Atklās novada čempionātu basketbolā 6

Nākamās nedēļas nogalē Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē starts tiks dots Alūksnes novada čemponātam basketbolā. Sākotnēji plānoto 11 komandu vietā dalību turnīrā uzsāks 15 vīru komandas. Starp tām būs gan iepriekšējo gadu pastāvīgie dalībnieki, gan jaunpienācēji.

Pirmās spēles komandas aizvadīs divās līgās. Pirmajā līgā iekļautas meistarīgākās komandas jeb tās, kas pērn uzrādījušas augstākos rezultātus: “Ideja”, “Lave”, “MCD”, “4Plus”, “Rūsiņš”, “Trapene” un “eco.lv”, kas veidota uz komandas “Studenti” bāzes. Lai gan starp pirmās līgas komandām būtu vajadzējis atrasties arī “Alsviķiem”, kas pērn gandrīz aizcīnījās līdz medaļām, spēlētāju sastāva maiņas dēļ viņi nolēmuši čempionātu uzsākt kā otrās līgas dalībnieki. Bez “Alsviķiem” otrajā līgā iekļautas komandas “Ape”, “Gaujiena”, “Liepna/ Mālupe”, “Zelta balodis”, “BJSS'94”, “Deviņdesmitie” un “Veterāni”.

Notiks četrus mēnešus

Priekšsacīkstēs katras līgas komandas aizvadīs savstarpēji vienu spēļu apli. Ceturtdaļfinālā automātiski iekļūs pirmās līgas sešas labākās komandas, kā arī otrās līgas līderi. Pirmās līgas 7.vietas ieguvēji un otrās līgas 2.vietas ieguvēji aizvadīs savstarpēji spēli. Tās uzvarētāji ieņems ceturtdaļfināla astotās komandas vietu. Tāpat kā pērn, čempionātā paredzētas gandarījuma spēles, noskaidrojot pilnīgi visu komandu vietas turnīra tabulā. Alūksnes novada čempionāta basketbolā sacensību direktors Juris Iesalnieks prognozē, ka šoreiz turnīrs varētu izvērsties ilgāks kā iepriekšējos gados. Tā norise plānota līdz pat aprīlim.

Pasniegs ceļojošo kausu

Jau otro gadu pēc kārtas sacensību galvenā tiesneša pienākumus uzņemsies Ēriks Gross. Spēļu tiesnešu sastāvs, galvenokārt, tiks nodrošināts, izmantojot vietējos resursus. Par vienīgo izņēmumu kļūs čempionāta izšķirošās spēles, uz kurām plānots uzaicināt neitrālus tiesnešus no malas. Turnīra izskaņā tiks apbalvots labāko komandu četrinieks. Pirmo reizi čempionāta uzvarētājiem tiks pasniegts ceļojošais kauss, kas komandas īpašumā atradīsies līdz nākamā gada turnīram. Sākot ar šo gadu, ceļojošais kauss katrā čempionātā tiks papildināts ar uzvaru izcīnījušās komandas nosaukumu.

Aizvadīs divus spēļu apļus

Alūksnes novada čempionātā basketbolā sacentīsies arī četras meiteņu komandas: BK “Alūksne”, “BJSS 1” un “BJSS 2”, kā arī “Ladies”. Labākais trijnieks tiks noskaidrots, komandām savstarpēji aizvadot divus spēļu apļus.

Alūksnes novada čempionātu basketbolā organizē BK “Alūksne” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību.

Spēļu kalendārs


Datums

Laiks

Komandas

08.01.2011.
10.00

“Ideja” – “Lave”

11.30

“eco.lv” – “Trapene”

13.00

Alūksnes novada čempionāta basketbolā atklāšana

13.20

“Rūsiņš” – “4Plus”

14.50

“MCD” – “Ideja”

16.20

“Trapene” – “4Plus”

09.01.2011.
10.00

“Alsviķi” – “Ape”

11.30

“Zelta balodis” – “Liepna/ Mālupe”

13.00

“Deviņdesmitie” – “BJSS'94”

14.30

“Veterāni” – “Gaujiena”

 

Komentāri 6

Sports