Ātrumlaivas atkal Alūksnē

Šīs nedēļas nogalē alūksniešiem būs iespēja atkal vērot ātrumlaivu sacensības Alūksnes ezerā, kur dalību ņems arī Alūksnes ūdens motosporta klubs “Nord Ost”. Aizvadītajā nedēļas nogalē Jēkabpilī norisinājās Latvijas atklātā čempionāta 4.posms ātrumlaivām, kur alūksnieši guva godalgotas vietas.

Vislabāk sacīkste Jēkabpilī izdevās vecmeistaram Raimondam Špacam, kurš S 550 klasē izcīnīja 1.vietu. Tajā pašā grupā Reinim Mustam 3.vieta. RN 2000 klasē Normunds Sniķers – 2.vietā.

Eiropas un Latvijas atklātais čempionāts
16. un 17.jūlijā Alūksnes ezerā notiks sacensības ātrumlaivām - Eiropas un Latvijas atklātais čempionāta 5.posms. Plānots, ka sacensībās piedalīsies 70 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Polijas. Eiropas čempionātā sportisti sacentīsies divās klasēs – JT 250 jauniešiem un S 550, bet Latvijas čempionātā cīņa notiks deviņās klasēs un arī komandu vērtējumā.
No alūksniešiem Eiropas čempionātā S 550 klasē startēs trīs piloti - Raimonds Špacs, Gints Rozenbergs un Reinis Musts. Latvijas čempionātā startēs RN 2000 klasē Normunds Sniķers. Jauniešu klasē GT 15 debitēs Roberts Minings.
Labākās sacensību vērošanas vietas
Sestdien, 16.jūlijā treniņbraucieni sāksies no pulksten 10.00, bet sacensību starts būs pulksten 13.00. Savukārt svētdien, 17.jūlijā treniņbraucieni notiks jau no pulksten 9.00 un sacensību starts būs pulksten 10.00. Skatītājiem sacensību vērošana būs bez maksas. Ņemot vērā Pilssalā notiekošos pludmales labiekārtošanas darbus, pieeja ezera krastam salā ir ierobežota, tādēļ sacensību vērošanai organizatori iesaka izvēlēties krastmalu Alūksnes muižas parkā, Tempļakalnā un Pilssalas tiltu, nevis pašā Pilssalā.
Alūksnes novada dome sauszemes un ūdens transportlīdzekļu vadītājus aicina ņemt vērā, ka čempionāta laikā 16. un 17. jūlijā būs satiksmes ierobežojumi. Ūdens transportlīdzekļu satiksmei būs slēgts Alūksnes ezera iekšezers 16. jūlijā no pulksten 8.00 līdz 21.00 un 17. jūlijā no pulksten 8.00 līdz 20.00. Savukārt autotransportam būs slēgta satiksme Pilssalas ielā posmā no tilta līdz Pilssalas ielai 10 - laikā no 15. jūlija pulksten 12.00 līdz 17. jūlija pulksten 19.00.
Sacensības organizē Alūksnes novada pašvaldība, Latvijas Ūdens motosporta federācija un Alūksnes ūdens motosporta klubs “Nord Ost”.

Sports