Beidzas ūdens motosporta sezona

Pagājušajās brīvdienās Jēkabpilī notika Latvijas čempionāta ūdens motosportā pēdējais posms, kurā tika noskaidroti Latvijas spēcīgākie sportisti visās laivu klasēs. Komandu vērtējumā Alūksnes ūdens motosporta klubs “Nord Ost” ierindojas 3.vietā.

Pēdējā posma sacensībās Jēkabpilī Alūksnes ūdens motosporta klubu pārstāvēja četri sportisti. “JT 250” laivu klasē uzvarēja brāļi Artjoms un Timofejs Ņikitini no Sanktpēterburgas, kuri startēja zem Alūksnes kluba karoga. Viņi ieguva attiecīgi 1. un 2.vietu. Savukārt “RN 2000” klases braucējs Normunds Sniķeris un “Formulas 4S” braucējs Ivo Egle kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot 3.vietas. Arī klubu vērtējumā mūsējiem - 3.vieta, apsteidzot Jūrmalas un Jelgavas klubus. “Sacensības Jēkabpilī bija liels izaicinājums. Cīņa norisinājās Daugavas ūdeņos, kas ir īpatnēji. Viļņi ir lieli, un, braucot pret straumi, nereti gadās avārijas. Jēkabpilī sacensības nebija organizētas kopš padomju laikiem un šoreiz tās tika rīkotas Motoru svētkos,” stāsta kluba “Nord Ost” pārstāvis Armands Musts.

Latvijas atklātais čempionāts ūdens motosportā šogad risinājās piecos posmos – Jūrmalā, Alūksnē, Liepājā, Jelgavā un Jēkabpilī. Piecu posmu kopvērtējumā, braucot divos no tiem, jauniešu laivu klasē “JT 250” brāļi Ņikitini dala 8. un 9.vietu, “S 550” klasē augstā 3.vieta - Reinim Mustam, 5.vieta - Raimondam Špacam, 9.vieta - Gintam Rozenbergam. “RN 2000” laivu klasē N.Sniķerim, kurš visu sezonu cīnījās ar tehniskām problēmām, kopvērtējumā, braucot vienu posmu, ieguva 5.vietu, bet F”ormulas 4S” ātrumlaivas  klasē vietu uz goda pjedestāla – 2.vietas - izcīnījis I.Egle. Klubu kopvērtējumā, tāpat kā Jēkabpils posmā, alūksniešiem - 3.vieta.

I.Egle šogad startēja arī ADAC kausa sacensībās Vācijā, kur sešos posmos izcīnīja dalīto 3., 4.vietu. Savukārt Pasaules čempionātā I.Egle ieņem 9.vietu. “Izaugsmes ziņā tas ir labs sasniegums. Startēt jaunietim smagajā laivu klasē, kur ir ļoti daudz dalībnieku, un iegūt 3., 4.vietu ir augsts panākums. Puisis aug, un, tikai piedaloties sacensībās, var iegūt pieredzi,” teic A.Musts. Viņš arī saka paldies visiem sponsoriem, uzņēmumiem, novada pašvaldībai un pilotu ģimenēm, kas finansiāli palīdzējuši startēt ne vien sacensībās tepat, Latvijā, bet arī Eiropas un Pasaules posmos.

“Ūdens motosports nav tik populārs kā citi tehniskie sporta veidi. Taču ūdens sports ir Alūksnes īpatnība. Nākamgad Alūksnes ezerā rīkosim jubilejas sacensības -  apritēs 55 gadi kopš pirmajām sacensībām pie mums. Vērts pieminēt, ka nākamgad “Formulas 4S” klasē pie mums risināsies Pasaules čempionāta posms,” stāsta A.Musts un pauž nožēlu, ka arvien mazāk alūksniešu pievēršas ūdens motosportam. “Mums Alūksnē nav jauniešu klases braucēju, tāpēc šosezon zem kluba karoga jauniešu klasē brauca divi Krievijas sportisti. Ļoti ceram, ka nākotnē šajā klasē varētu startēt pašmāju sportisti, tāpēc aicinām atsaukties jauniešus, kuri ir vecāki par desmit gadiem, pievienoties mūsu klubam. Jauniešu klases braucējiem varam piedāvāt divus tehnikas komplektus,” aicina A.Musts.

Sports