir pareizi, jo vai ir baigais prieks spēlēt ar rezultātu 100:20? Domāju arī skatītājiem zūd interese redzot uz laukuma muļķošanos. Tā būtu lieka spēlēšana un tikai traumu gūšana.
2viesspēlētāji palīdz uzturēt citas komandas līmenī ar pārejām, tapēc šogad tiešām lielais čempis būs skatāms visās spēlēs.
Es neesu par graujošu uzvaru, es esmu par spraigu cīņu un adrenalīnu.
Tapēc cieņa šoreiz Iesalniekam un Veļķerim, par nolikuma punktiem.

pirms 9 gadiem, 2012.01.11 23:05

nekad nevar visiem izpatikt....vai nu pieņem,vai nu nepiedalies...bet akmeni cita dārziņā vienmēr būs iemesls iemest....tāpēc nevajag atkal kaut kādas intrigas vērpt,kur bez tā varētu iztikt.....

pirms 9 gadiem, 2012.01.11 11:49

Baskets

Ja tā paskatās četras spēles dienā ar saīsinātu laiku- sanāk tikai divas pilnas spēles:) Piedāvājumā bija divi čempionāti vīriešiem īsais un garais.Īsais tāpēc, ka citiem bija grūti savākties uz garo. Izvēli varēja izvēlēties paši, bet nu katram izpatikt grūti:)

pirms 9 gadiem, 2012.01.11 09:25

Xp

Nu ja tā viss ir izdomāts tad kādam tas noteikti ir izdevīgi. Nekas PILNIGI NEKAS nenotiek tā pat vien, un nevies punkts ne nolikumā ne turnīra izspēlē nav likts tāpat vien, vienmēr kaut kas kādam ir izdevīgi un tur neko nevar darīt. Nepatīk nespēlējat, gribat spēlēt pieņemta kā ir. Gan jau pienāks laiks un būs savādāk :)

pirms 9 gadiem, 2012.01.11 01:02

basketbolists

lohs esi tu,neviens neliek skatīties....var redzēt,ka raksta NEbasketbolists....puika paaudzies....ja nevari ne ar ko izcelties,tad sēdi mājās un skaties ĪSTO basketbolu pa tv.....

pirms 9 gadiem, 2012.01.10 22:47

prieks,ka arī šogad ir 4 sieviešu komandas....interesanti notikumi solās būt...

pirms 9 gadiem, 2012.01.10 15:20

Sports