Bertuks kvalificējās finālam

Vakar 16. augustā Ungārijā, Miškolcā ar vidējās distances kvalifikācijas skrējieniem sākās 2009. gada Pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Latvijas izlase uzrādīja lielisku sniegumu – no sešiem skrējējiem pieci kvalificējās finālam, viņu vidū ir arī alūksnietis Edgars Bertuks.

No latviešiem pirmā distancē devās Laura Vīķe, pirmajā starta minūtē. Trešajā kvalifikācijas grupā Laura finišu sasniedza pēc 37 minūtēm un 17 sekundēm, izcīnot 14. vietu. Pirmajā kvalifikācijas grupā Inga Dambe izcīnīja augsto 5. vietu (laiks 29:59). Arī Aija Skrastiņa distancē pavadīja tikpat ilgu laiku kā Inga (29:59) un tas viņai otrajā kvalifikācijas grupā deva 7. vietu.

No vīriešiem pirmais startēja Jānis Krūmiņš, kurš diemžēl distancē pieļāva vairākas nelielas kļūdas un pirmajā kvalifikācijas grupā izcīnīja 18. vietu (laiks 29:53), līdz ar to nekvalificējās vidējās distances finālam. Otrajā kvalifikācijas grupā Mārtiņš Sirmais finišēja 12. vietā (28:49), bet trešajā kvalifikācijas grupā Edgars Bertuks ierindojās 11. vietā (29:50)

Visi skrējēji atzina, ka distances bija fiziski pasmaga, ar palielu kāpuma summu. Lai arī distances tehniski bija diezgan vienkāršas, tomēr dažos etapos bija īpaši jāuzmanās ar virziena noturēšanu un attāluma izjūtu, ziņo portāls orientesanas.lv.

Sports