Biatlons: Rastorgujevs pauž prieku par beidzot sašautajiem visiem mērķiem 11

Hantimansijska (Krievija), 19.marts, LETA. Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien pēc sekmīgā starta Krievijas pilsētā Hantimansijskā notiekošā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošā - devītā - posma desmit kilometru sprinta sacensībās pauda prieku par beidzot sašautajiem visiem desmit mērķiem.

LETA jau vēstīja, ka Rastorgujevs ceturtdien izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa sprinta sacensībās, no trešajā vietā finišējušā vācieša Benedikta Dolla atpaliekot vien par 0,3 sekundēm. Latvijas labākajam biatlonistam daudz palīdzēja veiksmīgā šaušana - divās ugunslīnijās viņš kopumā sašāva visus desmit mērķus.

"Esmu priecīgs par izcīnītu ceturto vietu, taču trešajai vietai zaudēju vien 0,3 sekundes. Pērn Eiropas čempionāta 20 kilometru individuālajā distancē tieši Dollu apsteidzu par 0,3 sekundēm, tādējādi liekot viņam samierināties ar sudraba godalgu," sarunā ar sacensību rīkotājiem pauda Rastorgujevs. "Pirmo reizi šosezon man izdevās sašaut visus mērķus. Bieži vien sprintā pieļauju vienu divas kļūdas, bet jebkurā gadījumā esmu ļoti priecīgs par uzrādīto rezultātu."

"Pirms došanās uz mājām pie savas nesen dzimušās meitas man vēl ir jāstartē iedzīšanā un masu startā. Nākamnedēļ jau došos arī uz Somiju, lai gatavotos militārajām spēlēm. Pēc tam jau varēšu doties mājup pie ģimenes," izteicās Rastorgujevs.

Biatlonists sacīja, ka nesen aizvadītajā pasaules čempionātā viņam neizdevās sasniegt to, kas cerēts, taču pauda apņēmību cīnīties par augstām vietām noslēdzošajā Pasaules kausa posmā.

Posma turpinājumā piektdien tiks aizvadītas sprinta sacensības dāmām, sestdien tiks aizvadītas sacensības iedzīšanas disciplīnās, bet svētdien sezona noslēgsies sacensībās ar masu startu.

Kā zināms, vēl tikai iepriekšējā svētdienā noslēdzās pasaules čempionāts, kas Latvijas sportistiem izvērtās neveiksmīgs, jo Rastorgujevs labāko rezultātu sasniedza iedzīšanā, gūstot 25.vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem pašlaik līderis ar 993 punktiem ir titulētais francūzis Martēns Furkads, kurš jau tikpat kā ieguvis arī lielo Pasaules kausu. Otrais ar 876 punktiem ir krievs Antons Šipuļins, bet viņam ar 823 punktiem seko Slovēniju pārstāvošais Jakovs Faks.

Rastorgujevs ar 206 punktiem joprojām atrodams 29.vietā.

Iepriekšējās sezonas Pasaules kausa noslēguma kopvērtējumā Rastorgujevs izcīnīja 16.vietu, kas ir Latvijas sportistu trešais visu laiku augstākais panākums. Pasaules kausa sacensībās Rastorgujevs iepriekšējā sezonā astoņās sacensībās iekļuva labāko desmitniekā. Savukārt Soču olimpiskajās spēlēs viņam sekmīgākā bija devītā vieta 12,5 kilometru iedzīšanas distancē.

Šajā sezonā Latvijas biatlonists vairākkārt saskāries ar neveiksmēm un veselības problēmām, tāpēc šobrīd Pasaules kausā viņš atrodas 29.pozīcijā. Šajā sezonā Rastorgujevs Pasaules kausa sacensībās reizi izcīnījis piekto vietu, bet divreiz finišējis sestais.

Komentāri 11

slēpe

ak,kas par prieku,it kā pirmo reizi paņēmis plinti rokās,kaut to dara daudzus gaduss..kauns ...

pirms 6 gadiem, 2015.03.20 12:22

kocenei

Tiešām slēpe Tu esi izcila--- ar sveķiem ieziesta--ggg

pirms 6 gadiem, 2015.03.20 13:11

tā ir

slēpe arī Afrikā ir tikai slēpe

pirms 6 gadiem, 2015.03.20 20:09

štoks

visu laiku runā, ka Andreijs ātrākais slēpotājs no visiem biatlonistiem,Ja sašāva visus mērķus,kur tad medaļa

pirms 6 gadiem, 2015.03.21 11:46

štokam

Nav un nebūs...

pirms 6 gadiem, 2015.03.21 12:30

nu re

malacis, Andrej! Mēs turam īkšķus par Tevi!

pirms 6 gadiem, 2015.03.20 13:22

Svēta

Malacis Andrejs!!Gaidam sestdien labus rezultātus .Lai veicās!

pirms 6 gadiem, 2015.03.20 14:37

juris no latgales

riktīgs siers būtu labāk sācis strādāt tad redzētu velnu !!!!!!

pirms 6 gadiem, 2015.03.22 16:44

Sports