Biatlons: Bricis un Nākums pievienojas Latvijas biatlona izlases treneru kolektīvam 3

Latvijas biatlona izlases treneru kolektīvam nākamajā sezonā pievienosies Vitālijs Urbanovičs, Ilmārs Bricis un Jēkabs Nākums, informē Nacionālā informācijas aģentūra "Leta".

Latvijas Biatlona federācija (LBF) 28.aprīlī paziņojusi, ka Urbanovičs jau iepriekš ilgstoši bijis Latvijas vīriešu biatlona izlases treneris, tomēr pēc neveiksmīgajām 2010.gada Vankūveras olimpiskajām spēlēm viņu amatā nomainīja Intars Berkulis, kurš ir arī Latvijas labākā biatlonista Andreja Rastorgujeva individuālais treneris. Turpmāk Urbanovičs un Berkulis divatā vadīs Latvijas izlasi.

Vēl LBF ziņo, ka izlases treneru kolektīvam pievienojušies Ilmārs Bricis un Jēkabs Nākums. Ilggadējais Latvijas labākais biatlonists Bricis pēdējās sezonas vadīja Lietuvas izlasi, bet Nākums kādu laiku bija distanču slēpošanas izlases galvenais treneris, individuāli palīdzot arī Latvijas labākajam slēpotājam Arvim Liepiņam, kurš šosezon izmēģināja spēkus biatlonā.

Bricis, domājot par 2022.gada olimpiskajām spēlēm, trenēs jauniešus un juniorus, bet Nākums būs šaušanas treneris.

Par LBF prezidenti pērn kļuva Baiba Broka, kura kā vienu no mērķiem bija izvirzījusi Latvijas "zelta četrinieka" atgriešanos darbā Latvijā. Tagad Bricis un Nākums piesaistīti izlasei, Gundars Upenieks ir LBF viceprezidents, bet Oļegs Maļuhins attīsta biatlona internāta ideju Madonā.

Kā zināms, šī sezona Latvijas labākajam biatlonistam Andrejam Rastorgujevam neizvērtās pārāk sekmīga, Pasaules kausa kopvērtējumā gūstot 27.vietu, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu bija kritums par deviņām pozīcijām.

Latvijas izlase augstākos sasniegumus guva 1998.gada Nagano olimpiskajās spēlēs. Toreiz desmit kilometru sprintā Nākums un Maļuhins izcīnīja attiecīgi piekto un sesto vietu, Bricis bija piektais 20 kilometru klasiskajā distancē, bet 4x7,5 kilometru stafetē Latvijas kvartets, kurā bija arī Upenieks, finišēja sestais.


Komentāri 3

Sports