Biatlonists Muižnieks nav drošs, vai turpinās startēt nākamajā olimpiskajā ciklā

Latvijas biatlonists Oskars Muižnieks nav pārliecināts, vai pēc Phjončhanas Olimpiādes turpinās startēt arī nākamajā olimpiskajā ciklā. Muižnieks ceturtdien savas pirmās olimpiskās spēles noslēdza ar 42.vietu 15 kilometru klasiskā, kamēr Latvijas izlases līderis Andrejs Rastorgujevs bija spiests samierināties ar 59.pozīciju.

"Nevaru teikt, ka klasikā starts bija ļoti veiksmīgs, bet uz slēpēm jutos ļoti labi. Varbūt par daudz bija viena kļūda otrajā un pēdējā šaušanā. Kopumā gan ir prieks par šīm sacensībām, labāk nekā iepriekšējā reizē," pauda Muižnieks, kurš šaušanā ceturtdien pieļāva trīs kļūdas. "Mans mērķis bija iekļūt pirmajā divdesmitniekā, jo slēpojumā konkurentiem nezaudēju daudz. Kaut kā tās sajūtas nebija līdz galam."

Nebūdams profesionāls sportists, 28 gadus vecais Muižnieks savās pirmajās olimpiskajās spēlēs sprintā ierindojās 66.vietā, bet iedzīšanai viņš nekvalificējās.

"Ņemot vērā manu pusprofesionāļa vai amatiera statusu, uzskatu, ka sacensības aizvadīju cienījami. Savā līmenī. Ja esmu pa vidu starp visiem dalībniekiem, nav, ko pārdzīvot. Tagad līdz galam jāizbauda olimpiskās spēles un novēlu Andrejam veiksmīgu sniegumu masu startā," sacīja Muižnieks.

"Ar džekiem būdiņā sarunāju - ja klasikā tikšu desmitniekā, turpināšu startēt vēl nākamo četrgadi. Šāds rezultāts gan neizdevās. Tagad atpūtīšos, parunāšu ar ģimeni un vērtēšu, vai startēt tālāk. Pagaidām par nākotni neko negribu teikt. Pēc divām nedēļām man ir jāatgriežas darbā," atklāja sportists. "Šīs ir manas pirmās un, iespējams, vienīgās olimpiskās spēles, tāpēc palikšu līdz to galam. Noteikti paskatīšos biatlonu, jo interesantākās disciplīnas tikai priekšā - masu starti un stafetes. Gribētu apskatīties, kā slido Haralds Silovs, arī daiļslidošana man patīk. Gribētu redzēt arī bobsleju, jo to nekad dzīvē klātienē neesmu skatījies."

Phjončhanas olimpiskās spēles noslēgsies 25.februārī.

Sports