Atzīmē gada jubileju 2

Tiekoties sadraudzības spēlē ar HK „Ape” komandu, gada jubileju atzīmējis HK „Alūksne”. Lai gan tā pirmsākumi meklējami krietni vien senāk nekā tikai pirms gada, oficiāla biedrības statusa iegūšana kļuvusi par atspēriena punktu straujam lēcienam hokeja tradīciju veidošanai pašmāju līmenī.

Atceroties pagājušā gada oktobri un biedrības dibināšanas iemeslus, HK „Alūksne” vadītājs Gints Teterovskis atzīst, ka toreiz primārais mērķis bijis izveidot kārtīgu hokeja laukumu. „Pašu spēkiem to nevarējām izdarīt, tāpēc talkā aicinājām pašvaldību. Tā mums palīdzību neatteica, taču, lai iegūtu finansiālo atbalstu, nācās dibināt biedrību,” viņš saka. Jau pavisam drīz Apes ielas slidotava tika atjaunota, bet tās piedāvātās iespējas varēja baudīt ikviens.

Līdz ar biedrības dibināšanu pašmāju hokeja entuziastu pulks palielinājies, radušies jauni atbalstītāji, jauni mērķi un sapņi. G.Teterovskis informē, ka šobrīd HK „Alūksne” ir 32 dalībnieki. Atsevišķā pulciņā apvienojušies 27 bērni un jaunieši. Pērn viņu vajadzībām tika pakārtots Apes ielas hokeja laukuma grafiks, kad noteiktā laikā laukums piederēja tikai viņiem. Līdzīgi plānots arī šogad.

Ja vien būtu pieejams kāds īsts hokeja spēlētājs, G.Teterovskis pieļauj, ka bērnu un jauniešu nodarbības varētu pārvērst par sistemātiskiem treniņiem. „Domāju, ka ne vienam vien būtu interese darīt kaut ko jau nopietnākā līmenī,” uzskata kluba vadītājs. Līdzīgu mērķi sev uzstādījuši arī pieaugušie HK „Alūksne” pārstāvji. G.Teterovskis atklāj komandas sapni par dalību kādā lielākā čempionātā, piemēram, Vidzemes atklātajā hokeja čempionātā vai Vidzemes Olimpiskā centra kausa izcīņā. Šobrīd to liedz gan īstu treniņu trūkums, gan finansiāli apsvērumi.

Šajā ziņā viņš cer, ka īstenosies no HK „Ape” izskanējušais priekšlikums veidot pašiem savu čempionātu. Arī viņi šogad no dalības Vidzemes atklātajā hokeja čempionātā atteikušies objektīvu iemeslu dēļ. Čempionāts varētu ilgt visas ziemas garumā, bet uzvarētāji tiktu noskaidroti turnīra beigās. Par godu Apes hokeja laukuma atklāšanai rīkotais turnīrs pierādījis, ka abos novados hokeja entuziastu netrūkst. Tādi ir ne tikai Apē un Alūksnē, bet arī daudzos pagastos – Malienā, Jaunalūksnē, Jaunannā un citur.
Tiesa, šobrīd HK „Alūksne” rūpes saistītas ar pašiem sava hokeja laukuma pilnveidošanu. Biedrības „Alūksnes Lauku partnerība” izsludinātajā konkursā iesniegts projekts par standarta bortu un slidu asināmās iekārtas iegādi, kā arī ekonomiskāka apgaismojuma ierīkošanu. Ar mērķi radīt plašākas finansējuma piesaistes iespējas biedrība iesniegusi pieteikumu uz sabiedriskā labuma statusa iegūšanu.

Komentāri 2

Sports