Atskatās uz iepriekšējo sezonu

Alūksnes ūdens motosporta klubam „Nord Ost” šī sezona bijusi panākumiem bagāta - izcīnīti 30 kausi.

Kluba sezonas noslēguma pasākumā sportisti sniedza atskaiti par izcīnītajām vietām un paveikto. Kluba valdes loceklis Armands Musts informē, ka šajā sezonā klubu pārstāvēja septiņi piloti: Ivo Egle un Dāvis Kaminskis (JT – 250), Reinis Musts, Raimonds Špacs un Gints Rozenbergs (S – 550), Andis Čikulis (T – 550) un Normunds Sniķeris (RN – 2000).

Par veiksmīgāko sportistu šajā sezonā kļuvis I.Egle. Viņš izcīnījis Latvijas un Baltijas čempiona titulus, Pasaules čempionātā, Eiropas čempionātā un Lietuvas čempionātā ieguvis 3.vietu, Igaunijas čempionāta kopvērtējumā iekļuvis labāko astoņniekā. Neveiksmīgi sezona sākusies otram JT – 250 laivu klases pārstāvim D.Kaminskim. Latvijas čempionāta pirmajā posmā viņš tika diskvalificēts. Čempionāta kopvērtējumā viņam izdevies iegūt 4.vietu, Baltijas čempionātā bronzas medaļu.

T – 550 laivu klases pārstāvis A.Čikuli Latvijas čempionāta pirmajā posmā ticis diskvalificēts, sezonu beidzot 4.vietā. Dalība Igaunijas un Lietuvas čempionātos viņam beigusies ar  2.vietu, Baltijas čempionātā izcīnīta uzvara. A.Čikulis startējis arī Pasaules un Eiropas čempionātos, kur iekļuvis labāko astoņniekā. No S – 550 laivu klases pilotiem augstākos rezultātus uzrādījis R.Musts. Latvijas čempionātā viņš ieguvis 2.vietu, Eiropas un Pasaules čempionātos – 5.vietu, Baltijas čempionātā - 3.vietu.

Vēl šajā laivu klasē startēja R.Špacs un G.Rozenbergs. Viņi Latvijas čempionātā attiecīgi ieguvuši 5. un 11.vietu, bet Eiropas čempionātā – 11. un 12.vietu. Negaidīti veiksmīga sezona izvērtusies N.Sniķerim, kurš kļuvis par Latvijas čempionu RN – 2000 laivu klasē un izcīnījis uzvaru Igaunijas kausa izcīņā. Šī esot sportista panākumiem bagātākā sezona. Vienā no Latvijas čempionāta posmiem viņš startēja kopā ar tēvu Gati Sniķeri, kam sezonas vienīgās sacensības beidzās ar 3.vietu.

Šo sportistu sniegumi ļāva  Alūksnes ūdens motosporta klubam „Nord Ost” izcīnīt 2.vietu Latvijas čempionāta klubu kopvērtējumā. Pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē uzvara klubu vērtējumā izcīnīta Alūksnes posmā. Šīs sacensības šogad kluba pārstāvjiem bija īpašas ar to, ka pirmo reizi to organizēšana tika uzticēta viņiem pašiem. Līdztekus Latvijas čempionāta posmam Alūksnē notika Eiropas čempionāts S – 550 laivu klasē.

Sports