Biatlons: Rastorgujeva lieliskais sniegums neglābj Latvijas biatlona stafetes komandu no pieticīga snieguma Pasaules kausa posmā

Lai gan Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs pirmajā etapā kā pirmais nodeva stafeti savam komandas biedram, tomēr Latvijas izlase Austrijā notikušā Pasaules kausa otrā posma 4x7,5 kilometru stafetes sacensības ieņēma 22.vietu.

Uzvaru sacensībās izcīnīja Krievijas komanda, kuras sastāvā bija Aleksejs Volkvos, Jevgēņijs Garaņičevs, Dmitrijs Mališko un Antons Šipuļins.

Lai gan kilometru pirms finiša krievi atradās nedaudz vairāk kā sekundi aiz norvēģiem, tomēr finišā viņi savus sāncenšus apsteidza par 3,1 sekundi. Krievijas komanda izmantoja sešas rezerves patronas un distanci veica vienā stundā 11 minūtēs un 40,8 sekundēs, kamēr norvēģiem nācās izmantot septiņas rezerves patronas.

Tikmēr nedaudz vairāk kā minūti aiz uzvarētājiem finišēja Francija, kam trešā pozīcija. Tāpat kā krievi, arī francūži izmantoja sešas rezerves patronas.

Pirmo etapu Latvija iesāka cerīgi, jo Rastorgujevs pirmajā ugunslīnijā sašāva visus mērķus, neizmantojot nevienu rezerves patronu un no līderes Krievijas atpaliekot desmit sekundes. Vēl ātrāks un precīzāks alūksnietis bija otrajā šaušanā, izvirzot Latviju līderpozīcijā. Rastorgujevs spēja saglabāt līderpozīciju, kā pirmais nododot stafeti Ingum Deksnim, kurš trasē devās 3,7 sekundes priekšā Zviedrijas komandai.

Savā pirmajā šaušanā Deksnis izmantoja visas trīs rezerves patronas un neaizvēra divus mērķus, pēc soda apļiem līderiem zaudējot vairāk nekā vienu minūti, kas Latvijai deva 20.pozīciju. Nākamajā ugunslīnijā Deksnis bija precīzs, bet stafeti Robertam Slotiņam viņš nodeva Latvijai atrodoties 23.pozīcijā.

Slotiņš savā pirmajā šaušanā izmantoja divas rezerves patronas, bet otrajā viņš nespēja sašaut trīs mērķus, tādejādi Latvija atkrita uz 25.vietu. Kā ceturtais no Latvijas komandas trasē devās Daumants Lūsa, kurš priekšpēdējā un pēdējā ugunslīnijā izmantoja sešas rezerves patronas, pēc astotās šaušanas ļaujot Latvijai pacelties uz 22.pozīciju.

Kopumā Latvijas komanda stafetē izmantoja 14 rezerves patronas un veica piecus soda apļus.


Sports